Esmaspäeval toimus Riigikogu sügisistungjärgu pidulik avaistung.

Enn Eesmaa: “Kui faktitäpselt rääkida, tuleb rõhutada Riigikogu olulisust järgmise aasta riigieelarve vastuvõtmisel.

Samas tegeleme edasi Riigikogu töö- ja kodukorra täpsustamise ja täiendamisega. Nende vahele jääb loomulikult kümneid seadusi, seaduseparandusi, debatte ja vaidlusi, sest valimiste lähenedes kuumeneb märgatavalt ja arusaadavalt Riigikogu sisekliima.

Siinkohal meenuvad mulle kaks klassikalist valmi. Uue Riigikogu koosseisu pingutused valitsuskoalitsiooni moodustamiseks meenutavad Ivan Krõlovi Kvartetti, kus ümberistumise ja kohavahetusvariantide kaalumine üsna kõvasti aega võtab. Enne järjekordseid valimisi aga muutub Riigikogu Luige, Haugi ja Vähi sarnaseks koosluseks, kus kõik fraktsioonid ennekõike omi teemasid ja tähendust rõhutavad ning üsna vähe üheskoos Eesti hüvanguks pingutada tahavad.

Pikematagi on vist selge, et neil aegadel on Riigikogu juhatuse töö tavalisest veelgi pingelisem ning nõuab lisaks oskustele ja osavusele ka elutarka diplomaatiat. Mitte alati, kuid mõnikord on see meil ka õnnestunud.”

Vaata ka videot!

Kesknädal.ee

Algab Riigikogu selle koosseisu viimane sügisistungjärk

Täna toimub Riigikogu sügisistungjärgu pidulik avaistung, mille eel avaldasid oma ootused Riigikogu juhatuse liikmed Eiki Nestor, Kalle Laanet ja Enn Eesmaa. Istung algab kell 15: http://bit.ly/vaataotse

Posted by Riigikogu on Pühapäev, 9. september 2018

2 kommentaari
 1. Kui 2 aastat ago
  Reply

  faktitäpselt rääkida ehk mitte meelevaldselt tõlgendada, siis on tegemist põhiseaduse vastaselt valitud riigikogu järjekordse ebaseadusliku tsirkuseetenduse jätkamisega.

 2. Kas 2 aastat ago
  Reply

  Enn oskab vastata, miks ta kasutab sellist sõnastust: Esmaspäeval toimus Riigikogu sügisistungjärgu pidulik avaistung, kui oleks võinud EESTILIKULT otse öelda Esmaspäeval avati pidulikult Riigikogu sügisistungjärk.
  Või on see mingi kohtlase toimetaja ainuõiguslik keelepruuk?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.