Eesti hindab Trumpi ja Junckeri kohtumise tulemusi positiivselt

President Trump kohtub Jean-Claude Junckeriga Valges Majas, Washington, D.C. CAP/MPI/RS ©RS/MPI/Capital Pictures/Scanpix

TALLINN, 26. juuli, BNS – Eesti hindab väga positiivselt USA presidendi Donald Trumpi ja Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri kolmapäevasel kohtumisel saavutatud kokkulepet pingete mahavõtmiseks kahepoolsetes kaubandussuhetes, ütles välisministeeriumi kõrge esindaja.

“Hindame eilset kohtumist väga positiivselt,” ütles välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal neljapäeval BNS-ile. Ta rõhutas, et esialgu tugineb ministeerium oma hinnangus veel meedias avaldatud andmetele ning Euroopa Liidu ja USA ühisteatele, mida president Trump ka peaaegu tervikuna kasutas.

“Selle põhjal võib loota, et kaubanduskonflikti edasine süvenemine on peatatud. Pooled püüavad omavahel läbi rääkida hoopiski tariifide alandamist eesmärgiga jõuda paljudes sektorites nulltariifideni,” märkis Seilenthal.

Samuti tegeletakse tema sõnul mittetariifsete kaubandustõketega (NTB) ja toetustega ning võetakse ette viimastel kuudel kehtestatud tariifid ja niinimetatud vastumeetmed, püüdes need tühistada. Uusi tariife ei kehtestata, kuni läbirääkimised jätkuvad, selgitas ta.

“Lisaks riigiettevõtete põhjustatud turumoonutustega asuvad EL ja US ka koos tegelema ebaõiglaste kaubandusvõtete, intellektuaalomandi varguse ja sunnitud üleandmise juhtumitega,” tõdes Seilenthal.

Junckeri visiidil Washingtoni saavutatud kokkulepet on juba jõudnud tervitada ka teised riigid. Nii nimetas Saksa majandusminister Peter Altmaier edusamme kõnelustel läbimurdeks, mis aitab ära hoida kaubandussõda ja päästab miljoneid töökohti.

USA aktsiaturud sööstsid pärast kohtumist ülespoole ja tehnoloogiaindeks Nasdaq sulgus taas rekordtasemel.

1 Kommentaar
  1. Teavet 6 aastat ago
    Reply

    on tõesti vähe, et hõisata. Kui ka EL sai üle küüru, siis hea näo tegemine pole veel põhjus rõõmustamiseks ja hekskiitmiseks.
    Kuid loomulik on ka see, et EL on kehtestanud paljudele väliskaupadele lisatollid, et ise nende najal õitseda. Kui nüüd need lisatollid kaovad ja USA-ga kaubeldaks võrdsel määral, siis pole küll midagi rõõmustada, sest kahju kannab just EL ja sealhulgas ka meie liiduvabariik.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.