Lukašenka: Euroopa Liit ja Valgevene arendagu suhteid sunnita

MINSK, 21. juuni, InterfaxBNS – Valgevene president Aleksandr Lukašenko kutsus neljapäeval Euroopa Liitu rajama suhteid oma riigiga “asjaolude surveta” ja avaneda Valgevenele samamoodi nagu Minsk on avatud EL-ile.

“Kujundades suhteid ühe või teise riigi või ühendusega, mõistame teiega kogenud poliitikutena, et parem on mõnd sündmust ennetada, parem ise taastada ja luua tihedaid ja sõbralikke suhteid. Kui see sünnib mingite asjaolude, sündmuste sunnil, on halvem,” edastas presidendi pressiteenistus Lukašenko sõnad Minskis kohtumisel Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku Johannes Hahniga.

“Seepärast peame sihikindlalt, julgelt ja avatult üksteisele asjaolude sunnita vastu liikuma,” lisas riigipea.

Lukašenko rõhutas, et Valgevene “ei ole vaatamata teatavatele raskustele, mõnikord isegi väga keerukatele oludele kunagi olnud takistuseks EL-i liikumisel itta, Venemaale, Hiina, võib-olla isegi Jaapanisse”.

“Me oleme alati olnud EL-ile hea transiidiaken, ei ole kunagi keelanud teie ärimeestel liigutada oma kaupu, tööjõudu ja kapitali Valgevenesse ja läbi Valgevene,” sõnas ta.

Samas nentis ta, et “EL-i poolt seda näha ei ole”.

Allakirjutamiseks ettevalmistatavate EL-i ja Valgevene lepingute kohta ütles Lukašenko, et nende aluseks peavad olema kaubandus-majandussuhted.

“Jutud demokraatiast, sõnavabadusest, poliitvangidest ja surmanuhtluse kaotamisest on iseenesestmõistetavad, me ei kõrvalda neid päevakorrast, räägime neist julgelt ja avalikult, kuid aluseks on meie kaubandus-majanduslikud, rahasuhted,” ütles president.

InterfaxBaltic News Service

2 kommentaari
  1. Kas 4 aastat ago
    Reply

    nüüd on oodata Aljaksandri ja Jurka kohtumist ja koostöölepingut?

  2. Õige 4 aastat ago
    Reply

    nimi on Lukašenka. Või ei luba seda nii kirjutada koostööleping Putiniga?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.