Keskerakond ja peaminister Jüri Ratas on populaarseimad

Keskerakond on viimaste arvamusküsitluste järgi rahva seas enim toetust leidnud erakond ning peaminister Jüri Ratas on tulevaste parlamendivalimiste eel populaarseim peaministrikandidaat.

Kui Riigikogu valimised toimuksid homme, annaks oma hääle Keskerakonnale 27 protsenti valijatest, selgus eelmisel nädalal avaldatud ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest. Sama suur oli toetus ka juunikuus.

Populaarsusedetabelis on teisel kohal Reformierakond 25-protsendise toetusega. Samas on Reformierakonna toetus olnud viimastel kuudel langustrendis. Kui Kaja Kallas valiti aprillis erakonna esimeheks, kerkis Reformierakonna toetus viimaste aastate rekordkõrgele tasemele – 33 protsendile.

Toetajaid sai juurde EKRE, keda augustis toetas 19 protsenti vastanutest. Nii kõrgele ei ole Mart Helme juhitava erakonna toetus Turu-uuringute AS-i küsitlustes varem küündinud.

Ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond kasvatas oma toetajaskonda. Kui juunis oli neil toetajaid üheksa protsenti, siis augustis 11.

Jätkuvalt valimiskünnise piiril asub nime vahetanud Isamaa (varem IRL). Toetab viis protsenti valijatest, mis on selle erakonna tase olnud üsna mitmel viimasel kuul.

Valimiskünnise alla jääksid Rohelised, ehkki nende toetus kasvas juunikuu kahelt protsendilt augustis neljale protsendile. Sisetülidega silma paistva Vabaerakonna toetus langes aga juunikuu neljalt protsendilt augustis vaid kahele protsendile.

Valitsuskoalitsiooni erakondade summaarne toetus oli augustis 43 protsenti ning opositsiooniparteidel 35 protsenti (juunis oli koalitsiooni kogutoetus 41 protsenti ja opositsioonil 50 protsenti).

Jüri Ratas ütles küsitlustulemusi kommenteerides, et Keskerakond on suvekuudel välja toonud palju olulisi teemasid, nagu erakorraline pensionitõus, eakatele hooldekodukoha või koduhoolduse tagamine, põhimaanteede neljarealiseks väljaehitamine, lapsetoetuste tõus ning noorte perede toetamine oma kodu soetamisel. „Jätkame tööd oma valimisplatvormi täiendamiseks loomulikult ka järgmistel kuudel,“ sõnas ta.

Peaministrit usaldatakse

30 protsenti Eesti elanikest leiab, et erakondade esimeestest sobib kõige paremini peaministriülesandeid täitma Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitluse järgi kasvas toetus Ratasele juunikuu 22 protsendilt augustis 30 protsendile.

Teisel kohal selles edetabelis oli Reformierakonna esimees Kaja Kallas, keda peab sobivaks peaministriks 22 protsenti küsitlusele vastanutest.

Kolmandal kohal on EKRE esimees Mart Helme, keda augustis nägi sobivaima peaministrikandidaadina üheksa protsenti vastanutest.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on Jüri Ratas väga võimekas valitsusjuht ning viimased reitingud kõnelevad selgelt seda keelt, et Eesti inimesed jagavad niisugust arvamust. „Jüri on tõestanud ennast peaministrina, kes ei aja poliitikat ainult Stenbocki või Toompea koridorides, vaid jõuab inimesteni ka pealinnast väljaspool üle kogu Eesti. Seda ilmestab Ratase kõrge toetus erinevate erakondlike eelistustega valijate hulgas, ning seda nii eestlaste kui ka venelaste seas. Seesugust toetust ei ole saanud nautida ei eelnev peaminister ega ka teised tänased potentsiaalsed vastaskandidaadid,“ rääkis Simson.

„Jüri Ratase kõrge toetus võimaldab tal minna kindla tundega vastu ka 13. oktoobril toimuvale Keskerakonna kongressile ning seejärel juba ka Riigikogu valimistele,“ tõdes Simson.

Aivar Jarne

3 kommentaari
 1. Joonistage 4 aastat ago
  Reply

  edasi oma kõikuvaid sirgeid ja hõisake mida tahes aga veerandist rohkemat ei saa. Juba Edgari ajal oli kindlalt välja kujunenud see tiblaskond, kes pooldas keskbandet sõltumata nende kuritegudest. Isegi ajuvabad ja isamaareeturid kõiguvad rohkem.
  See tähendab aga seda, et keskbandel pole lootustki toetuse suurenemisele, küll aga võib seni 90% toetav muukatearmee kärna keerata, kui Jurka vähegi libastub. Seda Jurka väldib, sest siis kaoks oma kümmekond või rohkemgi võimukohta. Praegu loodetakse kismale muutustevaenlastega, kuid pärast on ka koostöö nendega kõige tõenäolisem. Konservandid ju ühte ei löö, sest segab kostööleping kremliga ning siis oleks konservandid end kohe täis pasandanud elu lõpuni. Kui seal helmed ehk olekski valmis põhimõtteid reetma ja salgama, siis Madisoni Jaak või Põlluaasa Henn hakkaks ikka vastu ning lõhenemise kartuses annavad ka sahkerdavad helmed alla. Seega liitu konservantide ja keskbandiitide vahel kindlasti ei tule. Ja mis üle jääb? Ikkagi Kaja ja Jurka ühte voodissse pugemine.
  Rahvale on see väga halb. Sest kuna valimisseadus on põhiseaduse vastane ning jätab välja allalävelised, saavad 2 paksu omale kuni 10 lisakohta ehk kokku selgelt üle 51. Teisi polegi siis vaja. Ja mida teevad Kaja ja Jurka koostöös rahva vastu, on lausa jube mõelda. Altkäemakse küll jagatakse, kuid riigi seisukohalt on tulevik õudne.

 2. kv 4 aastat ago
  Reply

  Meeleheitel reformierakondlane Joonistage kommenteerib.

  • Nõus 4 aastat ago

   et rehvikad on sama vastikud kui keskseltsimehed, kuid Ossinovski peded ja Seedri reeturid neid 3 seast väla nügida ei suuda. Sellega tuleb ennasthävitaval rahval leppida ja harjuda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.