Janek Mäggi: väärtustagem oskusi samuti kui haridust

Janek Mäggi

Kuidas kommenteerite visiiti Eesti Aleksandrikooli 130. aastapäevale Põltsamaal? Kas Kaarlimõisas võiks kunagi taas toimuda õppetöö?

Rein Oselini lennukal juhtimisel möödus õhtu väga hea emotsiooniga. Kooli ajalugu on erakordselt väärikas ning need inimesed, kes kooliga seotud, on suuremeelsed ja targad. Kindlasti usun, et kooli hoone leiab endale kõige mõistlikuma funktsiooni ja majja tuleb elu tagasi.

Haridus, ka kutseharidus annab jõudu ka regionaalpoliitikale. Mida saaks siin paremini teha?

Kutsehariduse ja oskuste omandamise väärtustamine ning tööharjumuse tähtsustamine aitavad inimestel üle kogu Eesti mõista, kuidas paremini hakkama saada. Meie õnnetus on see, et peame oskusi teadmistest vähem väärtuslikuks.

Teadaolevalt osalete 15. septembril Palamusel Suurel Paunvere Väljanäitusel. Milles seisneb Palamuse fenomen?

Minu maakodu asub Alatskivi lähedal, Mustjärve ääres. Sõidan Palamuselt läbi peaaegu iga nädal. Minu meelest on Oskar Luts kirjutanud Palamuse suureks, kuid teisest küljest andis Palamuse selleks Lutsule ka võimaluse. Palamuse ongi väga eriline. Väljanäitus toob inimesed kokku ja erilisse kohta on äge kokku tulla. Tulen kindlasti.

Tänavu sai O. Lutsu huumoripreemia Gert Kiiler. Ta oli TV sarja „Pehmed ja karvased“ stsenarist. Kui see sari tuleks taas, mida arvaksite endanimelisest nukust?  

Püüaksin nukult õppida. Kindlasti aitab nali igaühte, isegi kui see nali tuleb veidikene sinu arvelt. Ma talun hästi nii kriitikat kui ka nalja. See aitab teha asju paremini ja tõstab tuju.

Jaan Lukas

3 kommentaari
 1. Kus 4 aastat ago
  Reply

  juba koolid kinni pandud, seal ei toimu enam õppetööd kunagi. See on kliki eesmärk.

 2. tõnu kikkerpuu 4 aastat ago
  Reply

  ei oska

 3. tõnu kikkerpuu 4 aastat ago
  Reply

  nüüd oskan, siiamaani tegin nagu tänagi, aga läbi ei läinud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.