Kui Eesti 200 soovib õiglust, loobugu Lehtme toodud kohast Riigikogus

Monika Haukanõmm

Monika Haukanõmm, Tallinna Linnavolikogu aseesimees

Kuigi Keskerakonnale aastaid tagasi määratud ning äsja jõustunud trahv võis tunduda Eesti 200’le turvaline teema, millega juhtida üldsuse tähelepanu kõrvale minister Liisa Pakosta andmeskandaalilt, avavad nad sellega laeka, mida nad on lootnud võimalikult suletuna hoida.

Kui Keskerakonnale määratud karistuse puhul räägime selgelt minevikuvarjust, mida meie uuenenud erakond ära on klaarimas, siis Eesti 200 naudib jätkuvalt riigikogus üht sooja kohta, mille valija andis neile Johanna-Maria Lehtme suurejoonelise töö eest ukrainlaste abistamisel ning mis osutus hiljem pettuseks. Võib öelda, et see pettus aitaski Eesti 200 riigitüüri juurde. Pettuse ilmsiks tulles aga visises õhust tühjaks ka Eesti 200 toetus. Seega kas Eesti 200 ikka päris kindlasti soovib hakata õigluse eestkõnelejaks? Või sõjaohvrite arvelt valega saadud mandaat ei ole piinlik?

Keskerakonna eelis on see, et me oleme täna selgelt Eesti kõige läbivalgustatum erakond, nii et ka meie endi rahustuseks on minevikust välja tulnud kõik, mida meil klaarida vaja. Me oleme uuenenud ning saame edasi minna selge maailmavaate ning tugeva meeskonnaga. Kõik, kes on pidanud päriselt Tallinnas viimastel aastatel asju ajama, see on märganud, et Kõlvarti ajal on ehitatud üles aus ja tänapäevane asjaajamine.

Mis puutub sellesse, kas trahvi on sobilik tasuda riigihüvitise eest, siis tegelikult tasub läbi lugeda kohtuotsus, kus on selgelt öeldud, et iga-aastase erakonna riigitoetuse summa järgi kohus trahvi suuruse määraski. Seega ka kohtul ei olnud eesmärk mitte Keskerakonna eksistentsi lõpetada, vaid saata tugev signaal läbi sellise rahalise väljamineku, mida erakonnal on võimalik täita.

Eesti 200 kui ajutiselt justiitsministri erakond, peaks ju teadma, et tagantjärele seadusi teha ja seda kellegi poliitpoomiseks kasutada ei ole õigusriigile kohane. Topeltkaristamise keeld on isegi Põhiseaduses kirjas.

Tehtud otsus on pretsedent ning täna teavad selle otsuse põhjal ka teised erakonnad, kustmaalt jookseb piir läbirääkimiste, maailmavaate ja mõjuga kauplemise vahel. Ega me ei tea ju siiamaani, kelle huvides püstitatakse Eestisse hiidtuuleparke, mida meil sellises mahus vaja ei lähe ning millele sellegipoolest garanteeritakse maksumaksja rahaga kasumit. Me võime vaid aimata, missuguse ettevõtte huvides ei saa me juba ligi 10 aastat taksojuhtide keeleoskust kontrollida. Või et miks just täpselt selle ettevõtte renditõuksid jäid kindlustuskohustusest välja, rääkimata platvormitöötajate sotsiaalsete garantiide kohustuse blokeerimisest. Ja me mäletame ka seda, millise firma kõrvad paistsid Eesti 200 koostatud personaalse riigi visiooni tagant. Kui täna kõlab erinevate erakondade poliitikute suust lennukas parastamine, siis tasuks korra peeglisse vaadata ja mõelda kas raha mis neile endile hr Tederlilt on laekunud, tuleks ka tagasi kanda? Kõigil on, mida juhtunust õppida!

Keskerakonnal on täna uus juht ja värske meeskond koos tugevate ideedega. Tallinlased on tänaseks näinud teravat kontrasti keskerakondlikult majandatud õitsva pealinna ning nüüdse trööstitu linna vahel, kus lund suudab ära koristada vaid sulailm ning hoolimata kõige pealt kokku hoidmisest peab ikkagi võlgu juurde võtma. On arusaadav, et konkurendid proovivad äsjajõustunud kohtuotsust veel viimase õlekõrrena Keskerakonna vastu kasutada, aga see ei lähe läbi! Me läheme valimistele võtma ning see toetus, mida me oleme terve tänase päeva jooksul kogenud, annab meile kõik põhjused optimismiks!

