Ratase komisjon tegi ettepaneku kiirendada planeeringute menetlemist

VALITSUSE ISTUNG Foto: LIIS TREIMANN/SCANPIX

Peaminister Jüri Ratase juhitav ministritest koosnev majandusarengu valitsuskomisjon tegi ettepaneku kiirendada planeeringute menetlemise protsessi ning anda omavalitsustele õigus enda varasemalt kehtestatud detailplaneeringuid kehtetuks tunnistada.

Planeerimisseaduse muutmise ettepanek, mille valitsuskomisjonile esitas tööandjate keskliit, näeb muuhulgas ette, et seataks tähtaeg detailplaneeringu vastuvõtmisele ning lühendataks detailplaneeringu avalikust väljapanekust teavitamise tähtaega.

Samuti seataks tähtaeg detailplaneeringusse avaliku väljapaneku ja avaliku arutelu alusel muudatuste sisseviimiseks. Tähtaja soovib valitsuskomisjon panna ka detailplaneeringu kehtestamisele või kehtestamata jätmisele.

Lisaks tehti ettepanek anda valla- või linnavalitsusele õigus enda kehtestatud detailplaneeringute kehtetuks tunnistamiseks, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Ettepaneku menetlustähtaegade lühendamiseks planeeringute ja keskkonnamõju hindamise menetluses esitas majandusarengu valitsuskomisjonile Eesti tööandjate keskliit. “Eesti õiguses tuleks tervikuna püüelda kõigi menetlustähtaegade kahekordse lühendamise poole,” ütles komisjoni arutelul tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar.

Peaministri juhitav majandusarengu valitsuskomisjon koguneb kord kuus, et saada ülevaade majanduse seisust, leida lahendusi ministeeriumiülest koordinatsiooni vajavatele küsimustele, kaasata eksperte ja huvirühmi ning tegeleda majanduskeskkonna arendamisega.

Majandusarengu komisjoni kuuluvad ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, justiitsminister Urmas Reinsalu, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, rahandusminister Toomas Tõniste, tervise- ja tööminister Riina Sikkut ning välisminister Sven Mikser. Komisjoni juhib peaminister Jüri Ratas.

BNS

1 Kommentaar
 1. Küsimused 3 aastat ago
  Reply

  Kus on töövõtjate keskliit ja mis ta arvab ?
  Kas keskklass on tööandjad või võtjad ?
  Kui Keskerak. on keskklassi partei, siis kelle partei ta on?
  Et ärkad hommikul üles ja traadid üle tõmmatud, mast maja taga, tuulik üle põllu ja tapamaja ukse ees?
  Plaani on vaja, plaani, mitte kiirendatud anarhiat ettevõtluses.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.