Aab tutvustab reedel ühendametite loomise kava

Jaak Aab

Riigihalduse minister Jaak Aab tutvustab reedel riigireformi 2019-2023 tegevusi maaeluministeeriumi valitsemisala töötajate kohtumisel, sealhulgas ühendametite loomise kava.  

„Loodav põllumajandus- ja toiduamet on oluline samm valdkonna tõhusamaks toimimiseks,“ tunnustab minister asutuse ettevalmistustöid. „Hea meel on tõdeda, et maaeluministeerium, põllumajandusamet ning veterinaar- ja toiduamet teevad ühiselt koostööd asutuse loomisel. Riigireformi raames on tal teenäitaja roll teistele plaanitavatele ühendametitele.“

Kokku on riigireformiga plaanis ühendada 15 asutust tervikuna või osaliselt viieks ühendametiks. Seda tehakse vastavalt möödunud aasta 1. augustil valitsuses heaks kiidetud riigireformi esialgsele kavale. Lisaks põllumajandus- ja toiduametile sai valitsuselt rohelise tule ka haridus- ja noorteameti asutamine. Erinevas ettevalmistuste etappides on veel kolme ühendameti loomine.

„Asutuste ühendamisega soovime luua inimestele nii öelda ühe uksega riigi. Mitu teenust ühest asutustest teevad asjaajamise lihtsamaks ning kiiremaks,“ lisas minister Aab. „Selleks viime ühendametitesse kokku sama valdkonna teenused ja kompetentsi. Sellega kasvab koostöö ning väheneb ülesannete dubleerimine ja bürokraatia.“

Minister külastab ka Jõgeva alevikus Eesti Taimekasvatuse Instituudi uut teraviljade aretuskeskust. „Eesti Taimekasvatuse Instituut toetas Sakust Jõgevale kolides riigipalgaliste töökohtade Jõgevamaale viimist möödunud aasta lõpul 18 töökohaga,“ lisas Aab. „Ühtlasi aitab see hoida piirkonnas valdkonna kompetentsi ja teadmist. Ja muidugi iga riiklik investeering piirkonda toetab regionaalpoliitika eesmärke.“

Valitsuse otsusega investeeriti 2019. aastal uue aretuskeskuse ehitamiseks koos sisustusega 3,1 miljonit eurot. Selles on koos kõik vajalikud ruumid suvinisu-, talinisu-, odra-, kaera- ja rukkisortide aretamiseks.

Lisaks osaleb minister Jõgeva riigimaja koosolekul koos rahandusministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS-i spetsialistidega ning Jõgevamaa kohaliku omavalitsuste esindajatega. Jõgeva riigimaja projekteerimistööd on lõpusirgel, juba selle aasta mais alustatakse ehitustöödega ning maja valmib järgmisel aastal.

Riigireformi 2019-2023 eesmärk on jätkusuutlik, tõhus ja elanikkonna vajadustega arvestav riigivalitsemine. Riigireformi elluviimisega soovitakse saavutada mõjusam ja tõhusam riigiülesannete täitmine, kvaliteetsem avalike teenuste pakkumine, valitsussektori paindlikum ja vähem bürokraatlikum töökorraldus ning valitsussektori kulutuste suhteline vähenemine.

BNS

2 kommentaari
 1. Ma 1 aasta ago
  Reply

  pole üldse aru saanud seniste ametite ja muu jura tükeldamisest. Näen valitsuse üplesehitust harimatu maaka silme läbi nõnna:
  1) aste – peaminister
  2) aste – valitsus (põhivaldkondade kaupa)
  3) aste – osakonnad (pisivaldkondade kaupa)
  4) aste – neegrid (kes kõike ellu viivad)
  Pole vaja mingeid ameteid, allameteid, allallameteid või muud taolist.
  Neegrid töötaks palgalistena, neid saaks minema peksta ainult siis, kui nad ei täida või rikuvad töökohustusi, mis peavad olema piisavalt täpselt ette kirjutatud.
  Osakondi peavad juhtima asjatundjad, mitte politikaanidest võhikud. Samuti peaks valdkonda ministrina juhtima asjatundja, mitte mingisugused sõnnikuhunnikult korjatud tanelid, jaagud jt.
  Politikaan võib olla ainult peaminister. Sest temalt ei ootagi keegi mingit asjatundmist, hea kui oskab arusaamatut ila ajada. Ning ei sekkuks asjatundjate töösse.
  Sellist valitsust ma juba usaldaks.

 2. ! 1 aasta ago
  Reply

  Kui ei taha põldu hästi pidada,tuleb see keelata.
  Mullad sisaldasid 1991 a. o,6 ühikut mürke,nüüd 7. Pidevalt otsitakse välisturge ,mis toob kaasa Kaliforniasündroomi- sajad miilid mürgiseid pülde ja karjamaid – toit veetakse välja, oma rahvale toob see hinnatõusu. Muldadest hävinud mikroelemendid ja bakterid kes neid tekitavad, putukad ja väikeloomad, linnudki rullitakse siolpalli hapenduma. Mesilased,kimalased surevad. Inimesed ja loomad saavad ajukasvajad, kopsuvähid kes põldude lähedal kuni 3 km rikub veed talupojakaevus.
  Farmeritest on saanud riik/jõuk riigis.
  Peaks üle miema permakultuurile, taimede üksteisega sobivuse kasutam. jms. väikerobotite tootmisele, mis harivad väiksemaid põlde, põld ei saa olla monokultuuri all ,vaid vagude kaupa eri taimede all jne.
  See on üks Eesti eduloo võimalus.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.