Linnavolikogu rahanduskomisjon ei toeta pealinna lastekaitsetöö ümberkorraldust

Monika Haukanõmm

Tallinna linnavalitsus on volikogule edastanud eelnõu, mis käsitleb Tallinna linna 2025. aasta ametiasutuste struktuuri ja teenistuskohtade koosseisu muudatusi. Antud eelnõu oli arutlusel rahanduskomisjonis, kus põhjaliku arutelu tulemusel leiti, et lastekaitsetöö kaotamine linnaosadest ja töötajate viimine ameti alla, tuleb eelnõust välja võtta, kuna seda pole analüüsitud ega osalistega arutatud.

Tallinna linnavolikogu aseesimehe ja rahanduskomisjoni liikme Monika Haukanõmme sõnul püüab linnavalitsus antud eelnõuga läbi viia radikaalset lastekaitsereformi, mida pole tegelikult valdkonna spetsialistidega ega ka sotsiaalkomisjonis läbi arutatud. „Linnavalitsuse plaan näeb ette, et laste heaolu spetsialistid ehk lastekaitsetöötajad viiakse linnaosavalitsustest ameti alla. See aga tähendab, et tegelikult liigub teenus abivajajatest kaugemale. Lisaks pole vastust küsimusele, mis muutub abivajajate jaoks paremaks,“ ütles Haukanõmm ning lisas, et selle tulemusel muutub süsteem hoopis kohmakamaks ning lastekaitsetöötajate töökoormus veelgi suuremaks.

„Paraku jääb mulje, et linnavalitsuse soov on lammutada ja lõhkuda kõik toimiv ning seejuures tegelikult ei hoolita kodanikest ega ka linnasüsteemi töötajatest. Selliseid reforme ei saa teha kiirustades ja spetsialiste kaasamata,“ rääkis Haukanõmm ning lisas, et tal on hea meel, et rahanduskomisjon otsustas jätta menetluses oleva otsuse eelnõu lisast välja linnaosade laste ja perede heaolu osakondade üleviimise sotsiaal- ja tervishoiuameti koosseisu. „Jääb loota, et ka volinikud mõistavad, mida see reform tegelikult endaga kaasa toob ning toetavad rahanduskomisjoni otsust.“

Rahanduskomisjoni koosolekul leidis toetust muudatusettepanek, häältega 10 poolt ja 8 vastu ning 1 erapooletu, et eelnõust „Tallinna linna ametiasutuste struktuur ja teenistuskohtade koosseis alates 1. jaanuarist 2025“, tuleb välja võtta lastekaitset puudutav osa, mis näeb ette, et alates 1. maist 2025 viiakse linnaosade valitsuste sotsiaalhoolekanne osakondade lapse heaolu talitused ja teenistuskohad sotsiaal- ja tervishoiuameti koosseisu laste ja perede heaolu osakonda (kokku 87 teenistuskohta).

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ning avaliku teenistuse seaduse järgi on linna ametiasutuste struktuuri ja teenistuskohtade koosseisu kehtestamine volikogu pädevuses. Volikogu asub antud teemat arutama neljapäeval, 28. novembril toimuval istungil.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.