Kõlvart tegi ettepaneku kehtestada Tallinnas turistimaks

Mihhail Kõlvart Foto: Madis Sinivee/Scanpix

Tallinna linnavolikogu keskerakondlasest esimehe Mihhail Kõlvarti hinnangul peaks Tallinn kaaluma pealinna saabuvatele turistidele näiteks linnas viibitud ööde eest maksu kehtestamist, see võiks tema sõnul isegi väikese maksusumma korral tuua linnakassasse mitu lisamiljonit.

“Selleks, et Tallinn oleks rahvusvaheliselt tuntud ning atraktiivne puhke- ja konverentsiturismi sihtkoht investeerib linn pidevalt nii linnakeskkonda, mida kasutavad turistid, kui ka turismiturundusse. Samuti toetab Tallinna linn ulatuslikult erinevaid rahvusvahelisi kultuuri- ja spordisündmusi, mis toovad Eestisse hulgaliselt väliskülalisi,” vahendas linnavolikogu pressiteenistus Kõlvarti kõnet volikogu sügishooaja avaistungil.

Kõlvarti sõnul peaks turistimaks olema optimaalne, jäädes pea märkamatuks turisti rahakotile, aga samas tuues linnale vajalikku tulu. “Isegi kui kehtestame 1-eurose turistimaksu ühe öö eest majutusasutuses, annab see linnale täiendavat tulu kuni 2,8 miljonit eurot aastas,” rääkis linnavolikogu esimees.

Kogutud summa investeeritaks tema sõnul linna taristu arendamiseks, vanalinna väärikate hoonete, sealhulgas sakraalhoonete renoveerimiseks, piirkonna reklaamimiseks, linnas toimuvate rahvusvaheliste sündmuste toetamiseks ning turistidega seotud kulukoormuse hüvitamiseks.

Kõlvart tõi ka esile, et turistimaksu, linnamaksu või jätkusuutlikkuse maksu kehtestatakse üha rohkem üle kogu maailma. Euroopas on tema sõnul viisteist riiki, mis selliselt kohalikes omavalitsustes turismist teenitud tulu oma keskkonna hoidmiseks ning arendamiseks rakendavad.

“Tallinnal kui turismisihtkohal läheb hästi,” märkis Kõlvart. Seda näitab tema sõnul Tallinna külastavate turistide arv, mis eelmisel aastal oli 4,5 miljonit. Tallinn on populaarsuselt teine Läänemere kruiisisadam. Kümne aastaga on kahekordistunud kruiisireisijate arv, jõudes käesoleval aastal 570 000-ni. Majutusettevõtetes on ööbimiste arv kümne aastaga kasvanud poole võrra – 1,8 miljonilt 2,7 miljonini, tõi ta esile.

Lisaks toimus möödunud aastal linnas üle 3700 konverentsiürituse. Tallinn on kasvamas edukaks konverentsilinnaks, millele annab olulise tõuke suurobjekti Linnahalli rekonstrueerimine kontserdi- ja konverentsikeskuseks. Linnahalli rekonstrueerimise eeldatava maksumuse suurusjärk on 100 miljonit eurot. “Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka, mis tähendab, et Tallinn paistab silma ligipääsetavuse, kestliku ja jätkusuutliku arengu, digitaliseerumise ning kultuuripärandi ja loovuse kaasamises turismimajanduses osas,” lisas Kõlvart.

BNS

5 kommentaari
 1. Mingu arsti juurde. Nii haiget juttu ajab.
  Parem jutustagu kuidas on riigi elukorraldus korraldatud P.Koreas,
  seal ju pole kodutuid ja puudust kannatavaid inimesi nii kuis on USA-s ja Eestis.

 2. Kas 4 aastat ago
  Reply

  tõesti rahval enam altkäemaksudeks raha ei jätku, et Kim peab hakkama turiste peletama? Et teised teevad lollusi, teeme meie ka.

 3. Mets 4 aastat ago
  Reply

  Igati mõistlik ettepanek. Maailmapraktikas leiab see laialdlast kasutamist. Turistid ju koormavad linnakeskkonda ja tekitavad probleeme. Ei usu, et see turistide arvu vähendaks. Ja peab neid turiste siis üldse nii palju olema?

 4. maali maalt 4 aastat ago
  Reply

  Tegelikult väga õige mõte. Suvel suured kruiisilaevad tuhandete turistidega külastavad Tallinnat. Tallinn peab ju seda suurt hulka turiste vastu võtma ja kulutama heakorrastusele suuri summasid.

 5. kriibu 4 aastat ago
  Reply

  Turismimaks ei ole kohalik maks, see on riiklik maks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.