Maaeluminister kohtus Hiiumaal põllumajandustootjatega

Maaeluminister Tarmo Tamm viibis 4.‒5. septembrini visiidil Hiiumaal, kus tutvus uuemate Leaderi toetuste abil valminud projektidega ning külastas Anno talu, Hiiu Villa ja Harju talu.

„Hiiumaa on üks eriline paik ja mul on hea meel, et sain kohtuda sealsete tublide põllumajandustootjatega ning kuulata nii nende rõõme kui ka muresid – eriti pärast tänavust keerulist suve,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Hiiumaal on ellu viidud mitmeid uuenduslikke Leaderi projekte, mis loovad piirkonda uusi töökohti, väärindavad kohalikku ressurssi või on suunatud taastuvenergiaallikate kasutuselevõtule.“

Leaderi toetuste abil valminud projektide hulka, mida minister külastas, kuulusid Hiiumaa Pagari uus tootmishoone Kärdlas, Hiiumaa Loomakliinik Kärdlas, mahetootja Kaire Vannase projekt „Päikeseelektrisüsteem“ ja Sulev Matto piimatalu projekt „Piimatöötlemisseadmete soetamine“.

„Sel suvel toimunud Hiiumaa eelarvamusfestivalil arutati ühe teemana, millist majandust ja millist ettevõtlust hiidlased oma saarele soovivad. Ühe ideena on välja pakutud Hiiumaa spetsialiseerumine mahemajandusele. Minu arvates on see huvitav mõte, mida tasub kaaluda. Lõpliku otsuse saavad aga teha kohalikud ettevõtjad ja elanikud,“ ütles maaeluminister.

Taust

Leader on Euroopa Liidu ühenduse algatusprogramm. Programmi eesmärk on edendada kohalikku elu maapiirkonnas läbi kohaliku tasandi koostöö, aidates luua kohalikel partnerlustel põhinevaid maaelu arengustrateegiaid.

Vaata ka galeriid!

Kesknädal.ee

1 Kommentaar
 1. Saartele on vaja magevee jaama tegemaks mereveest joogivett ja autode paaki vett. Tuleb korraldada talgud ja yhistu,rahad kokku jne.

  Eestile annab tiivad :

  1)Tasuta elekter : elektritsaa btasuta.blogspot.com
  2) Tasuta arstiabi :
  Janika Veski pakutava MMS-i olemuseks tegelikult on ravi aluseliste toitaine abil.
  3) Majade ehitamine ilma pangalaenuta talgute abil :
  ww w.juured.ee
  ww w.savimaja.ee
  4) Transport poolmuidu :
  htt p://m.stins.biz/auto/
  5) Tasuta toasoojus : ht tp : / / m. stins. biz/ auto/

  6) Eesti oma raha ,vaata otsingust Eesti Veksel.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.