Artur Talviku peksmisest hakkab villand saama

Riigitelevisioon oli valinud oma saatekavasse filmi kunagisest Venemaa imperaatorist Katariinast, kes võrgutas sõjamehi. Selles kajastub tänapäev just Vabaerakonna (õukond) ja Andres Herkeli vahelistes suhetes.

Vaatame lähemalt. Katariina valis mehi võimu nimel. Herkel sai pruudi, kes kindlustas tema parteilist võimu valimistel supernõustajana. Katariina sai oma armukestelt lapsed, Herkeli pruut Külliki Kübarsepp teatas, et lapsesaamine on teadlik valik. Täpselt nii tegi ka Katariina, olgugi et ei kirik ega õukond sellega nõus polnud, kuna see oli amoraalne käitumine.

Küsides, millise mulje jätab avalikkusele olukord – abielumees on otsustanud saada lapse abieluvälise naisega – ei oska Kübarsepp kommenteerida.

Küllap see kõrvalhüpe võis ka erakonda ennast solvata ja vaid pärast kolmekuulist juhipositsiooni on Vabaerakonna piirkondade juhid üksmeelel: Vabaerakonna päästmiseks peab senine juht Andres Herkel tagasi astuma.

Vabaerakond on olnud algusest peale Herkeli projekt. Tema vastutab ka jamade eest. Ometi tormas 11. septembri TTV saates „Otse kümnesse“ Jüri Adams hoopis Artur Talviku kallale.

Adamsi arvates ”erakonna juhiks ebasobivamat inimest kui Artur Talvik ei anna välja mõelda” . Ta lisas, et „Talvikut esimeheks valides sooritas erakond vabatahtlikult vene ruleti katse. Artur oli nagaanipadrun, aga päästikule vajutas Vabaerakond kollektiivselt,” tunnistas Adams kogu erakonna vastutust tekkinud olukorras. Ta väitis, et Talviku tulekuga algas erakonnas imejuhi ootus, aga mis veel hullem, hakati alahindama süstemaatilise poliitilise töö vajadust. Adams saates Herkelit paraku ei kritiseerinud poole sõnagagi.

Aga kuhu jäid viimased valimislubadused, Jüri Adams? Alati on lihtsam süüdistada hapra hingega ja ebastabiilsusele kalduvat kultuuriinimest kui vaadata peeglisse.

Võime meelestada ennast aega neli aastat tagasi, kus ”lubasite anda riigi rahvale tagasi”. Ja nüüd: Turu-uuringute AS-i uuringu järgi on Vabaerakond langenud toetustabelis viimaseks.

12 kommentaari
 1. nukruse nutulaul 4 aastat ago
  Reply

  See õnnetu erakond on ammu surnud.
  Riismed kahevahel, kas fašistlik ekre või siis 200 lubatud kuldnat.
  See on tänapäev

  • Mida Päevaleht tahab? 4 aastat ago

   Kahjuks ei saa me poolikust Päevalehe artiklist teada, mida see eesti keelt mitte oskav peasekretär sojub, aga, ega sealt midagi mõistliku pole kunagi tulnud! Mingid luulud ja oma umbkeelse valija hirmutamine! Samas räägitakse arvamuste ja maailmavaate rohkusest! Iga erakonna unistus on, et kogu rahvas, mõtleksid, nagu nemad! See lahmiv ja ainult oletustele ehitatud vastandumine on kõige tülgastavam!
   Ime veel, et see pussakas vene keeles ei soiu . et jaksab ikka eesti keelt purssida. ja minu arust üldse ei peakski eestiga seoses peale eestlaste endi mitte keegi teine ekre eest kobisema . eesti on siiski eestlaste maa. ja eestlaste jaoks .

 2. nukud juhtimas 4 aastat ago
  Reply

  Nukud juhivad meid. Kahes partijas.
  On vaid üks jõud,see on 200. rubla erakond!
  Saatke neile almust,seltsimehed!

