Keskerakond on tugevam kui kunagi varem

Jüri Ratas, Eesti Keskerakonna esimees, peaminister

Eesti Keskerakond on väärika ajaloo, suurima liikmete arvu ning kõige laiapõhjalisema toetajaskonnaga erakond Eestis. Me seisame iga inimese heaolu eest, küsimata, kus ta elab, kellena töötab, millist maailmavaadet kannab või mis soost ja rahvusest ta on. See keskne põhimõte eristab meie koduerakonda kõigist teistest. Ja just seetõttu on Keskerakonnal kanda erakordselt oluline ja vastutusrikas roll Eesti poliitikas.

Kahe aasta eest erakonna kongressil rõhutasin, et soovin ehitada meie erakonda veelgi tugevamaks ja laiapõhjalisemaks ning muuta Eesti poliitikat õiglasemaks ja sotsiaalsemaks. Tõin välja, et erakonna juhtimine peab muutuma selgeks ja laiapõhjaliseks, meie rahaasjad peavad korda saama, erakonna piirkonnad ja kogud väärivad suuremat tuge ning peame õppima tegema koostööd ka teiste poliitiliste jõududega, et oma programmi ellu viia.

Keskerakond on meie ühiste pingutuste tulemusena jõuliselt edasi arenenud ning tõusnud igipõlisest opositsioonierakonnast valitsuse juhtparteiks. Oleme tulnud võimule, et ühendada kõiki Eestimaa inimesi ning muuta seeläbi kogu ühiskonda ning tervet riiki sidusamaks ja tugevamaks. Keskerakond on valitsuses oldud kahe aastaga palju ära teinud, kuid veel märksa rohkem tööd seisab alles ees.

Keskerakonna XVII kongressiks valmistudes on õhus tunda Riigikogu valimiste hingust. Töö valimisedu nimel käib igal rindel ja igas erakonnas. Seejuures ei tea täna keegi, mitu erakonda valimisteks oma nimekirjaga välja tuleb ja kes neist valimispäeva õhtuks Riigikogusse jõuavad. Üks on aga selge – Keskerakond läheb üle 16 aasta taas Riigikogu valimisi võitma.

Me ei lähe valimisi võitma tühjade loosungite ega võimatute lubadustega. Me lähme kaitsma seni saavutatut ning loomulikult uute selgete eesmärkidega järgmiseks neljaks aastaks. Seisame õiglase maksupoliitika, erakorralise pensionitõusu, kättesaadava arstiabi, lapsetoetuste kasvu, põhimaanteede neljarealiseks ehitamise, tasuta ühistranspordi laiendamise, kütuse- ja elektriaktsiisi langetamise, kaasava riigieelarve ning presidendi otsevalimiste eest. Meie senise tegevuse ja peamised lubadused seob kokku erakonna valimisloosung „Õiglane riik kõigile!“.

Oleme juba kuid tegelnud Keskerakonna programmiliste eesmärkide ja valimissõnumite väljatöötamisega. Olen veendunud, et Keskerakonna kongressil kinnitatav uus programm aitab meie missiooni poliitikas veelgi selgemalt sõnastada ning me saame valimisteks kõige tugevama ja terviklikuma valimisplatvormi.

Head erakonnakaaslased! Eesti poliitikas ei ole jõudu, kes suudaks meie valimisvõitu väärata, kui me ise seda võimalust ei anna. Keskerakonna edu valimistel sõltub ennekõike meist endist – meie oskusest teha õigeid valikuid ja õiglaseid otsuseid ning vältida rumalaid vigu. Järgmised viis kuud tulevad rasked ning pingelised, aga ma tean, et saame üksteisele loota ja toetuda.

Tänan Keskerakonna ligi 15 000 liiget ning enam kui 150 000 toetajat senise panuse eest ning tunnustan juba ette kogu edasise pühendumuse eest. Jõudu Eestile! Jõudu Keskerakonnale!

