Sarapuu: Ratas on spurtinud 2016. aasta novembrist

Kersti Sarapuu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et valijate toetuse märkimisväärne tõus peaminister Jüri Ratasele näitab inimeste hinnangut töökusele ja heale suhtlemisoskusele.

Sarapuu tõdes, et kuigi Eesti Päevalehes väljatoodud maratoni näide on õige ja tippvorm tuleb ajastada valimisteks, on Keskerakonna esimees töötamas temale täiesti tavapärases tempos nii suvel kui ka talvel. „Ratas on sisuliselt väsimatult spurtinud 2016. aasta novembrist, mil värskelt valitud erakonna esimehest sai peaminister. See suvi pole olnud ka kuidagi teistmoodi, sest eelmisel aastal juhtis Eesti Euroopa Liidu eesistumist ning oktoobris olid kohalikud valimised,“ rääkis Sarapuu, et peaministri ja erakonna esimehe ametis suvist puhkust ei eksisteeri.

Keskerakonna volikogu juht lisas, et Ratase energia ja töötahe on ühed põhjused, miks tänaseks enam kui pooled piirkonnad näevad pärast kongressi esimeest jätkamas. „Keskerakond on Jüri Ratase juhtimisel saanud ellu viia mitmeid oma pikaajalisi programmilisi punkte, näiteks madalat ja keskmist palka teenivate inimeste sissetulekute tõus, tasuta ühistransport, maaelu toetamine ja omavalitsuste tulubaasi tõus, mis annab kohaliku elu korraldamiseks rohkem võimalusi,“ rõhutas Sarapuu.

Vähem oluliseks ei pidanud fraktsiooni esimees ka Ratase suhtlemisoskust nii kõigi Eesti inimestega kui ka keerulisematel hetkedel kolleegidega ning oponentidega poliitikas. „Peaministri amet nõuab kõiki Eestimaa inimesi kõnetavat tasakaalukat inimest, kes suudab mõelda mitu sammu ette ja teha vajadusel kompromisse. Peaministrikandidaatidest vastab Jüri Ratas kõige enam sellele kirjeldusele,“ leidis Sarapuu.

Eesti Päevalehe tellimusel tehtud Turu-Uuringute küsitlus näitas, et sobivaimaks peaministriks peavad Eesti inimesed Jüri Ratast, keda toetab 30% valijatest. Sealhulgas on Ratase toetus kasvanud nii meeste, naiste, eestlaste kui ka venelaste seas, samuti toetavad peaministrit nooremad ja vanemad inimesed üle kogu Eesti. Reformierakonna esimeest Kaja Kallast näeb valitsuse eesotsas seevastu 22%.

Kesknädal.ee

5 kommentaari
 1. Vaagija 2 aastat ago
  Reply

  Käesolevas saab Kersti Sarapuuga vaid nõustuda – point seisneb siin selles, et kui Jüri Ratas tegelikkuses järjepidevalt ja samuti ka valimiste eel pühendab end kogu rahva elujärje võrdväärsemale ja järjepidevamale edendamisele, siis oponentidel ja konkurentidel ei ole sellele midagi märkimisväärset vastu panna – valimisvõitu üritatakse püüda vaid lõpmatuseni kulunud russoffoobiaga-naabrivihkamisega, lootuses, et see läheb parmini lihtsale inimesele peale, mille varjus kehtib neil ikka varjatud põhimõte – niigi rikkad ja ilusad veelgi rikkamateks ja ei tea, kas ka ilusamateks, ja niigi vaesed alla toimetuleku piiri kodanikud veelgi vaesemateks, mille tulemusel meie rahva elatustaseme lõhe Euroopa ulatuses vaid süveneb… ja millise parempoolsuse tulemusel ükski meie väljarännanud majandusmigrant oma kodumaale tagasi ei tule. Edu Jüri Ratasele ja loodame, et elu hakkab meil paremuse poole liikuma.

 2. Nonii 2 aastat ago
  Reply

  Nüüd on lisaks Pauri Toomale veel üks Kimmi ülistaja välja pugenud. Karta on, et igas lehes leitakse mõni Kimm, keda kiita, et maakera pöörleb ja tiirleb edasi just tänu neile. Kallas ja Helme oleks aga pannud kõik seisma.
  Loodetavasti saab Kersti nimekirjas ka loodetud kõrge koha. Pärast näeme, raisk!

 3. Maali Maalt 2 aastat ago
  Reply

  no on alles lõust…

 4. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Juuri hoolib!

 5. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  2 eelmist Maali Maalt kommentaari on kirjutatud libaja poolt. Libaja on vist jätnud üldse koolikohustuse vahele. Omab mingit prügikastiinimese žargooni.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.