Ratas koos oma Balti kolleegidega kohtub Iisraeli peaministriga

Iisraeli Peaminister Benjamin Netanyahu Reuters/Scanpix

TALLINN, 21. august, BNS – Peaminister Jüri Ratas koos oma Läti ja Leedu kolleegiga kohtub neljapäeval Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahuga.

“Arutatakse Iisraeli ja Euroopa Liidu suhteid, julgeolekuolukorda Läänemere piirkonnas ja Lähis-Idas ning edasisi koostöövõimalusi,” ütles peaministri pressiesindaja teisipäeval BNS-ile.

Kohtumine toimub Vilniuses, kuhu Netanyahu saabub visiidile esimese Iisraeli peaministrina. Netanyahu kohtub ka Leedu presidendi Dalia Grybauskaite ja kohaliku juudi kogukonna esindajatega.

Leedu peaminister Saulius Skvernelis teatas enne kohtumist, et Iisrael on Leedu strateegiline partner Lähis-Idas. Leedu initsiatiivil kutsuti peaminister Netanyahu 2017. aasta detsembris Euroopa Liidu välisministrite nõukogusse, edastas Leedu meedia.

Eesti valitsusjuhtidest on Iisraeli külastanud Juhan Parts 2004. aastal ja Andrus Ansip 2012. aastal, president Toomas Hendrik Ilves tegi sinna riigivisiidi 2010. aastal

Eestis ei ole ükski Iisraeli peaminister käinud, 2005. aastal tegi president Moshe Katzav Eestisse riigivisiidi.

3 kommentaari
 1. Küllap 2 aastat ago
  Reply

  siis annavad Naatanjahule aru, kuidas on vabamüürlaste käske ellu viidud. Ja saavad uued käsud. Näiteks et järgmine valitsus Eestis tuleb teha koos rehvidega, EKRE tuleb igal juhul välja jätta, kogugu või 50 kohta.

 2. ? 2 aastat ago
  Reply

  Mida kuradit see EKRE pensionäride heaks teeb ?
  Selgelt PAREMPOOLNE, KOHALIKE HALLPARUNITE PARTEI. Sulased jooksevad kaasa kui mõis ütleb, nii on.
  Püssiga mängima ja jõujõmmi esitama.
  Intensiivpõllundust farmindust juurde tekitama.
  MItte KEEGI ei näe Eestile UUSI, POSIT. lahendeid.
  VABAERAKOND, mis magad ? Ütle ka midagi.

 3. inimkonnale 2 aastat ago
  Reply

  Eesti vabariigi valitsus peabki Iiseaeli riigiga head suhted säilitama,see tuleb kogu Eestimaa rahvale kasuks! SALOM JERUUSALEMMALE!!!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.