Kas Palo lahkus Kaljuranna tõttu?

Marina Kaljurand ja Urve Palo /Foto MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Poliitringkondades ollakse üsna üllatunud sotsist ministri Urve Palo lahkumisele nii erakonnast kui ka ministrikohalt. 

Arvata võib, et sotside madal reiting ja nende läbimõtlematu tegevus selle tõstmiseks (suure hurraaga uute nimekate liikmete hankimine) mängis Palo otsuses oma rolli.

Riigikogu poliitpoolega hästi kursis olevad inimesed väidavad, et Urve Palo lahkub Marina Kaljuranna tõttu, kes nimetatakse 2019. aasta Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa esinumbriks, kus seni on olnud esinumbriks Palo. Kui see on nii, siis maja, mida sotsid ehitavad, teisest otsast hoopis laguneb.  Kui võrrelda valimisi hobuste võidusõiduga, siis lonkava hobuse peale inimesed küll panustama ei hakka.

Palo sõnad, et “Olen kaalunud poliitikast lahkumist juba mõnda aega ja mulle tundub, et see aeg on nüüd käes” ei ole tasakaalus tema otsusega jääda Riigikogusse. Kuna Palo pole ka veel otsustanud, kas ta jätkab sotsiaaldemokraatide fraktsioonis või fraktsioonituna, siis näitab see seda, et päris lõpuni ta oma otsust pole läbi mõelnud. Poliitikast lahkumine eeldaks ka kohest Riigikogust lahkumist.

Igatahes võime nüüd huviga jälgida, mida Urve Palo Riigikogus tegema hakkab: kas hakkab kõrgepalgalisena tööd otsima või liitub hoopis mõne teise erakonnaga, näiteks Keskerakonnaga, et jätkata poliitikas?

Andrus Tamm, portaali Kesknädal peatoimetaja

1 Kommentaar
  1. Tegemist 4 aastat ago
    Reply

    ikkagi poliitilise litsiga, kes ootab uusi väljakutseid (ehk pakkumisi). Ärge lootkegi, et urve loobud, ta kaoks ju siis pildilt ning temasugune seda kuidagi välja ei kannata. Nagu ka Mariina kaljurand. Isegi mis tahes umbluu tema suust avaldatakse igal pool, et lolli rahvast mõjutada. Aga peab, sest muidu poleks ka Mariina pildil.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.