„Meedia keskpunkti“ 8. hooaeg!

Pildil: Mart Ummelas, Urmi Reinde ja Heimar Lenk. Tallinna TV foto.   

Kaheksa aastat ühe telesarja puhul pole väike aeg.  Seda eriti siis, kui saade on eetris igal nädalal. Ikka uudne ja värske. Valmis analüüsima kõike, mida elu pakub. Eelkõige huvitab muidugi poliitika. Sest kogu meie elu tegelikult ongi üks suur poliitika. Üks mäng inimeludega, eriti aga inimeste ajudega. Ühed mõtlevad oma peaga, teised usuvad kõike, mida ajaleht või teleekraan neile ütleb.

Meie saate eesmärk on algusest peale olnud üks ja seesama: õpetada vaataja oma peaga mõtlema. Selleks pakume talle kaht arvamust. Esiteks nn. ametlikku tõde. Seda, mida kirjutab peavoolumeedia. Aga meie saate tegijail on lisaks ka teine, ehk oma tõde. Ka selle laseme eetrisse. Las siis vaataja ise otsustab, kumb talle tõenäosem tundub.

Kas omandireform oli õiglane või hoopis ülekohtune? Kas Venemaa sekkus USA valimistesse või on see lihtsalt president Trumpi vastane kampaania? Ka lennuki MH17 lasid alla Donetski separatistid või hoopis Ukraina enda õhutõrje? Kas kapitalism on humaanne või mitte?

Küsimusi on mustmiljon, õige vastus igaühele on vaid üks. Selle leidmiseks püüame rahvale abiks olla. Me loeme enda saadet alternatiivse vaate esindajaks. Seda täna (12.09.18) juba 274. korda.

Heimar Lenk

22 kommentaari
 1. Mul 3 aastat ago
  Reply

  ainult 1 küsimus: kui isake Heimar, pojuke Mart ja püha vaimuke Urmi EKREga liituvad, kes siis seda saadet tegema hakkavad?

 2. Täna 3 aastat ago
  Reply

  kell 21.15 KÕIK vaatama ja kuulama, kuidas Jurkale truu kolmik teevad üle poole tunni maha Ärnitsa Petsi. Et kuradi reetur, pole sugugi parem kui Dressen, Simm ja Metsavas. isegi päälik Jurka elas üle kreepsu, kuid 10 karva on palju valgemad.

 3. Mets 3 aastat ago
  Reply

  Ma ei vaata juba ammu seda saadet. Ühed ja samad näod tüütavad ära ning Paide vaim hõljub tegijate kohal.

 4. mnjah 3 aastat ago
  Reply

  Ei lähe see Lenk kuhugi, ta tahab vaid nimekirjas kohta kõrgemal, aga Ratas ei lase ennast kellegil santazeerida sh ka Lengil mitte. Peab nentima, et ülimalt kannatlikud ollakse küll, aga elame näeme mis edasi saama hakkab. Lengil ju sama sündroom nagu Savisaarelgi….ei märka õigel ajal lahkuda. Pappi peaks juba ka nii palju kokku kraabitud olema, no krt aitab küll, mine ja naudi pensionipõlve. Asendamatuid inimesi pole olemas.

  • Lenk 3 aastat ago

   on asendamatu. Kust sa leiad teise TASSi korrespondendi, kes nii agaralt kommunismi ehitas?

 5. Juhtusin 3 aastat ago
  Reply

  hiljuti kuulma sellist keskbande panust, et 100€ saab surmaeelik juurde järgmise 4 aasta jooksul. Tegin lihtsa arvestuse. Kuna aastas TÄNU Jurka valitsusele paksenes eelarve 7,6%, siis vaevalt Jurka tunnistaks, et edaspidi ta enam samamoodi edu luua ei suuda. Seega võtsin ka järgmisteks aastateks kasvuks 7,6%.
  Võtsin elatisrahaks 2018.a seisuga tinglikult 400€ ja millised tulemused ma sain?
  2019 – 430.40
  2020 – 463.11
  2021 – 498.30
  2022 – 536.18

  Seega peaks elatisraha kasvama (koos eelarve kasvuga, et mitte maha jääda!) 136€. Kui aga Jurka pakub ainult 100€, siis kelle tasku kanditakse 36€? Miks ei lubata surmaeelikutele elatisraha vähemalt samasuures suhtes eelarvesse nagu on olnud seni?
  Vaat millest võiks Kesktriio järgmises saates rääkida.

