Tallinna linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjon kutsus tagasi linnavalitsuse invakomisjoni liikme Kairet Remmak-Grassmanni, kes julges seista puuetega inimeste eest ning kritiseeris linnavalitsuse soovi määrata puuetega inimestele omaosalustasu tähtsate teenuste puhul.
Tallinna linnavolikogu liige ja endine sotsiaalvaldkonna abilinnapea Betina Beškina kommenteeris, et nüüd on pealinnas jõutud olukorda, kus „euroopalik“ linnavalitsus üritab vaigistada volikogu liikmeid, kes julgevad nende otsuseid kritiseerida. „Kairet Remmak-Grassmann julges linnavalitsuse invakomisjonis vaielda Tallinna sotsiaalvaldkonna abilinnapea Karl Sander Kasega, juhtides tähelepanu lõpmatute linnaasutuste liitmiste läbimõtlematusele, omaosaluse kehtestamisele puuetega inimeste tähtsate teenuste puhul ning sihtrühmade arvamuste eiramisele,“ rääkis Beškina ja lisas, et kriitikale järgnes volikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjonis toimunu, kui koosolekul kutsuti solvunud abilinnapea juuresolekul Kairet Remmak-Grassmann invakomisjonist tagasi ja määrati uus esindaja, kelleks on Sirlis Sõmer-Kull Reformierakonnast.
„Vaatamata korduvatele küsimustele, mis põhjusel invakomisjoni liige järsku tagasi kutsutakse, kõlas vastus, et meil on vastav õigus. Minu ettepanek määrata kaks esindajat, nii varasemalt seda tööd teinud Kairet Remmak-Grassmann kui Sirlis Sõmer-Kull, ei leidnud toetust. Ilmselt, on nüüd igaühel, kes julgeb suu lahti teha, risk olla tagasi kutsutud igalt poolt, kuhu linnajuhtide käed ulatuvad,“ jätkas Beškina kriitiliselt.
Beškina sõnul sai Kairet Remmak-Grassmani küsimuses tegelikult määravaks tema julgus seista puuetega inimeste eest. „Uus linnavalitsus soovib kehtestada puuetega inimestele omaosaluse tähtsate teenuste puhul. Eesti Puuetega Inimeste Koda on pöördunud Tallinna linnavolikogu kõikide fraktsioonide poole seoses sotsiaalvaldkonna määruste muudatustega, tuues oma kirjas välja, et ei ole õige ega õiglane, et linn peab oluliseks omaosaluse määramist suurt kasvu vajaduspõhiste teenuste eest, mida puudega inimesed ning nende lähedased kasutavad eesmärgiga teistega võrdselt õppida, töötada ja ühiskonnaelus osaleda. Kutsudes saadikuid eelnõud mitte toetama,“ rääkis Betina Beškina.
Tallinna linnavolikogu ja pikaaegne invakomisjoni liige Kairet Remmak-Grassmann rõhutas, et on aastaid pühendunult seisnud puuetega inimeste huvide eest. Tema sõnul ei ole selle aja jooksul esitatud talle komisjoni töö osas ühtegi etteheidet ega kahtluse alla seatud tema panust. „Ka praegu puuduvad sisulised põhjendused või konkreetsed etteheited, mis selgitaksid, miks mind invakomisjonist tagasi kutsuti,“ ütles Remmak-Grassmann ning lisas, et varasemalt pole see takistuseks olnud, et ta on opositsiooni kuulunud. „Kuid asjaolu, et see otsus tehti kohe pärast minu kriitilist sõnavõttu, lisab olukorrale kahetsusväärse varjundi. Antud punkt pandi päevakorda ilma ühegi objektiivse selgituseta, mis tekitab õigustatud küsimusi otsuse tagamaade kohta.“
Tallinna linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni pädevuses on määrata volikogu esindaja linnavalitsuse invakomisjoni liikmeks. Invakomisjoni juht on vastava valdkonna abilinnapea.
Tallinna juhib poliitik kes pole meie rahva heaks midagi teinud ja on reformierakondlaste käsutäitja. Ega midagi head polegi enam loota.
Neid ei huvita kuidas saavad hakkama puudega inimesed Peaasi et ise elavad kplluses. Miks küll meid on karistatus sellise valitsusega.