Marina, Marina…

Marina Kaljurand FOTO:SANDER ILVEST/SCANPIX

Nii laulis Marino Marini sügaval nõuka-ajal Tallinnas Filharmoonia kontserdisaalis. Marina Rajevskaja-Kaljuranna sünnini jäi siis veel peaaegu kümmekond aastat. Aga laulud ei valeta.

„Ma pean siit lendama,” laulis itaallane. Ja ennäe, Marina sündis ja asus lendama, esialgu üsna kõrgelt.

Jätame kõrvale kooliaastad ning toekad riigitegelasest kasuisa ja ema, kes oli ENSV MN Asjadevalitsuse ametnik, ja astume üle koolitustest Tartu Ülikoolis, Eesti Diplomaatide Koolis ja Tuftsi ülikoolis USA-s.

2004–2008 oli Marina Kaljurand Eesti suursaadik Iisraelis ja Venemaal, seejärel Kasahstanis; 2011–2013 Kanadas ja lõpuks veel 2011–2014 Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos. Ajavahemikus juuli 2015 – september 2016 oli ta Eesti Vabariigi välisminister.

Vaatamata Marina Kaljuranna populaarsusele arvamusküsitlustes, otsustas Reformierakond mitte esitada teda presidendikandidaadiks valimisvoorudes, mis toimusid Riigikogus. 9. septembril 2016 teatas Kaljurand, et astub välisministri ametikohalt tagasi ning palub oma toetajatel end valimiskogus presidendikandidaadiks üles seada.

2016. aasta presidendivalimistel sai Marina Kaljurand 24. septembril valimiskogus esimeses voorus 75 häält ning teise vooru edasi ei pääsenud. Aga ega Marina Kaljurand siis meelt ei heitnud. Ta oli osalise koormusega ametis Välisministeeriumis kübernõunikuna ja juba 2017. aastal asus juhtima vastmoodustatud Rahvusvahelist Küberstabiilsuse Komisjoni. Ettepaneku sellele kohale asumiseks tegi Hollandi valitsus. Komisjoni eesmärgiks on kolme aastaga koostada põhjalik raport selle kohta, mida tuleks küberruumiturvalisuse suurendamiseks ette võtta.

Aga paistab, et sellest kodust-eemal-tööst on nüüd meie tubli diplomaat väsinud ja otsustas kodusokkidesse tagasi astuda. Kuna Reformierakond oli tema hüljanud, valis ta tänavu uueks väljundiks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna. See aga pani sotside erakonnas n-ö sisemise pudru keema.

Kesknädalale teada olevalt hakanud eelolevatel Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa piirkonnas kandideerima pidanud Urve Palo just pärast seda, kui Marina Kaljurand oli sotside erakonnaga liitunud, tundma enda tähe lõplikku kustumist poliitikataevas.

Sotsides toimub „vaikne verevahetus“ ning sõjajumal Mars näikse seekord olevat tugevalt Marina Kaljuranna selja taga.

Kn

10 kommentaari
 1. Marino marini 3 aastat ago
  Reply

  Marino oli hea helilooja ja tugev laulja. Itaaliast tuli tippmuss Soome ja siis ka Eestisse.
  Oli Horoskoobi aeg ja lisaks veel ka Pilat ja Panzeri oma lauludega.

  • Ja 3 aastat ago

   palju etem kui Mariina praegu siin valimiskatlas.

 2. Ma 3 aastat ago
  Reply

  pole seniajani aru saanud, miks teda nii on toetatud. Ta on ju tavaline reaametnik, kes on olude sunnil sattunud ree peale. Juba tema kava ja arutelud presidendivalimise eel mingit edumeelset muljet ei jätnud. Ainult hüüdlaused, mitte ainsatki lahendit. Selline ju ei suuda midagi. Teisest küljest võttes vist ongi teatud kiht udupäid, kes asjast midagi ei jaga, oskavadki ainult udust juttu ajada. Seda saame ka iga päev näha-kuulda Ratta Jurkalt, Mihalilt, Roosamannalt, Assinovskilt ja muudelt pabulatelt. See on see kiht, kes ei tunne elu ega tunne ka ennast ühe liikmena rahva seas.
  Mina Mariinale helget tulevikku ei ennusta. Nüüd ta mängib küll riigikogule, kuid tegelikult tahab ta siit ära rahahunniku manu meie pealinna Brüsselisse. Näib et peded olidki valmis ta sokutama heale kohale, et hääli saada. Kui aga Mariina ei õigusta, siis vaevalt teda ka Brüsselisse edasi sokutatakse ja Mariina peab kandideerima eraisikuna, seal aga hääli ta niipalju küll ei kogu.
  Riiklik võimukorraldus peaks olema ikka selline, et sellised juhuslikud tühjad kohad pukki ei pääseks.

 3. hea eluga harjunud 3 aastat ago
  Reply

  Isa oli minister, ema väga kahtlases firmas. Loomulikult oli raha, et lapsuke koolitada ja eluks ette valmistada.
  Värvivahetus on moes ja nii ka siin.
  Tegelikult on ta mõeldud venelaste häälte püüdmiseks Keskerakonna vastu.
  Varsti tagab hoopis Ossi asemele pulgale saada.

 4. Kübar 3 aastat ago
  Reply

  Väga väga suured teadmised ja haritus peavad siis IT alal olema. Lausa GENIAALSUS! Küberturvamine ikkagi, praegusel ajal …

  • Meil 3 aastat ago

   on juba nii, et oled mingi ministeeriumi koristaja, oled kohe ka ekspert.

 5. Marina kaunikene 3 aastat ago
  Reply

  Kaunis ja kena naine. Miks mitte panna valitsejaks. Nagu kunagi olevat olnud Katariina, Jekaterina!
  Teeb uue Kadrioru ja raiub Pirita jõe marmorisse!

 6. Vello 3 aastat ago
  Reply

  Minu jaoks näitab see, et omal ajal välisministeeriumi lihtsaks vene keele tõlgiks läinud häbelikust ja tagasihoidlikust Marinast on saanud üks hiilgavaima karjääritõusu teinud diplomaate ja poliitikuid milline talentide põud meil tegelikult diplomaatias ja poliitikas valitseb, mis ei tähenda muidugi nagu polekski Marina tubli ja kohusetundlik, kuid on see ikka üksi piisav, kui tahame nii väga kõiges need kõige esimesed, paremad, targemad ja edukamad olla ja teha riigi ja rahva huvides kõige arukamaid ja meile kasulikumaid otsuseid?!

 7. Diplomatic 3 aastat ago
  Reply

  Kas ta oli Venes saadikuks? Ja miks või kuidas sealt ära tuli? Oli mingi Eestivastane noorterahutus Moskovas vai?
  Oli Marina seal ,kes kiiresti ära tuli ? Või ajan kellegagi segi.

  • Mariina 3 aastat ago

   juhtus olema õigel ajal õiges kohas, sellest ka tema populaarsus. Oleks ta samal ajal olnud saadikuks Botsvaanas, siis ei teaks tast keegi midagi. Seega ainult ühe sähvatuse vili ning nüüd püüab seda Brüsselis rahaks teha. Kogu iva.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.