Moona Anethi sõnul ei olnud inimese leidmine, kelle juurde töövarjuks minna sugugi lihtne. Ta saatis e-kirju erinevatele huvipakkuvatele ettevõtetele üle Eesti, kuid ei saanud neilt vastuseid. „Siis tekkis mõte tutvuda oma kodukandi tippjuhtide tegemistega. Olles ise naine soovisin tutvuda naistippjuhtide tegemistega,” rääkis Vihvler. Nii jõudis ta kokkuleppele Rakvere linnapea Triin Varekiga.
„Töövarjupäevale minnes arvasin, et linnapea istub päev läbi enda kabinetis ja abilised teevad tema eest töö ära. Tegelikult oli päev väga tihe, täis mitmeid kohtumisi ja koosolekuid, samas ka huvitav ja silmaringi arendav,” vahendas Moona Aneth muljeid.
Töövarjupäeva kokkuvõtteks sõnas Moona Aneth, et kindlasti peaks kõik noored kasutama võimalust töövarjuks minna, kuna see annab hindamatu kogemuse. „Ka ettevõtted võiksid olla rohkem avatud endale töövarje võtma. Päeva lõpuks tekkis mul endalgi huvi avalikus sektoris töötamise vastu, kuna töö tundub põnev ja väljakutseid esitav. Olen linnapeale väga tänulik, et ta nõustus mind endale töövarjuks võtma,” sõnas ta ja lisas, et saamaks teist kogemust ka erasektori tööde ja tegemiste osa, on tal järgmine töövarjupäev juba kalendrisse märgitud.
Rakvere linnapea Triin Varek avaldas lootust, et hommikul kell 7.50 alanud ja õhtul kell 18 lõppenud intensiivne töövarjupäev andis Moona Anethile natukenegi aimu linnavalitsuse ja linnapea tööst ning mõtteid tulevasteks karjäärivalikuteks.
„Head ettevõtjad, asutuste juhid – kutsun teid üles noortele töövarjupäevaks võimalust andma. Kuidas muidu teha häid valikuid ja õigeid otsuseid oma karjäärivalikus. See on nende jaoks võimalus. Ka eeskujuks olemine on oluline. Tihedas ajakavas on vähim noore inimese pöördumisele siiski vastata, kas eitavalt või jaatavalt. Loodan, et järgmisel aastal on Rakvere linna lastel lihtsam omale töövarjudena kohti leida. Pean tunnistama, et pidin ka ise kasutama isiklikku tutvust, et oma pojale töövarju võimalus leida – tänan Oleg Grossi ja OG Elektrat talle sisuka töövarjupäeva korraldamise eest.”