6 kommentaari
  1. robert 1 kuu ago
    Reply

    Keskerakond asuge täie jõuga EKRE le appi võitluses tuuleveskitega Isegi TTÜ tuulikute projekti juht tunnistas et tuulik tõõtab Aastas täisvõimsusel vaid 200 tundi Kasutegur 20 protsenti ja reservvõimsusi abiks tuleb ehitada samaväärselt Päikesepaneelidega on lugu veel hullem Ainuke reaalne võimalus on ehitada Soome eeskujul aatomielektrijaam Võiks ehitada Balti riikide ühisjaama KUi tahate jõuda valitsusse tuleb opositsioonis ajada ühtset poliitikat Kahjuks Isamaa on Eesti huvid reetnud minnes Tallinnas oravapartei tallalakkujaks

  2. loodus 1 kuu ago
    Reply

    No isamaa?:)on ju vabamüürlaste e.süvariigi salaorganisatsiooni avalik tugipunk eestis( mida tõestab sellele organisatsioonile annetatud sor medal ja miljon$),eesmärgiga maailmavalitsus.See keskerakonna kohtuprotsess ja süüdimõistev otsus oli lihtsalt poliitiline sest keskerakond on kõige ohtlikum poliitiline liikumine eesti iseseisvuse taotlemisel kuna ta on laiapõhjaline,kaasates selleks kõikki siin elavaid rahvusgruppe.Ersp ja edasine isamaa on olnud kogu aeg eesti iseseisvuse vastu ja sügavalt vene vasatane milleks on ka ajaloolisi põhjuseid mis väga hästi sobis liberaalsele poliitilisele lobile.Kuna arenev inimühiskond ei kujuta enam elu ilma elektrita ette siis ega vist pääsu aatomist ole.Kokkuvõtteks kahjustab igasugune inimtegevus elukeskkonda mille tulemus on ka ette enustattav

    • Üks vana vemmalvärss 1 kuu ago

      Isamaaliitlased
      üksi ja grupiti
      müüvad me isamaad
      hulgi ja jupiti

  3. Nojah 1 kuu ago
    Reply

    Keskerakond ja EKRE ei poolda tuuleveskeid sest nendes erakondades on õiglased ja targad poliitikud kes hoolivad meie rahva heaolust ja on selle vastu mis teeb halba.

  4. veeämblik 1 kuu ago
    Reply

    Niipalju,et eesti riiklikku iseseisvust toetab meil ainult ekre ja kesk teised on kõik liberaalsed erakonnad ja irl veel ka vabamüürluse avalik partia.Väga tõenäoline,et e-200 loomise initsiatiiv võis tulla süvariigist sest aluseid selleks on palju.Ükski momendil riigikogu tasandil olev poliit jõud ei vasta ideaalselt rahva tahtele vaid on suuresti initsineeritud isiklike huvide taustale.Keskerakonna looja oli kõige rohkem suunanud oma põhimõtte omariikluse ja rahva tahtele aga ta ei sobinud maailmavalitsusele ja ka kitsalt oma huve silmaspidavatele gruppidele,kus oli ka väga eredaid isikuid.Nüüd ei oska muud öelda kui,loota,et taastub jälle sõnavabadus ja normaalsus,kus lammas on lammas ja puu on puu ja sitikas on sitikas ja uffo jääb uffoks:).

  5. Soo 1 kuu ago
    Reply

    Kavaluse ja valedega on saadud võimule. Eesti 200 ehk parem nimi oleks Eesti 0 oli lihtsalt naeruväärne oma juttudega enne valimisi aga nad on sõnakuulelikud kohatäitjad nagu sotsidki. ja milleks hoolida meie paljudest inimestest kes vaesuvad maksukoormuse raskuse all kui omal on muidu saadud, väga kergelt saadud raha küllalt.Vajuta nupule olles nõus reformierakondlaste jubedate seadustega mis teevad meie riigile ja rahvale palju halba ja raha tuleb aga vaid neile endile. Pole isegi vaja istungitel viibida. Pugemine aitab ka. VALITSUS ON SELLEKS ET TAGADA OMA RIIGI JA TAHVA HEAOLU, Aga nad mõtlevad vaid enda heaolule .

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.