Pullerits vs TV jalgpallis 5:0

Ta tegi seda jälle! Postimehe mittekoosseisuline spordikommentaator Priit Pullerits purustas jalgpallimaailma 5:0! Venemaal alanud jalgpalli MM-võistluste avapäeval 14. juunil Postimehes ilmunud kommentaaris lõi Pullerits jalgpalli TV-st jälgijatele viis vastuseta väravat. Seejuures on üks värav ilusam kui teine, nii kauglöök kui ka käärlöök, nii penalti kui ka peaga.

Häda on aga selles, et tegemist on paberil löödud väravatega. Ning kahtlustan ka, kas tegemist pole mitte hoopis omaväravatega.

Avavärava lõi Pullerits ERR-i spordikommentaatorile Tarmo Tiislerile. Kui Tiisler kutsus ekraanil nähtavate jalgpalli ajalooliste kaadrite taustal MM-mängudele emotsionaalselt kaasa elama. „No nii, nüüd me alustame!“ ning veidi hiljem „Ja siis – läksime!“, siis Pullerits küsis retooriliselt: „Kuhu küll?! Ning vastas ise, et kaine mõistusega eestlased ei vaata Venemaal mängitavat jalgpalli, nagu 1989. aastal käidi Kremlis rahvuslikku vabadust tagasi nõudmas. Kahtlemata ilus värav!

Teine värav tuli kohe esimese järel ning kõlas, et meil pole „idapool loitva jalgpallihullusega mingit pistmist“. Värava autoril on valus vaadata, kuidas eestlased agressiivse jalgpallimanipulatsiooniga kaasa jooksevad. Niisuguse kiire jooksu pealt väravavahist üle tõstetud värava eest maksimumhinne!

Kolmanda värava põrutas Pullerits Eesti jalgpalli väravavahile Aivar Pohlakule otse ristnurka. Nimelt tasuvat ERR Pohlakule ülekannete reklaamimise ja pealesurumisega tänuvõlga, sest Pohlaku juhitud Jalgpalliliit andis mullu suvel ERR-ile ligi miljon eurot tulevaste turniiride ülekandeõiguste hankimiseks. „Aga on valus vaadata, kui eestlased, kes muidu skeptilise meelega, selle agressiivse turundusmanipulatsiooniga mõtlematult kaasa lähevad.“ 3:0 – ja kübaratrikk on käes!

Neljas värav tuleb penaltist, mille Postimehe kolumnist realiseerib külma närviga. Telerivaatajatel tuleb lihtsalt silme ette manada turniiri korraldaja Venemaa viimaste aastate tegevus ning meenutada ettepanekuid ta turniiri korraldamise õigusest ilma jätta – paraku tulutult. Ja mõelda, kas tahate anda panuse sealse MM-i vaatajate arvu kasvatamisse, et Putinil ikka jätkuks, millega uhkustada.

Viimane, viies värav ei jäta enam mingit kahtlust veenvast ülekaalust. Väravate autori soovituseks on teler kinni panna ning minna õue ilusat ilma nautima. Mingi 90 minuti jooksul löödavad paar kolli ei väärivat väärtuslikku aega, mis sellele pühendada.

See on puhas võit. 5:0, ning mängu lõpp!

Mängujärgseks kommentaariks tuleb ütelda, et Pullerits on seda lehe vahendusel matši ette valmistades pühendanud alanud jalgpalli MM-ile üsna mitu treeningut. Mitte ainult selles, et ta on ilusate ilmadega vaadanud ERR-i kanalilt võistluse eelreklaami, mille ajal tavaline televaataja kanalit vahetab, vaid ta on uurinud ka võistluse ajakava. Mitte iga vutisõber ei tea, et alagruppides kohtuvadki näiteks Panama–Tuneesia, Senegal–Kolumbia, Iraan–Maroko, nagu autor ära märgib. Tänutäheks tuleb vaadata neidki mänge, mida muidu poleks vaadanud.

Olles küll korralik jalgpallijälgija, oli siiski juba meelest läinud, et eelmise MM-i finaalis võitis Saksamaa just Argentinat 1:0. Ja muidugi Götze imeline värav… Niipalju on vahepealse nelja aasta jooksul jalgpallimaailmas toimunud, nii jalgpalli Euroopa meistrite liigas kui ka meistrivõistlustel.

Aitäh, et saab meenutada neid imelisi hetki! Niisamuti kui sedagi, et spordikommentaatori salaarmastus ei käi ainult lukuaugu kaudu. Vabalt võib staadionile minna või teleri lahti teha.

Aivar Jarne

 

 

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.