Keskerakonna juhatusse kandideerib 2,5 inimest kohale

Keskerakonna XVI kongress Paides. FOTO: SANDER ILVEST/SCANPIX

Kahe nädala pärast toimuval Keskerakonna kongressil kandideerib juhatuse igale kohale keskmiselt 2,5 inimest, ainus esimehekandidaat on pragune parteijuht, peaminister Jüri Ratas.  

“Piirkonnad olid väga üksmeelsed, keda esimehena soovitakse kindlasti näha – peaminister Jüri Ratast, kes on ka kinnitanud kandideerimist. Juhatusse kandideerib sel korral 35 inimest, erakonna põhikirja järgi kuuluvad juhatusse kongressil valitud 14 inimest,” ütles Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi BNS-ile.

Pärnus 13. oktoobril peetaval Keskerakonna kongressil kandideerivad juhatusse Enn Eesmaa, Mihkel Undrest, Jaanus Karilaid, Kadri Simson, Mailis Reps, Aadu Must, Anneli Ott, Kersti Sarapuu, Mihhail Kõlvart, Yana Toom, Tiit Terik, Vadim Belobrovtsev, Tanel Kiik, Taavi Aas, Toomas Vitsut, Siret Kotka-Repinski, Janek Mäggi, Kalev Kallo, Jaak Aab, Aivar Riisalu, Erki Savisaar, Raimond Kaljulaid, Märt Sults, Eha Võrk, Maria Jufereva, Peeter Laasik, Marina Riisalu, Tiia-Liis Jürgenson, Gert Üprus-Sõnajalg, Vsevolod Jürgenson, Eduard Toman, Riho Rõõmus, Vladimir Arhipov, Dmitri Dmitrijev ja Marek Kullamägi.

Eelmisel kongressil kandideeris juhatusse 32 inimest, märkis Hanimägi.

Keskerakonna aukohtu esimeesteks kandideerivad Kalle Klandorf, Vladimir Šokman ja Valeri Lõõnik.

Revisjonikomisjoni liikmekandidaadid on Kalle Jõks, Enn-Toivo Annuk, Jelena Koršunova, Lauri Laats, Andres Kollist, Tiiu Säbel, Meelis Kurgpõld, Riho Rõõmus, Olev Raju, Elena Sapp, Ester Tuiksoo, Aivo Toomistu, Külli Land, Madis Kaasik, Sulev Roos, Helmut Koidla, Igor Abarenkov, Ülo Kotkas ja Svetlana Kuzmina.

Äriregistri andmeil kuulus reedehommikuse seisuga Keskerakonda 14 639 inimest.

BNS

2 kommentaari
  1. Sellest 3 aastat ago
    Reply

    nimekirjast ei tea lähemalt vaid 5-st midagi, teised on aga üks hullem kui teine. Kõigil küür seljas ja käsi poolthääletamiseks juba ette püsti. Pink on lühike, see on aga selge allakäigutee.

    • to sellest 3 aastat ago

      Ära muretse. Valik on sinu, kui juhtud kongressi delegaat olema. Valimiseeskiri lubab valida 8. 35 hulgast 8 valida, on pinki pikkuses enam kui veel.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.