 3. Kurvakuju rüütel 4 aastat ago
  Reply

  No ei saanud asja. Aga rahapada ootab ikkagi märtsis ka teda.
  Tasuv tegemine ja lõbus elamine.

 4. kalluta aga 4 aastat ago
  Reply

  Alles see oli, kui sõimasite seda Katja filmi. Ei sobinud ei parukad, ei ajalugu.
  Keegi setu oli hirmus kuri terve Eesti tele pihta.
  Nüüd saate ommeti aru, et oli hää vilm!
  Mis on see õnnetu talvik selle kõige kõrval?
  Vaat lapsetegijat Härkelit peab kiitma.
  Nii vana mees, aga näe, sai hakkama!
  Ikka iibe tõstmise nimel.

  • Katariina kaunis 4 aastat ago

   Tegelikult oli ilus näitleja ja mängis ülihästi.
   Eestis pole kedagi sellist vastu panna.
   Kas Talviku nukunäidendid?

 5. Maailmassa muutoksia 4 aastat ago
  Reply

  Kogu maailm politiikka on muutumassa.
  Sama onnetus on ka Suomessa.
  Hävisid perussomalaiset jasama on ka teillä eestis!
  Nii on ajaluku!

 6. Valimised 4 aastat ago
  Reply

  Varsti on kevad tulemas. Talv jäetakse vahele, sest see nutune partei on siis ammu hauas.
  Võimule tuleb ekre ka kesikud ja teevad sellise koalitsiooni,
  et anna Jumal!

  • Sõbralikult koos 4 aastat ago

   Keskerakonnaga nö ühes paadis võiks olla ka “Lihtrahvale tasuta” partei ning see partei peaks hakkama võitlema täiel rinnal kapitalismi vastu sellega, et hakata välja töötama mooduseid, et kuidas ja mismoodi saaks teha nii, et vaesemale ehk sotsiaalses olukorras inimestele oleks elu võimalikult odav ning suisa tasuta.
   Toon ka mõningad näited. Teatavasti on Eestis üksjagu kodutuid, kes elavad tänaval, sest ühel või teisel põhjusel on temast saanud nö asotsiaal. Igal inimesel on õigus elada normaalsetes tingimustes ning keegi ei pea elama koduta. “Lihtrahvale tasuta” partei peaks hakkama uurima põhjuseid, et miks jäi inimene kodutuks ning aitama teda katuse alla saada. Üks kõige tavalisem kodutuks jäämise juhtum on ju selline, et inimene kaotab töökoha ning ei jõua korteriüüri tasuda ning ta tõstetakse korterist välja. Kedagi ei huvita ju kodutuks jäänu edasine saatus. Selle asemel, et neid aidata kaasinimeste poolt, antakse jalaga tagumikku ning alandatakse erinevate sõnadega

 7. Kas naljakoht? 4 aastat ago
  Reply

  “Väga õige mõte. Lõpuks ometi üks uus poliitiline mõte, mis kõnetab,” aplodeerib Mart Juur sotsiaalmeedias Viinahaua peremehe, Hillar Kohvi blogipostitusele. Nimelt on Hillar Kohv tulnud välja geniaalse ideega, et luua on vaja uus erakond “Lihtrahvale tasuta”.

 8. Surnukeha lõpuks leitud 4 aastat ago
  Reply

  Täna leiti neljapäeval kaduma läinud 87-aastase vanema naise surnukeha.
  Keegi ei tea, kas see oligi Vabaerakonna keha?
  Nüüd hakati uurima, kas ongi?
  Ja kuidas ta ära kaduda sai? Surnukeha ehk maakeeli laip?

 9. Mets 4 aastat ago
  Reply

  Katariinat näitas esmalt ETV+ ja nüüd ETV. Need kaks kanalit koopereeruvad omavahel, mis oli ETV+is on mõne aja pärast ETVs ja vastupidi. Fakt!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.