4. juuli Kesknädalas:

Juhtkiri: Olgem näoga tagasipöördujate suunas!

Eesti viimaste aastakümnete traagika on seisnenud selles, et paljud pereisad ja -emad on pidanud vastu võtma kahetsusväärse otsuse minna tööle rikkamasse välisriiki. Tihti on lahkumise põhjuseks olnud lihtne soov rabeleda välja igapäevastest raskustest ja saada oma tavapärase eluga hakkama.

Jaan Lukas: Tasuta bussisõit jätab raha alles

Eestlased juba on üldiselt sellised tegelased, kes kohe ja kiiresti kiitma ei kipu.  Nii polnud ka hurraavaimustust 1. juulil, mil ka  Jõgevamaa sisestel bussiliinidel esmakordselt tasuta sõita sai. Kui aga reisijatega põhjalikumalt vestelda, siis kostus arvamusi uuenduse vajalikkusest küll.

Jüri Ratas 40. Palju õnne sünnipäevaks!

Jüri Ratas meeldib inimestele. Ta saab positiivseid hinnanguid peaministrina arvamusuuringutes, aga päriselus meeldib ta oma sõpradele ja kolleegidele veelgi enam. Selline olukord ei ole muidu kriitiliste eestlaste jaoks tavapärane. Et peaministri meeletu töökoormuse juures ikka ka inimlikult meeldiv olla, selleks peab inimeses olema tugev sisu. Ja Jüril on see alati olemas olnud.

Toomas Alatalu: Tippkohtumine Helsingis – müüdid ja tegelikkus

Donald Trumpi ja Vladimir Putini eelseisev kohtumine 16. juulil Helsingis on taas kütmas kirgi nii poliitikute kui poliitikahuviliste hulgas ja kuna keegi ei tea, mis seal üldse juhtuda võib kokkuleppimiste mõttes, siis lähenetakse oodatavale kõige erinevamate nurkade alt. Teeme seda meiegi, ent üritades paigutada toimuvat tema õigele kohale suures poliitikas praegu ja ajaloolises plaanis.

Andres Laiapea: Maailmast ilma roosade prillideta

Barack Obama kõnekirjutaja ja nõunikuna töötanud Ben Rhodes mainib Eestit oma värskes mälestusteraamatus küll hea sõnaga, kuid meil ei ole põhjust selle üle uhked olla. Pigem paneb loetu muretsema selle pärast, millist mõju Eesti riigijuhid on USA presidentidele avaldanud.

Autorollo kahjud tasuvad skeemi vahendajad

Autorollo pankrotistamise kriminaalasi lõppes mullu Väino Pentuse ja advokaat Siim Roode süüdi mõistva kohtuotsusega. Nüüd sai läbi tsiviilvaidlus, kus süüdi jäid advokaat Siim Roode ja tema tööandja. Pääsesid skeemi juhtinud Rosimannus ja Pentused.

Jüri Pino Jalgpall on kõvem kui …

Mida mina ka jalgpallist tean. Vastus: ei midagi. Peaaegu. Kui kehalise tundides jalgpalliks läks, lükati mind alati väravasse. Paksust prillidega taibust ei ole välja peal tõepoolest kasu ja ega ma solvunud ole, haigutasid seal, ootasid, millal tund lõpeb. Enamasti sattusin võitjatiimi, nii et isegi palli ei tulnud püüda. Pärast kadus jalgpall elust ja hästi oligi.

Nädala Juubilar: Tõnu Tepandi 70

1988. aasta aprillis toimunud Eesti Loomeliitude Ühispleenumil tuli kõnepulti jõulise häälega karismaatiline mees ja esitas oma kõne lauluna , milles kõlasid ka järgmised salmiread „Ma tahan, ma tahan, et oleks nii, et oleks oma kodumaa president, kelle juurde võin ma minna, temaga arutada, teda toetada. Mitte nii, et peale minu visiiti peab ta ühenduse võtma Moskvaga. Ma ei taha olla igavesti sõltuv mulle võõrast maast, mulle võõrast keskvõimust. Ma tahan aru anda oma lastele, oma perele, oma maale.“ Küllap paljudel keskmise ja vanema põlvkonna inimestel meenus, et esinejaks oli näitleja ja teatripedagoog Tõnu Tepandi, kellest taasiseseisvunud Eestis sai kahe koosseisu Riigikogu liige.

Lisaks veel palju olulist ja huvitavat!

 

1 Kommentaar
  1. Paukgaasi aparaat annab Eestile tiivad !!
    Kuna naftamagnaadid varastavad Eestist miljardeid eurosid iga kuu siis tuleb see peatada sest selliste rahasummade eest saab luua heaoluriigi eriti kiiresti.
    Rikkuse toob Eestile paukgaasi aparaat :
    http://m.stins.biz/auto/

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.