8. august 2018

Tanel Kiik: Keskerakonna suurim trump on, et seisame iga inimese eest

2018. aasta suur suvi on oma viimase kuuni jõudnud ning poliitkalendris vaadatakse juba järgmise aasta märtsikuu poole, mil toimuvad Riigikogu valimised. Kõik erakonnad on ühel või teisel viisil valimisralliks valmistuma asunud. Tehakse suviseid välikampaaniaid, ergutatakse oma liikmeid aktiivsed olema ning kirjutatakse kokku valimisplatvorme. Kesknädal uuris, kuidas läheb valimisteks valmistumine Keskerakonnal.

Juhtkiri: Abistame põllumehi keerulisel ajal

Selle aasta kevad ja suvi on olnud erakordselt soe ja kuiv. Sademetevaene ilm on mõjutanud taimede kasvu üle kogu Eesti. Ilmateenistuse andmetel oli keskmine sademetehulk selle aasta mais ligikaudu 60% väiksem kui pikaajaline keskmine. Samuti oli keskmine õhutemperatuur kõrgem kui tavaliselt ja päikesepaistelisi tunde tavapärasest kuni 48% rohkem. Selleks ei pea olema ekspert, et aru saada, kuidas niisugune olukord meie põllumajandusele mõjub. Oleme astunud olulisi samme põllumehe abistamiseks keerulisel ajal.

Anneli Ott:  Valimiste põhiteemaks kujunegu Eesti inimeste sissetulek

2016. aasta novembris asus pärast 17 aastat Reformierakonna võimulolekut tööle Jüri Ratase juhitud valitsus, mille üheks prioriteediks on ühiskondliku heaolu ja sidususe suurendamine. Parempoolsete võimu ajal ei olnud unustatud vaid põllumajandus, mistõttu sõitsid traktorid Toompeale, või tervishoiuvaldkond, kus arstid murekohtade meeldetuletamiseks streikisid. Unustatud olid ka madalamat palka teenivad inimesed.

Olud enne parlamendivalimisi Lätis segased

Parlamendivalimiste eel valitsev seis on tavapäraselt segane. Rohkem kui konkreetsetest poliitilistest ideedest ja ettepanekutest räägitakse praegu jõudude ettearvamatust jaotusest parlamendi uues koosseisus ja võimaliku tulevase peaministri isikust.

Danske Banki poliitiline uurimine

Rahapesu on kuritegelikust tegevusest saadud vara üleandmine, omandamine, valdamine või kasutamine. Tõendatud peab olema eesmärk varjata vara ebaseaduslikku päritolu või abistada kuritegelikus tegevuses osalenud isikut, et ta saaks hoiduda oma tegude õiguslikest tagajärgedest. See tähendab vältimatult kannatanu avaldust ja tunnistusi toimunud kuritegeliku tegevuse kohta. Siiani oligi probleemiks kahju kannatanud isiku teade kuriteo toimepanemise kohta, mille järel oleks saanud asja menetleda.

Kellakeeramisest

Viimati võttis n-ö ajareisi ette Havai lähedal asuv saareriik Samoa. 2011. aastal muudeti seal nii ajavöön­dit kui ka kuupäeva. 1892. aastal veensid ameeriklas­test kaubitsejad Samoa elanikke sättima oma aja sa­maks nagu USA kontrolli all olevas Ameerika Samoas, et muuta kaubitsemine lihtsamaks. 119 aasta pärast aga otsustas riik jätta vahele 30. detsember ning liiku­da 29. detsembrilt kohe ülejärgmisele päevale. Sellega on riik taas oma pikkuskraadile vastavas vööndiajas.

Nädala juubilar ARVO KUKUMÄGI 60

Kaljo Kiisa film „Metskannikesed“ sündis möödunud sajandi kaheksakümnendatel, kui oli jõhker ja lootusetu venestamisaeg. Omariiklusest ei osanud unistada keegi. Vormiuuenduslikus metsavendade-filmis maa ja taeva vahel kõlkuv Kukumägi oli ajastu nägemus tuleviku eestlasest. „Surnud eestlane on parim eestlane,“ oli ahastava, lootusetu ajastu sümbolistlik filmimoto.

Edasi loe Kesknädalast ja nädala jooksul Kesknädal.ee portaalist

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.