 6. Aivar 3 aastat ago
  Reply

  Nii, klounid ekraanil tagasi! Mis me siis uut teada saime? Koomik Lenk leinas Donetski terroristi, kes õhku lennutati, vördles seda “vabadusvõitlejat” SaviBureziniga! Nojah, vist teeb ettevalmistusi EKREsse astumiseks. See samm oleks igati loogiline, sest “rahvuskonservatiivid” ongi ju põlispunaste ja muude kvislingite mängumaa, pealegi puuduvad seal andekad humoristid, nii et Lenk ja kuuldavasti kloun Sults on igati paslikud tegelased. Ma ei imestaks, kui teiseks auesimeheks Karl Vaino pühitsetakse.
  kindlasti vaidleb keegi kohe vastu, et EKRE ikka päriseestlaste partei ja Helme võttis teravalt sõna venelaste vastu jne…
  kuulge, see puha nali ju! Räägime kremlivastasusest ja eestimeelsuset siis, kuineed polutorkad võimul on. usun, et läheb hullemaks kui toomide ja muu susseri sõnavõtud.

  • Nõus 3 aastat ago

   Aivariga selles, et kui konservandid keskvankadega liitu poevad, siis on nad eestlase silmis läinud vabasurma. Teine värdkamp on muidugi pedesotsid. Seega pole konservantidel erilisi valikuid, iga võimalik liitlane on Eestivaenulik. Ning siis juba ka nendega liitunud.
   Konservante ja eestlasi päästab vaid vähemalt 51 kohta ilma mingite “liitlasteta”. Aga meie tiblarahvus ennast päästa ei taha. Pole enam vaimsust.

  • to Nõus 3 aastat ago

   oled väga optimistlik kuigi selleks põhjust pole. EKRE kraabib endale ise mulla peale ja ära kuluta oma aega spekuleerimisele kellega nad kokku peaks kolima peale valimisi. Neid ei taha mitte keegi. Veendusin eilset ETV debatti vaadates selles taaskord. Nii matslikku erakonna esimeest kui seda on M.Helme, pole siin riigis varem nähtud.
   Eriti hea oli mu meelest see kuidas Ossinovski Helme käest küsis, et mismoodi te seda turvakontrolli reaalsuses ka läbi viiksite, kas peaümbermõõt või mis see peaks olema, mis reeturi välja selekteerib.
   Kui Helme kujutab oma vaimusilmas ette kuidas Jüri Ratas läheb järgmise aasta 9.mail Ljoša juurde Georgi lint rinnas, siis on selle mehe peas ikka midagi väga korrast ära. Ratast Georgi lindiga Helme kahtlemata jääbki ootama, aga mina arvan et Helmeid ja tema jõuku tõrvikutega Ljoša läheduses venelasi ärritamas võib suure tõenäosusega näha küll.
   Pange vaim valmis, sest EKRE-le antud hääl läheb kindlalt opositsioonile ja jagage oma jõudu nelja aasta peale, vastasel korral võib toss varem välja minna.

  • Nõus 3 aastat ago

   et meie tiblastunud rahva seas konservandid 51 kohta või enam ei kogu. Ikka on mingi veerand, kes on ülejäänutele vastu. Ega Kajal ja Jurkalgi ainuvõimuks tossu jätku. Tallinn on küll vankade ja eestlastest tiblade asula, kuid ka seal on keskbande viimased 3 korda võimule pääsenud ebaseaduslikult, sest valimisseaduses on peasättena ette nähtud VÕRDELINE kohtade jaotus, on aga ebavõrdeline. See ongi neile üle 50% kohtadest taganud.
   Muidugi pole kõik muukad tiblad. Hinnanguliselt on eestimeelsed 10% neist. Eestlastest küll rohkem, kuid ka 30…40% jääb väheks.
   Mis puutub tiblameelsete eristamisse, siis tuletan selle vajalikkust meeldi NSVL-i ajaga. Kui eestlasi, lätakaid ja litakaid võeti savetskaja armijasse, siis neid ei usaldatud ning neid hoiti üldjuhul eemal tundlikest väeliikidest. Üheks olid kagebistide piiriväed. Samuti uue tehnikaga varustatud väeosad, eriti just raketiväed.
   Hea näide, kuidas juba eos liigitati meid võimalikeks reeturiteks ning hoiti salastatud asjadest eemal.
   Täpselt sama tuleks järgida ka nüüd. Raudselt 100% ei tohiks saladuste juurde ega ka kõrgele ametikohale lubada neid, kes pole kodanikud sünnijärgselt. Teine märk oleks see, kui ka sünnijärgne kodanik on esinenud Eesti iseseisvuse vastu, näiteks osales pärtliöö mässus. Nende nimed peaks ikka teada olema, mis sest et Ansip neid ei karistanud.
   Veelgi peenemaks minnes, tuleks kaabakateks liigitada need, kes astuvad rahvahääletusel ostustatud elukorralduse põhialuste vastu. Kiimelgu oma keldris või peldikus edasi.
   Mardi näiv “matslikkus” on aga teretulnud seetõttu, et eestlane ongi loomult mats. Ning otseütlemine ärritab üles just need, kes on eestluse vaenlased loomu poolest.