 

14 kommentaari
 1. Tänan teid ..... 2 aastat ago
  Reply

  ..et teete Eestist venelastele meelepärase riigi, ega muidu ole Venemaalt siiatrügijate arv järsult suurenenud. Kõigil peab olema siin hea, välja arvatud eestlastel. Aga noh teie poolt toetatud Yana Toom teebki kõik selleks, et eestlased siit “igipõlistelt vene aladelt” ,nagu teie valijad kordavad kui mantrat—kaoksid ise või süüakse nad varsti välja, sest lihtsalt ei suudeta sellele massile vastu panna. Teil puudub igasugune õigus rääkida siin mingist laiapõhjalisest toetusest kui teid ei ole valinud ligi 90% eestlastest, te saite võimule TÄNU sotside ja irl, ikute võimunäljale Riigikogus —selline tegevus nende poolt , on oma valijate reetmine ja valimiskünnise ületamise kahtlus—, mitte rahva tahtele, nagu ise arvate oma edevuses. Et vene valijaid enda küljes hoida peate järjest juurde mõtlema “tasuta” asju ja järjest jaburamaid lubadusi ja neid minema välja kuulutama Vene Telekanalites. Tegelikult olete omaenda verevellede noa selga lööja, toetades Toomi, Kõlvartit ja nendetaolisi, toetate seega ka nende unistust eestlaste vabast Eestist. “Eesti keel ei võida kunagi……—–mäletate sm. peaminister.

  • mnjah 2 aastat ago

   Kodanik on juba hommikul vara nii vihane ja seda igapäevaselt. Tunnen huvi, kas mõni helgem päev ka su elus on?
   Aga valetamine pole ilus, kui tuled mingi väidetega välja, siis palun too välja ka numbrid. Kui hüppeliselt meil sissevool Venemaalt on suurenenud? Kas seda riiki juhib Yana Toom või? Fakt on aga see et KE toetajate arv on eestlaskonna seas kasvanud(viimati oli see juba 18%).
   Keegi ei sunni sind valima keskerakonda, sina saad valida keda tahad? Käitud kuidagi kummaliselt. Võta vabalt, sind ei taha keegi ära kägistada, isegi Y.Toom ja M.Kõlvart mitte.
   Ja hakka juba harjuma mõttega, et Keskerakond võidabki need valimised.

 2. ah jaa.... 2 aastat ago
  Reply

  …jätsin märkimata, et Toom täidab hoolega unistust eestlaste vabast Eestist—-tuues läbi oma isikliku korteri —-Toomi enda sõnad—-(sissekirjutise annavad ja lubavad seda teha Tallinna linna ametnikud) Ukraina separatistlikest piirkondadest 3000 inimest, Keegi pole kontrollinud nende inimeste tausta, kas nad on “puhtad” või on nende kätel püssirohu jälgi. Mäletate kui sama tegid IRL, i rahaahned liikmed, kisa oli pilvini ( õige ka) .nüüd tundub selline tegevus lausa tervitatav. Ehitame rahumeeli teist Lasnamäge ja mitte kellegi asi see pole, Ratas saab vaid hääli juurde, temale ei lähe karvavõrdki korda, mis saab tulevikus meie lapse-lastest, mis keelse, meelse riigi me neile jätame. Eestlased ei ole karjarahvas ja just sellepärast kannatame just meie.

  • Jaana 2 aastat ago

   on ju inimkaubitseja. Kuid kuna ta on väljaspool seadust ja kremli saadik Euroopas, siis meie lühikesed kännud temani ei ulatu.

 3. Sellele 2 aastat ago
  Reply

  Jurka kuulutusele olen küll vastu. Keskbande oli kõige tugevam ikkagi (paljudele nüüdsetele ninameestele ja -naistele) vastiku Edgari ajal. Tema sõna liitis äärmusi ja tegi ka selguse, kes sinna kampa ei sobi. Samuti suutis Edgar nullida mutukate katsed ülbitseda. Mis sest et ka Edgar tegi vigu ja palju vigu, kuid erinevalt Jurkast nägi ta pilti tervikuna ega vaimustunud lapsikult mõne ilusa lillekese üle kuskil pildi serval.

 4. mnajh, ile 2 aastat ago
  Reply

  Õnnitlen—-odav oled ülal pidada, täpselt bussipileti hind. Viimane toetusprotsent oli 14 ,mitte 18 ja ikkagi on nii või teisiti (olgu,olgu mitte 90) vähemalt 80-84% eestlasi Keskerakonna vastu—-nii,et mingist laiapõhjalisest valijaskonnast siin rääkida ei saa.

