Läänemaa ja Võrumaa piirkonnad esitasid Keskerakonna juhi kandidaadi kongressiks

Fotod: Jüri Ratase Facebook

Keskerakonna Läänemaa ja Võrumaa piirkonnad esitasid oktoobris kogunevale erakonna kongressil esimehe kandidaadiks Jüri Ratase.

Läänemaa piirkonna esimees Jaanus Karilaid ütles, et Ratase valitsuse juhtimisel on Eesti riik senisest enam panustanud julgeolekusse, kohalikud omavalitsused on muutunud elujõulisemaks ning majandus on elavnenud. “Ratas on Eestile hea peaminister ning erakonnale ning erakonnale võimekas juht,” ütles Karilaid.

Keskerakonna Võrumaa piirkonna esimehe Anneli Oti sõnul on piirkonna juhatus ühtsel seisukohal, et Jüri Ratas on tugev juht, kes on teinud oma tööd  nii peaministri kui ka erakonna juhina suure pühendumisega ning kindlasti peaks seda tööd ka jätkama.

„Tänane valitsus hoolib regionaalpoliitikast ning üheks näiteks saame siin tuua  Kagu-Eesti programmile 3,2 miljoni euro suuruse rahastuse leidmise,“ ütles Ott. „Meie inimestele on tähtis, et valitsus toetab maaelu sh. põllumehi ning  eraldatakse toetus põuakahjudega toimetulekuks. Hästi käivitunud tasuta ühistransport on  Võrumaal kasvatanud sõitjate hulka viiendiku võrra.“

Oti sõnul on positiivne muutus ka omavalitsuste kasvanud tulubaas ning maksureform jätab suurele hulgale inimestele igakuiselt rohkem raha kätte.

Lisaks esimehele andsid piirkonnad teada ka oma toetusest erakonna juhatusse kandideerijatele.

Võrumaal esitati kandidaatidena erakonna juhatuse liikmeteks Anneli Ott, Kadri Simson, Kersti Sarapuu, Mailis Reps, Aadu Must, Tarmo Tamm, Toomas Vitsut ja Jaak Aab.

Erakonna revisjonikomisjoni liikmeks esitati kandideerima Külli Land ja aukohtu esimeheks Kalle Klandorf.

Läänemaal esitati kandidaatidena erakonna juhatuse liikmeteks Aadu Must, Jaanus Karilaid, Kadri Simson, Mailis Reps, Kalev Kallo, Märt Sults,  Peeter Ernits ja Anneli Ott.

Aukohtu esimehe kandidaadiks esitati Kalle Klandorf.

Keskerakonna kongress toimub 13. oktoobril Pärnus ja esimehe ning erakonna juhatuse kandidaate saab esitada 15. septembrini.

Kesknädal.ee

4 kommentaari
 1. Kui 2 aastat ago
  Reply

  kõik esitavad Jurka, siis näitab see keskbande ülilühikest pinki ehk ainult üht tooli, kus juba keegi persetab. Kurb!

 2. kriibu 2 aastat ago
  Reply

  Ei no muidugi. Joodik Aab ikka juhatusse! uusi nägusid teil üldse ei ole, nii lühike pink ve? Või vanad olijad pole veel kuhja nii kõrgele saanud, et aknast hakkaks välja paistma?

 3. Ott 2 aastat ago
  Reply

  Jüri Ratas on näidanud oma tööga et on vääriline kandidaat parima erakonna esimeheks. Lugedes eelmisi kommentaare tekib küsimus kas nad mitte joobe seisundis ei kirjuta.

 4. Jane 2 aastat ago
  Reply

  Mulle meeldis Keskerakond rohkem kui selle esimees oli meile vabaduse tooja, parim linnapea. hooliv ja tark inimene kelleks oli E.Savisaar. Aga J.Ratas on tõestanud oma tööga et on tubli järglane Savisaarele ja igati sobiv kandidaat esimeheks. Keskerakond on ka praegu parim erakond. kes saab hääli oma tubli töö eest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.