Rahandusministeerium: pensionid tõusevad järgmisel aastal 8 protsenti

Viljandi linnastaadionil eakate liikumispäev. MARKO SAARM/SCANPIX

TALLINN, 9. september, BNS – Rahandusministeeriumi teatel tõusevad pensionid tuleva aasta kevadel ligikaudu 8 protsenti.

“Kuna palgakasv on kiirem, kui me kevadel ootasime, siis olulise komponendina oleme tõstnud ülespoole pensioniindeksit. Järgmise aasta pensioniindeks on 1,08, mis tähendab laias laastus 8-protsendilist pensionitõusu järgmisel kevadel,” rääkis rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Margus Täht esmaspäeval ministeeriumi suvise majandusprognoosi esitlusel.

Täht lisas, et kasvanud on ka muud sotsiaalkulud, näiteks vanemahüvitis. “Oleme aluseks võtnud uue rahvastikuprognoosi, mis on eelmisega võrreldes optimistlikum – sünde rohkem, samas kulud riigieelarvele suuremad,” märkis analüütik.

Pensioniindeksi arvestamise aluseks on 80 protsendi ulatuses eelmise aasta sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise muutus ja 20 protsendi ulatuses eelmise aasta tarbijahinnaindeksi muutus. Nende muudatuste alusel tekib indeks, mille kinnitab vabariigi valitsus.

Indeksiga korrutatakse riiklike pensionite arvutamise aluseks olevaid näitajaid – pensioni baasosa ja aastahinnet, samuti rahvapensioni määra. Tänavu aprillis tõusid pensionid keskmiselt 8,4 protsenti.

8 kommentaari
 1. Pinss 7 kuud ago
  Reply

  peab olema kõigile ÜHESUGUNE. Sest pinsilolijad ei tooda võrdselt mitte midagi. Kui keegi saab pinssi 5 korda rohkem, siis kas ta magab 5-s voodis, sõidab 5 autoga ja joob 5 pudelit viina päevas? Seega on siis tegemist ilmselge arulageda ülemaksmisega teiste arvel. Kui aga surmaeelik teenib midagi kõrvalt, siis ta saab selle eest ka eraldi tasu. Näiteks mina.

 2. veidi võrdsustamist 7 kuud ago
  Reply

  Kui inimesel on muud sissetulekuallikad, näit. 2 korterit Tallinnas väljaüürimiseks ja pension 500, pole talle küll tõusu vaja.

 3. Maali Maalt 7 kuud ago
  Reply

  Pensionitõus peaks olema ikka nendel, kel väike pension, aga mitte kõigil. Nendel, kellel on tuhanded, neil ei oma see raha mingit tähtsust. Invaliidsust ja alla 500euri saavatel inimestel on tähtis iga euro. Selline näljapension on häbi ühele Euroopa Liidu riigile.

 4. Mis toimub? 7 kuud ago
  Reply

  Erakorraline pensionitõus peaks ikka olema nii, et 350 eurised pensionid tõstetakse vähemalt 700-800 euroni. ja seda tagantjärele vähemalt aastajagu.

  • Oleks 7 kuud ago

   me iseseisvad ja trükiks ise kroone, siis sa need arvud ka kätte saaksid.

 5. no ei saa vedama 7 kuud ago
  Reply

  Kui erakorraline pensionitõus tõesti toimuks, see 100.-euri, tõstaks see KESKMISE pensioni SUHTELISEST vaesusest välja, / nii arvavad teie raamatupidajad ja statistid, ise suhtelist kui lausvaesust maitsmata, lihtsalt ütlevad ja arvavad /aga VÄIKSEMAD PENSIONID LAUSVAESUSEST SUHTELISSE VAESUSESSE.
  Nüüd kuulen, et ei saa sellegi asjaga hakkama.

 6. küüniline pilt 7 kuud ago
  Reply

  Keskmiselt !!!
  Miks sa ei ütle kui palju tõusevad väiksemad pensionid. Mis liputad selle keskmisega.
  kusagil 27 euri alla keskmise pensionitel , selle pärast keegi küll valssi ei tantsi. Nii küünilist pilti poleks vaja olnud selliswe teate kõrvale panna. Toiduained on kallinenud 25 -30% mis räägite 2,5 % .
  ja KUS ON ERAKORRALINE PENSIONITÕUS ???
  KUS NORMAALNE PENSION, NAGU EUROOPAS KOMBEKS. ISEGI VÕLGADES KREEKAS ???

 7. Tänavu 7 kuud ago
  Reply

  jäi pinsitõus üle 3% maha eelarve tõusust. Huvitav, kas järgmise aasta eelarve on samuti üle 8% ehk edestab pinsitõusu? Millal see petuvahe tagasi makstakse?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.