  • veelkord to Nõus 3 aastat ago

   pikk jutt, mis lõpeb oponendile omaselt sildi kleepimisega. Ikka nii, et kes on rohkem eestlane, kes mitte. Kui Sinu arvamust ei jagata, siis kindlasti ollakse eestluse vaenlane. Nii lihtsalt sul see käibki. Ah-soo, kui tood näiteid NSVL-ist, siis see fakt ise ütleb rohkem Sinu kohta, kui arvatagi oskad. Nüüd saan aru, miks Sulle diktaatorid meeldivad. Just nii käis ja käib ka endises NSVL-s ja praegu ühes meie parlamendi erakonnas.
   Ja veel, kust pärineb Sinu väide, et siin riigis kedagi ei kontrollita, ega pole kunagi kontrollitud. Nojah…Helme ju ütles. NATo-sse meid võeti, aga siin tuleb mingi suvaline tegelane ja väidab et me ei oska mitte midagi. On sul ikka tõendeid ka selle kohta või ongi teil kombeks korrutada kõike seda mida teie juhtoinad ees räägivad.
   Ja elementaarne viisakus võiks säilida igal poliitikul, mida kahjuks Helmel pole ja eriti võikaks läheb asi siis kui VALEDEGA tullakse matslikult oma rivaale mustama. Kui Sinu arvates peavadki kõik eestlased sellised olema ja see on igati normaalne, peaasi et õkva selle välja ütleb, siis mine peegli ette ja hakka sealt vastu vaatava persooniga diskuteerima.

  • Kui 3 aastat ago

   spioonid saavad nuhkida aastaid, siis järelikult neid ei kontrollita. Kui nad oleks vahele jäänud esimest korda, siis oleks kohe ka kohtuasja saanud. Sest valdkond on tundlik ning mitte ükski ei tohi seal eksida.
   Võib muidugi lullutada, et neile anti seejärel valeteavet, et valejälgedele juhtida, kuid kontrolliti edasi. ükskord aga viskas üle ja siis võeti kinni ja kuulutati kui suurt töövõitu. Millegipärast aga kõik salastatakse ja ükski ametnik mitte midagi “ei tea”. Milleks siis kogu see lavastus, kui keegi lavale ei tulegi?
   Paljud kapokad olid esialgu ju endised kagebistid, mida sa seal kontrollid? Nõuti ainult allkirja ja loodeti, et nad nagunii saadetakse varsti pinsile ja siis enam problat pole.
   Mis asi on “elementaarne viisakus”? Seda pole kuskil määratletud, vaid jäetud igaühe suva järgi otsustada. Ja kui siis mõni paksu rahakotiga ametnik otsustab, et see polnud viisakas, siis on see tema eraarvamus ega saa käia kõikide kohta. Samuti ei saa lugeda ebaviisakuseks meie esivanemate kõnetava. Näiteks kui keegi ütleb sitt või kusi, siis miks on see ebaviisakas? Mille poolest on ekskrement või uriin eestilikum ja viisakas? Miks on peenis parem kui munn või türa ja seksimine parem ehk viisakas kui nikkumine ja nussimine? Ometi meie esivanemad rääkisid just nii.
   Või näited tänapäevast. Miks me enam ei räägi olukorrast, kasutame hoopis situatsiooni, miks kohtade asemel räägime positsioonidest, pole vist mõ’tet siin paksu solksõnastikku üles lugeda, veeb saaks enne täis. Kuid ka see on haritum ja viisakam, kui kasutad selgete omasõnade asemel ebamääraseid mittemidagiütlevaid solksõnu. Vaata oma eelmine komm läbi, seaslgi on kümmekond sellist solksõna, mida saaks vabalt asenadda omasõnadega.
   Kust tuleb selline viha emakeele vastu? Ma saaks aru, kui tõmbleks ja eputaks mõni vanka, kuid kui passi järgi eestlane, siis käsi läheb iseenesest kabuurile.
   Mis puutub aga valedesse, siis vaevalt et konservandid ühtki väidet ilma aluseta esitavad. Ka ma ise mäletan paljutki. Nad teavad suurepäraselt, et nad peavad ka tõestama ning selleks on alati mõni varupadrun taskus. Küll on valetajad need vasturääkijad, kes ei taha tunnistada oma varasemaid ülbeid rünnakuid või lubadusi. Võta või tänane keskbande. Palju on näritud meie erinevate eluvaldkondade korraldamise üle aga kui nüüd ollakse võimul, ei tehta midagi ära. Hoopis usinasti viiakse ellu rehvide lollusi. Isegi usinamalt kui rehvid oleks seda teinud ise.

