Moskva: India, Hiina ja Türgi saavad osta relvi oma valuutas

Rahvusvaheline relvalaat Army 2018 Foto: Xinhua/Sipa USA/Scanpix

India, Hiina ja Türgi võivad taotleda relvatehingute puhul arveldamist rahvusvaluutas, ütles Interfaxile Vene föderaalse sõjalis-tehnilise koostöö teenistuse esimees Dmitri Šugajev.

“Meil on India, Hiina ja Türgiga suur kaubakäive. Need on tõenäoliselt esimesed, kes võivad minna üle rahvusvaluutas arveldamisele,” ütles Šugajev.

“Riikidega, kellega on suur kaubakäive, on seda lihtsam teha,” lisas ta.

Varem vastas Šugajev Interfaxi küsimusele, kas USA sanksioonide tõttu on võimalik täielik loobumine dollariarveldusest relvatehingute puhul: “Elu näitab, millest me loobume, millest mitte”.

“Me räägime täna olemasolevast tõsiasjast: sõjalistehnilise koostöö valdkonnas on dollariga töötada samahästi kui võimatu ühel lihtsal põhjusel: pangasüsteem ei lase neid makseid läbi, blokeerib, külmutab jne,” ütes relvakaupmees.

“See räägib vaid ühest: tuleb otsida uusi teid ja me leiame neid minnes üle arveldamisele rahvusvaluutas,” ütles ta.

Relvalaada Armija-2018 hakul 21. augustil ütles Rosoboronekspordi juht Aleksandr Mihhejev, et Venemaa otsib relvatarnete ja teenustega arveldamisel asendust dollarile.

“Kaalume võimalust arveldada rahvusvaluutades, see tähendab India ruupiates, Hiina jüaanides, drahmides ja ka rublades,” ütles Mihhejev.

InterfaxBaltic News Service

4 kommentaari
 1. ? 2 aastat ago
  Reply

  Türgil on väga suur sõjavägi, Hiinal üüratu, Venel suur ja hea tehnikaga, Indias tohutult rahvast .
  Vägev.
  On kellelgi ütlemist vastu ?

 2. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Need riigid kuulutasid dollarile boikoti. Alguses tundus, et Trump läheb Lähis-Idast ja Süüriast minema. Ta ei arvanud, et oht dollarile on nii suur. USA vajab odavat naftat, sest alates 1971aastast alates on dollar seotud naftaga, mitte kullaga. Nüüd on Trumpile igal juhul vaja Süüriat, ühte suuremat kurdide naftapiirkonda ida Süürias. Bolton, seesama, kes lubas omal ajal Keemiarelvade keelustamise ametkonna direktori lapsi maha lüüa, kui viimane teatab tõe Iraagi kohta, et Saddamil ei olnud keemiarelva. Nüüd seesama Bolton lubas koos koalitsiooniga hakata uuesti pommitama Süüriat, kuna valitsusväed siiski olevat kasutanud ,,keemiarelva,,. Nii, et me sõbrad hakkavad uuesti pommitama Süüriat. Ootame taas pagulasi.

 3. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Türgil on NATO-s üks suuremaid ja hästi varustatud sõjavägesid. USA tegi Türgiga suure vea, tahtes järjekordse revolutsiooni rahastamisega kukutada ja tappa Erdogan. Siin kasutas olukorda oskuslikult ära venelane, kes päästis Erdogani ja saades omale ühe suure liitlase. Türgi lubas NATO-st välja astuda ja ostab rakette ainult Venemaalt. Süüria kohal ripub taas Damoklese mõõk. USA laevad on juba Pärsia lahes. Venelane lubas Süüriat aidata uute rakettidega, mis korraga tabavad 80 sihtmärki. Igatahes jube hakkab, kui hulluks on asi läinud. Iraan lubas USA-le, kui ta neid ründab, siis kasutavad tuumarelva. Kui eurooplased püüavad hoiduda tuumasõjast, mis lõpetab maailma eksistentsi, siis moslemid arvavad, et teises ilmas on neil palju parem.

 4. inimkonnale 2 aastat ago
  Reply

  Õpetussõnad Õpi Jumalat tundma!
  31 Mu poeg, ära unusta mu õpetust,
  vaid su süda hoidku alal mu käsud,
  2 sest need lisavad sulle pikka iga,
  eluaastaid ja rahu!
  3 Heldus ja tõde ärgu jätku sind maha!
  Seo need enesele ümber kaela,
  kirjuta need oma südamelauale,
  4 siis sa leiad armu ja heakskiitu
  Jumala ja inimeste silmis!
  5 Looda Issanda peale kõigest südamest
  ja ära toetu omaenese mõistusele!
  6 Õpi teda tundma kõigil oma teedel,
  siis ta teeb su teerajad tasaseks!
  7 Ära ole iseenese silmis tark!
  Karda Issandat ja tagane kurjast!
  8 See on su ihule terviseks
  ja luudele-liikmetele kosutuseks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.