Putin ja Trump kohtuvad 16. juulil Helsingis

FILE PHOTO: U.S. President Donald Trump and Russia's President Vladimir Putin talk during the family photo session at the APEC Summit in Danang, Vietnam November 11, 2017. REUTERS/Jorge Silva/File Photo/Scanpix

Venemaa presidendi Vladimir Putini ja USA presidendi Donald Trumpi vaheline kohtumine toimub 16.juulil käesoleval aastal Helsinkis.

Venemaa uudiskanalid märgivad ära, et liidrid arutavad “praegust olukorda ja edasise arengu perspektiive vene-ameerika suhetes,” samuti aktuaalseid küsimusi maailmas.

Valge Maja teatel arutavad Putin ja Trump Venemaa ja USA kahepoolseid suhteid, samuti küsimusi, mis puudutavad rahvuslikku julgeolekut.

Trump ütles kolmapäeval, et arutatakse kindlasti kriisiolukordi tänases maailmas. “Usun, et räägime Süüriast ja Ukrainast. Arvan, et räägime veel nii mõnelgi teisel teemal ja vaatame, mis juhtub,” kommenteeris Trump kohtumise teemasid.

See on esimene kõrgetasemeline kohtumine kahe riigi liidrite vahel, mis ei ole seotud muude üritustega. Hiljuti külastas Venemaad visiidi ettevalmistamiseks USA riikliku julgeolekunõukogu nõunik John Bolton, kes kohtus Putiniga, välisminister Sergei Lavroviga ja Julgeolekunõukogu liikmetega.

Varasemalt on Putin ja Trump isiklikult kohtunud G20 kohtumisel Hamburgis 2017. aasta juulis, kus nad arutasid kahepoolsete suhete, Süüria ja Ukraina kriisi üle ning 2017. aasta novembris Da Nangis, kus kiideti heaks ühisavaldus Süüria kohta. Samuti on nad mitmel korral suhelnud telefoni teel.

Trump on külastab Euroopas veel teisigi riike: 11.-12. juulil osaleb ta NATO kohtumisel Brüsselis, 13. juulil kohtub ta Suurbritannia peaminister Theresa May’ga.

Soome president Sauli Niinistö kommenteeris, et ta sai teada planeeritavast visiidist eelmisel nädalal. Niinistö peab seda kohtumist loomulikuks jätkuks muudele kõrgtasemega kohtumistele, mida Soome on varasemalt korraldanud.

Kesknädal

1 Kommentaar
  1. maali maalt 3 aastat ago
    Reply

    Kas järjekordne MRP?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.