  • Kommunistide aura 3 aastat ago

   On hämmastav, kuidas Lenk ja Ummelas (Urmi oli neutraalsem) ukraina rahva vaenlast mingit Zahhartchenkot kiidavad ja talle aega pühendavad-see on lausa skandaalne.Ning vene juudist lauljale Kobzonile tervelt 10-15 min pühendada on täiesti arusaamatu.Lenk on kommunistipuudega, Ummelas aga vaimselt ebastabiilne isend.

  • Matsid? 3 aastat ago

   Sm.Ratas ütles: targem annab järele, pidades silmas oma vaidlust helmega.Nüüd tekib küsimus, kas Ratas on Helmest targem, milles lubage tõsiselt kahelda.Nii Ratase elukogemus, poliitikukogemus kui ka lugemus, lõpuks intelligents ei ole võrreldav Helme omaga, see on tilluke osake Helme omast.Ning kui keegi ütleb enda kohta, et ta on kellegist targem, siis viitab see matslikkusele.
   Kes siis ikkagi on mats?

 7. n.78 3 aastat ago
  Reply

  Laske aga julgelt edasi,”mida keegi ei vaata” ja “mis ta nimi nüüd oligi”(seeneline) Tema võib küll pahandada? Saavad vihalased siin ennast “toidetud”.

  • Mina 3 aastat ago

   küll vaatan. isegi järele, kui olen kuskil mujal reisimas ja raha tegemas.
   Ma isegi kardan, kui need 3 astuks EKREsse, sest vaevalt nad väärilisi asemikke leiaks. Või läheks uutega harjumine liiga kauaks.

 8. Viktor 3 aastat ago
  Reply

  Teie saade oleks huvitav, kui Te nii palju ei “nokiks” üksteist ja ei raiskaks aega omavahelisele lobisemisele ja enese-
  kiitmisele, millele kulub vahel pool saateajast. Rääkige ikka sellest, millest ajakirjandus kirjutab ja millest ei kirjuta, nagu
  olete välja kuulutanud.

 9. Ekre ongi võitnud 3 aastat ago
  Reply

  Ekre on neli aastat deklareerinud Tallinna TV tegevust!
  Tema agendid pandi kohe algusest ametisse ja nüüd ongi tunnustus käes.
  Vanamees võeti üle oma parteisse. Kaks poissi tulevad järele:
  “aeg andis arutada”- Lenk, siis Urmikene ja Paksukene koos kahe rinnahoidjaga samuti.
  Kuidas Kesikud neid spioone ei märganud??? Oh, tuleb veel!
  Või oligi nii mõeldud?
  Rahva raha raisates…

 10. Muideks 3 aastat ago
  Reply

  Kolmik ei teinud Ernitsat maha, vaid suhtusid temasse mõistvalt.Ei usu, et Lenk ja eriti Mart EKRE-sse lähevad-ja kes neid sinna võtakski-,aga Urmi võiks minna küll, tarku naisi on EKRE-le vaja.Ja Urmi mõtted ja hoiak viitavad küll EKRE-le.

  • Tegelikult 3 aastat ago

   sobiks EKREsse kõige rohkem just Mart. Aga ta kardab, et ta sündimata jäänud lapsed ja lapselapsed hakkavad siis teda rassistiks pidama. Ei taha Mart aga teiseks haledaks Männuku Jansaks saada.

 11. Viktor 3 aastat ago
  Reply

  Meedia Keskpunkt on saade mida olen vaatanud selle algusest peale, kuid viimaselajal on saatest tehtud omavaheliste
  repliikide vahetamise saade. Eriti kehv oli viimane saade (12.12.2018), kus Urmi Reinde “pildus” repliike ja arukat öelda polnud. Peaksite jääma ikka selle saate mõtte juurde, kommendeerida seda millest meedia räägib ja millest ta ei räägi.

 12. Heli 3 aastat ago
  Reply

  Heimar!
  Võta saate juhtimine kindlamini enda kätte, praegused saated on muutunud omavaheliseks kemplemiseks ja lõõpimiseks, ei arutleda enam teema üle, vaid igaüks nagu püüaks teist üle trumbata repliikidega, mille peale kulub tihti enamus aega. Halb on kuulata Urmi Reinde mittemidagiütlevaid repliike nagu viimase saate ajal, kus saate peateema- arutleda, millest meedia kirjutab ja millest ta ei kirjuta jäigi arutlemata. Toetan väga sellist saadet, kuid saatel peab ikka sisu alles jääma. Saated olid palju sisukamad, kui Urmi Reindet asendas keegi teine.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.