Värskes Kesknädalas

Anneli Ott: Riik toetab Lõuna-Eestit tugevalt! Piirkonna arenguks on vaja ellu viia Kagu-Eesti programm, milleks on tänane valitsus planeerinud järgnevaks neljaks aastaks 3,2 miljoni eurot. Võru arengut silmas pidades pean vajalikuks neljarealise Tallinna–Tartu maantee valmisehitamist. Laenuvõtmist selle teostamiseks pean mõistetavaks.

Enn Eesmaa: Saarte ja mandri sillaga ühendamise idee on vanem kui Eesti Vabariik, kuid just tänu ettevõtjate plaanile see erakapitali abil ehitada, näib sillaühendus mandri ja saarte vahel reaalsem kui ealeski varem.

Maaeluminister Tarmo Tamm näeb Eesti põllumajandusel suurt perspektiivi. Eestile on looduse poolt antud head eeldused põllumajandusega tegelemiseks. Erinevate kliimaprognooside kohaselt võib meie piirkond olla üks vähestest, kus tootmistingimused ajas pigem paranevad. Miljon hektarit põllumaad ning enam kui miljon hektarit rohelist metsa annavad suure eelise põllumajanduslikuks tootmiseks kasvõi Euroopa lõunapoolsemate maade ees, kus miljoneid hektareid tuleb ainult kasta ja väetada.

Eesti elanikud tarbisid Konjunktuuriinstituudi uuringu järgi 2017. aastal täiskasvanud elaniku kohta keskmiselt 10,3 liitrit absoluutalkoholi ehk sisuliselt sama palju kui aasta varem. Opositsiooni jaoks oli alkoholi tarbimise jätkumine positiivne uudis, mida kommenteerides visati jutu sekka ka valeväiteid ning unustati, et piirikaubandus algas just Reformierakonna tehtud aktsiisitõusude tulemusel.

Alina Tubli: Ajal, mil erinevaid sündmusi on palju ja neidki igale maitsele, on küsimus silmapaistmises ja enda sündmustele osalejate saamises. Seetõttu otsustas Pirita piirkond loovalt läheneda rahvakohtumise korraldamisele. Nimelt toimus üritus sarjast „101 rahvakohtumist“ Pirita jõel!

Rahvarinde 30 aastat: juuni 1988. Juunis 1988 tegi Rahvarinne kaks ajaloolist suur-sooritust. Seitsmeteistkümnendal päeval korraldas RR esimese massimeeleavalduse Lauluväljakul, vormiliselt saates Eesti delegaate NLKP XIX üleliidulisele konverentsile. Osavõtjaid oli samapalju kui laulupeol ning üritus oli võimas ja meeliülendav.

Lisaks palju muud olulist ja huvitavat!

4 kommentaari
 1. Tiit Toomsalu 3 aastat ago
  Reply

  Teie uus formaat ei võimalda enam (või ei oska ma seda ikooni leida) koguülevaadet publikatsioonidest, samuti lugejaklikkidest võimaldamaks võrrelda ühe või teise kirjutise atraktiivsust. See hägustab konkreetse väljaande ülevaatlikkust, killustab lehelugemise üksikartiklitele. Kas see oligi toimetuse eesmärgiks? Või olen mina saamatu? Oleksin tänulik kui vastate

  Lugupidaisega

  Tiit Toomsalu

 2. Kesknadal 3 aastat ago
  Reply

  Tere!

  Uue kujundusena on teemad jaotatud rubriikidesse. Toimetuse soov on edastada rohkem infot portaali kaudu. Paberlehe lugejatele jääb endiselt võimalus lugeda lehte tervikuna.

  • Õnnetuse asi 3 aastat ago

   Teie leht on nüüd tehtud pubekatele, kes ei huvitu teie asjust!
   Vanurid,kes seni lugesid korralikku internetilehte enam teid ei külasta.
   Kes on see spioon teie kambas ja tegeleb sellise kahjurlusega!
   Aga, eks ise teate…

 3. Stakan K. Butõlkin 3 aastat ago
  Reply

  Väga ülepingutatud et mitte öelda nõme formaat minu arvates:
  -Võrrelduna vanaga ei oma mingit isikupära, ei eristu
  -Tiit Toomśaluga sama meelt, et väga halb ülevaatlikkus, liiga kirju ja kaleidoskoopiline-laotub ekraanile lausa häirivalt hajali , lausa füüsiliselt valus on vaadata.
  Kokkuvõttes: minu näol kaotas Kesknädala veebiväljaanne lugeja. Aidaa.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.