Anastassia Kovalenko-Kõlvart: valitsuse esindajad ja Nordica juhtkond väldivad vastamist ebameeldivatele küsimustele

Komisjoni istung

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon korraldas täna hommikul erakorralise istungi, kuhu lubasid tulla Nordica nõukogu liige ja rahandusministeeriumi esindaja Kaupo Raag, Nordica juhatuse liige Gabriel Rusu koos kolleegidega ning kellega oli komisjonis osalemine kokkulepitud, kuid kes siis ühtäkki samal ajal keeldusid tulemast. Taristuminister Vladimir Svet lihtsalt ignoreeris kutset.

“Mitu kuud järjest oldi varmad jagama intervjuusid, kuidas Nordica seis on paranemas, käivad läbirääkimised erastamise osas ja nüüd, kui ilmusid uudised pankroti kohta, peidetakse pea liiva alla. Neil oli võimalus istungil osaleda ka video vahendusel, kuid ilmselgelt väldivad valitsuse esindajad ja Nordica juhtkond vastamist ebameeldivatele küsimustele,” lausus korruptsioonivastase erikomisjoni juht Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

“See näitab suhtumist riigivara ja maksumaksja raha kasutamisse,” lisas Keskerakonna saadik. “Samuti näitab see suhtumist Riigikogusse ja vastavasse järelevalvekomisjoni. Kui varem avaldas minister Svet Rail Balticu teemalisel istungil nördimust, et ta on sunnitud käima komisjonides, siis nüüd tekib selline tunne, et on antud korraldus erikomisjoni üldse ignoreerida.”

Anastassia Kovalenko-Kõlvarti sõnul ei saa me leppida pelgalt teadmisega, et Nordica on pankrotis. “Eesti inimesed peavad teadma, milliseid vigu on valitsus ja Nordica juhtkond aastate jooksul teinud, kui suur on kogukahju ja mis saab ettevõtte varadest,” täpsustas ta. “Jätkuvalt jääb arusaamatuks, millised olid riigiettevõtte strateegilised eesmärgid, kuidas valitsus suunas ettevõtte arengut ning kes tekkinud olukorra eest vastutab. Kuidas on võimalik, et juba teist korda riiklik lennufirma pankrotistub ja kordab Estonia Airi saatust? Kurioosse kokkusattumusena kuulutati nii Nordica kui ka Estonian Airi pankrot välja 20. novembril üheksa-aastase vahega.”

“Mul on hea meel, et kohale tuli riigikontrolör Janar Holm kolleegiga, mis kinnitab, et need, kes ei ole otseses sõltuvuses valitsusest, soovivad asja uurida ja aru saada, kuidas me riigina sellise olukorrani jõudsime. Usun, et riigikontrolör pole kuidagi vähem hõivatud kui Nordica ja valitsuse esindajad,” lõpetas Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

2 kommentaari
  1. Lennuk 2 kuud ago
    Reply

    Eks meil käibib selline sõbrakäe pesemine.Olen sama meelt nagu oli ES et omal riigil peab olema ka oma infrastruktuur.Peab olema oma raudtee,oma lennundus,oma energeetika,oma haridus ja -tervishoid,-rahandus,-riigipiir ainult siis saab EV riigiks nimetada.Kuna meie territoorium on väikke siis siin suurt lennuparki omada mõtet ei ole samas oma rahvusvaheline lennundus peaks olema mis seisneb teiste riikidega vastastikusel kasulikkudel lepingutel.Näiteks liin Tallinn-Berliin nõnda,et siit lendab eesti lennuk hommikul Berliini ja õhtul tagasi ja sama liine teeb ka saksa lennuk,hommikul saksast eestisse ja õhtul tagasi.Meil kahjuks ei ole õiget toimivat majandust ega ka eesti riiki kaitsvaid mingeid lepinguid,kus võitjateks osutuvad ainult suurfirmad oma rahaliste resurssidega aga targutajaid jutumehi on seinast seina ja mida siis vaeel tahta…..

  2. Jaak 2 kuud ago
    Reply

    Svet oli tubli poliitik kui kuulus Keskerakonda. Aga mis temaga küll nüüd juhtus. Kohe kui minnakse üle valitsuskoalitsiooni ükskõikseks meie riigi ja rahva suhtes. Eks nad sellepärast keeldusid tulemast et midagi mõistlikku pole öelda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.