Lääne-Virumaa Keskerakondlased alustavad taas tasuta ühistranspordi toetuseks allkirjade kogumist

Lääne-Virumaalt Riigikokku valitud rahvasaadik Siret Kotka-Repinski annab teada, et Virumaa keskerakondlased hakkasid sellel nädalavahetusel taas tasuta ühistranspordi toetuseks allkirju koguma.

„Tasuta maakonnasisene ühistransport on täna reaalsus juba üheteistkümnes maakonnas, kuid kahjuks ei ole Lääne-Virumaa üks nendest. Meie hinnangul ei ole taoline olukord kuidagi põhjendatud ning vajab ümbervaatamist. Lääne-Virumaa on sarnaselt Läänemaaga Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse liige, kuid ometigi on Läänemaal tasuta sõit, sest Läänemaa esindajad on seisnud oma rahva eest. On aeg jalad kõhu alt välja võtta ja tuua tasuta maakonnaliinid ka Lääne-Virumaale,“ rääkis Kotka-Repinski.

Kotka-Repinski sõnul toetas Keskerakonna algatust suve alguses oma allkirjaga juba enam kui tuhat inimest. Nüüd on taas aeg koputada kohalike omavalitsusjuhtide südametunnistusele, et piletivaba sõit ikka Lääne-Virumaal reaalsuseks saaks. „Just kohalikud valla- ja linnajuhid on need, kes langetavad lõpliku otsuse, kas me soovime tasuta ühistransporti või mitte. Kui me vaatame statistikat, siis näeme, et tasuta ühistransport on suurendanud sõitjate hulka sisuliselt üle kogu Eesti ja seda üsna muljetavaldaval määral. Ka Lääne-Virumaa liinid on näitamas kasvu, olgugi et siin rakendati piletita sõitu vaid osaliselt. Suheldes igapäevaselt kohalikega, näen, et ootus tasuta sõidu järele on endiselt suur.“

„Me alustame allkirjade kogumisega täna ja teeme seda Rakvere bussijaama juures. Kampaania raames kogume allkirju ka Rakverest väljaspool, kuid ka eelolevatel nädalavahetustel võib meid siin samas bussijaama juures leida,“ lõpetas Siret Kotka-Repinski.

Kesknädal.ee

14 kommentaari
 1. Lääne-Virumaal 4 aastat ago
  Reply

  on kapitalismus! Ning igaüks saab bussiga sõita, mitte ei pea maha jääma, sest kotipoisid on bussid täis tuupinud. Seda just Ida-Virumaal, kus turuäritsejad veavad nüüd oma kaupa Jõhvi ja Narva tasuta.
  Olen ka mujal märganud, et nüüd tehakse palju mõttetuid sõite. Varem käidi linnas toitu ostmas kord nädalas, nüüd 3 korda nädalas. Samas oma pood vireleb ja võib pankrotti minna. Poepidaja katsub kuidagi järgmise kevadeni välja vedada, ehk uus valitsus taastab kapitalismi ning päästab ka poe külakolkas.
  See piletita ühisevedu läheb meie ajalukku kui üks julmemaid sotsialismi vähkkasvajaid. Ta võib olla mugav aga majanduslikult vapustavalt totter. Ainus eesmärk on altkäemaksu vastu hankida hääli. Õnneks toetatakse keskbandet endistviisi veerandi ulatuses, nii et see altkäemaks on jäänud tulemuseta.

  • Mets 4 aastat ago

   Ära hädalda, sa ei p e a ju tasuta sõitma. Osta pilet ja sõida, tasuta sõit on võimalus, aga mitte kohustus.

 2. Ristiisa 4 aastat ago
  Reply

  Otsige korruptsiooni seal!
  Ikka tõesti tõhus teine, kui suudab siiani vastu seista.

 3. Vaagija 4 aastat ago
  Reply

  Loodame, et üheteistkümnele maakonnale tuleb varsti õiglaselt seltsiks ka kaheteistkümnes maakond. Kui teisiti ei saa, eks peab siis allkirjade toel õigluse jalule seadma.

 4. Loodame 4 aastat ago
  Reply

  et see sotsialismiehitamine lõpeb järgmisel kevadel.

  • Mets 4 aastat ago

   Jäädki nii lootma kui ka ootama.

 5. Põlvas 4 aastat ago
  Reply

  panin tähele, et kui läbisõitev buss sai täis, siis saadeti peale mittemahtujad teise bussi peale. Ootas neid tühje busse ligi 10. Peaasi, et rahvas ei tõstaks häält Katariina vastu.

  • Mets 4 aastat ago

   Noh ja mis selles siis halba on? Nii peabki olema.

 6. Vaagija 4 aastat ago
  Reply

  Loodame, et ultraparempoolsus on meil jäädavalt minevik.

  • Kui 4 aastat ago

   vaagija tunneb hästi sõnu, mida ta kasutab, siis kes on seni meil kuulipildujaid ja suurtükke teiste bandede vastu kasutanud?

 7. to vaagija 4 aastat ago
  Reply

  Mis sonid ?
  Keskid lähevad koalitsiooni reffide ja/või EKREga järgmises valitsuses.
  Nagu seni kambas sotsidega /kelle sotsiaalsust ei paista ühestki otsast/ ja IRLga ,kes on teinud seadustes
  kõiksugu jamasid.
  Ei edasi ega tagasi – jüsku kanad takkus.

  • EKRE 4 aastat ago

   Jurkaga liitu ei loo. Vähemalt avalikult mitte. Sest siis teeks nad end sitaseks kogu eluks. Nagu heidetakse tänagi ette isamaareeturite lepet Koogani Ženjaga Tallinnas. Pealegi läheks siis EKRE lõhki ja see oleks helmetele surm.

 8. to Lääne 4 aastat ago
  Reply

  Aga see ei ole mitte kasvaja, vaid TURUMAJANDUS. Turumajanduse posit. külg, mis annab ostjale mingigi vabaduse. Ega ikka ei pea oma vähestest rahadest üht KÕLAPOODNIKKU ÜLAL PIDAMA SEAL VAHEL KIIBITSEMAS kui on VÕIMALIK MINNA ISE JA OSTA SUUREST KESKUSEST VÕI KOTIPOTSTE KÄEST, KES MÜÜVAD SEDA, MIDA MEIL POLE SAADA VÕI ODAVALT.
  PEALEGI PÄÄSEVAD INIMESED KODUNT VÄLJA EGA PEA SEAL VAIKSELT LOLLIKS MINEMA VÕI DEMENTSEKS JÄÄMA. VAHELDUST VAJAVAD LOOMAD KUI INIMESED.
  KATARIINA TEGI VÄGA ÕIGESTI !

  • See 4 aastat ago

   pole turumajandus, kui kelellegi peale makstakse. Hari ennast.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.