Juhtkiri: Kõrge toetus ei taga veel võidupärga

Kersti Sarapuu

Kersti Sarapuu, Riigikogu Keskfraktsiooni esimees

Eesti inimeste poolt 2015. aastal valitud Riigikogu alustas alanud nädalal pärast suvepuhkust oma viimast töist poolaastat. Nende kuue kuu sisse jagub jätkuvalt nii inimestele oluliste otsuste tegemist kui ka majas kerkivaid kuumenevaid pingeid. Just eesootavate valimiste tõttu tõotab tänavune poliitikahooaeg kujuneda eriti tuliseks ning head valimistulemust soovivad kõik erakonnad. Keskerakonna  silme ees sirendav valimisvõit on ülimalt kaalukas argument, pannes aluse järgmisele neljale poliitaastale.

Tõepoolest, just järgmise aasta 3. märtsil toimuvad valimised lisavad käesolevale aastale erilist kaalu, kuid selle kõrval loodan siiralt, et saadikud ei unusta oma tegelikku tööd Riigikogus. Aasta algus oli  vägagi murettekitav – laimu ning süüdistamise asemel peaksime tegelema Eesti inimeste heaolu tõstmisega. Opositsiooniparteide väsimatud üritused tänavu jaanuaris valitsuse ministreid kukutada segasid tõsiselt valitsuse tööd ning umbusalduslainest oli viimaks tüdinenud ka rahvas.

Teades, et  ühiskonnas on väga palju probleeme,  peaksime hoopis  Riigikogus üheskoos lahendusi otsima. Mõistagi esineb erakondade vahel erimeelsusi, kuid selle kõige juures on oluline säilitada  elementaarne viisakus ja lugupidamine kolleegide suhtes. Peame olema  eeskujud, kellel on inimeste ees suur vastutus ehitada oma  sajandivanust riiki veelgi paremaks. Uue hooaja alguses loodan, et kõik 101 Riigikogu liiget mõtlevad sellele ning on ühiselt valmis panustama Eesti arengusse.

Keskmõte: Erakonna stabiilne ning kõrge toetus on loonud selleks hea eelduse, et kolmanda märtsi õhtul teha võiduvääriline valimistulemus.

Tänane valitsus Keskerakonna juhtimisel on üles näidanud väga töist õhkkonda ning möödunud kahe aasta jooksul on inimeste jaoks tehtud väga olulisi otsuseid, olgu selleks siis tulumaksureform või maakonnasisene tasuta ühistransport, õpetajate palgatõus või põllumeeste toetamine. Kindlasti soovime sellesarnast fooni hoida ka tulevikus. Erakonna stabiilne ning kõrge toetus on loonud selleks hea eelduse, et kolmanda märtsi õhtul teha võiduvääriline valimistulemus. Valimisteni on siiski veel piisavalt aega ning järelejäänud perioodil on oluline üles näidata veelgi suuremat töötahet ning pingutada ühise meeskonnana viimase tunnini.

Suur toetus reitingutabelites pole siiski niisama lihtsalt sülle kukkunud, selle taga on  meie kõigi töö. Valimiste lähenedes muutub kindla meeskonna olemasolu aga veelgi tähtsamaks, ning lisaks praegustele liikmetele on oluline juurde tuua uusi inimesi, kellel värskeid ideid ja vajalikke kogemusi. Heaks näiteks  võib pidada endist sumomaadlejat ning praegust ettevõtjat Kaido Höövelsoni, kes möödunud nädalal ühines Keskerakonnaga. Jaapanis sumoareenil suuri tegusid teinud Baruto on mees, kelle kogemusi Aasia turgudel tuleks kindlasti kasutada.  Ühte riiki pole võimalik ehitada ilma inimesteta ning on positiivne, kui kodumaale naastes soovitakse kasutada oma kogemusi riigi arengu heaks. Loodetavasti kutsub see üles ka paljude teiste alade eksperte erakonda astuma ning Riigikogu valimistel kandideerima.

Kahtlemata kujunevad viimased kuus kuud Riigikogus ülimalt oluliseks ning latt on seatud kõrgemale kui kunagi varem. Lati alt läbi joosta ei meeldi aga kellelegi. Nii ongi Keskfraktsioonil Riigikogus siht silme ees selgem kui iial varem.

 

 

4 kommentaari
 1. Maali Maalt 2 aastat ago
  Reply

  no on alles lõust…

  • Aga 2 aastat ago

   Arvole ta meeldib.
   Ja kui kujutad ette Kerstit 16-aastasena, siis nii ei räägiks. Me ei tea palju laipu Arvo teel Kersti voodisse maha jättis.
   See on nüüd, kus iga tatt parastab, et tema ei kujuta noorena küll ette, et peaks 60-sega ühte voodisse ronima. Kõike tuleb ikka oma ajas vaadata.

 2. Miks 2 aastat ago
  Reply

  Kersti toob heaks näiteks Parto aga mitte Ärnitsa Petsi? Sest too POLE KASULIK! Eesmärk on seega vaieldamatult petmine ja valetamine.

 3. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Eelmine Maali Maalt on liba. No on alles keelekasutus sellel libajal.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.