  • mnjah 2 aastat ago

   mina pean ennast ise üleval ja bussiga ka paraku ei sõida kuna puudub vajadus, vahemaad väikesed mida igapäevaselt läbin. Aga Sinu loogika erakondade reitingutest on eriti kummaline. Siis ju ei tohiks mitte ükski erakond siin riigis võimule saada kuna neil kõigil eranditult on vastaseid rohkem kui pooldajaid.
   Sõna “laiapõhjaline” tähendabki seda et toetust tuleb nii eestlastelt kui ka teistelt siin elavatelt rahvusgruppidelt. Mis siin nii ülemõistuse keerulist on, et peab aina vinguma.
   Irw, Keskerakond võidab nagunii need valimised, hakka valmistuma.

 5. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Muidu ilus jutt, aga Edgari teened on jälle maha vaikitud. Ometi on just Edgar see, kes erakonna üles lôi ja orbiidie läkitas, selle grandioosse töö vilju aga naudivad häbematud nolgid.

 6. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Kibe käsi see eelmine libaja Maali Maalt. Eks see erakonna tugevus paistab välja valimistel.

 7. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Eelmine maali on liba. Tegelik maali teeks Edgarile kniksu ja teeks Savisaare ees piduliku reveransi. Maie Simm ei tee paraku kumbagi, ainult maalitab ja arvab endast ei tea mida.

 8. Vaagija 2 aastat ago
  Reply

  “Seisame õiglase maksupoliitika, erakorralise pensionitõusu, kättesaadava arstiabi, lapsetoetuste kasvu, põhimaanteede neljarealiseks ehitamise, tasuta ühistranspordi laiendamise, kütuse- ja elektriaktsiisi langetamise, kaasava riigieelarve ning presidendi otsevalimiste eest. Meie senise tegevuse ja peamised lubadused seob kokku erakonna valimisloosung „Õiglane riik kõigile!“.

  • Sellelt 2 aastat ago

   võtame niipalju, tolelt naapalju, vaahijale eia nna seda, maalile toda, elagu Õudne riik kõigile!

 9. mnjah,ile 2 aastat ago
  Reply

  Tõesti, tõesti on sinusugusel põhjust rõõmustada——venelased juhivadki Eesti Vabariiki ja sina aitad selleks agaralt kaasa. Minul on hingematvalt valus ja häbi meie vanaisade -emade ees, kes surid kuklalaskudega, Siberis, venelaste vastu võideldes, et nad meilt meie kodumaad ei võtaks. Nüüd nad teevad seda ometi eestlaste endi kaasabil ja kätega. Jah, mida ongi minusugusel väetil eesti matsil Toomi sugustele vastu panna, meie vastuhääled sumbuvad ja lämmatatakse tugevama õigusega. Tõesti oled ülimalt õnnelik inimene, kes nagu “uusmaasaaja” –ehk talunikult haritud maa äravõtja, mida olid ammu endale himustanud , mõnitas talumeest kui seda püssitoruga autokasti ajas, pärast lasi maa sööti, sest ei olnud võimeline majandama, ega talumehe kombel tööd rügama. Kunagi ütles üks vene poliitik (kahjuks ei mäleta nime) Eestit, Lätit pole vaja relvaga ära võtta,hoiame oma rahva seal, püüame juurde viia ja siis nende ja eestlaste endi abiga –saame need territooriumid tagasi. Aga sulle mnjah soovin elus kõige kõige paremat ja ilmselt tõesti sina saad koos venelastega mütse õhku visata kui mina nutan ja hakkan otsima kohta maailmas,kus saaks veel eesti keeles (kunagi Kanada pakkus maad eestlastele) suhelda. Jõudu sulle ja eestlastest keskerakondlastele ja nende toetajatele.

  • to Mnjah,ile 2 aastat ago

   vali sõnu, nagu sa ise ennast nimetad “väeti eesti mats”. Igal asjal on piir ja sina oled neid piire ületanud. Ma ei ole kellegilt midagi ära võtnud ja pole midagi siin elus niisama saanud. Terve elu olen kõvasti tööd teinud ja vaeva näinud, ega kavatsegi mingil suvalisel tegelasel lasta ennast solvata. Hoia oma võrdlused endale. Erinevalt sinust ei näe mina siinset elu nii mustades värvides, ju see on tingitud sellest et saan ise hakkama ja pole oma loomult selline vihkaja.
   Sinu igapäevased ponnistused kesknädala kommentaariumis ei kanna vilja. Kui aga kavatsed siin edaspidi hakata veel oma silte kleepima ja solvama, siis ka selle vastu on meetmed olemas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.