Linnaosa vanem kritiseerib meediat lastekaitsejuhtumite kajastamisel

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul võib inimestele, kes loevad kolmapäevases Eesti Ekspressis avaldatud Kirsti Vainküla artiklist “Teil pole enam lapselast, ta on lapsendatud” ainult pealkirja ja sissejuhatust jääda ekslik mulje, et lastekaitses ja kohtutes töötavad inimesed, kes tahavad peredest lapsi ära võtta, et neid lapsendamisele anda.

Linnaosa vanema sõnul ei ole lastekaitse ega kohtute eesmärgiks lapsi perest eraldada, vaid tagada lastele turvaline kodu nende bioloogiliste vanemate juures.

“Kui lapsevanematelt on ära võetud hooldusõigus, otsitakse esmalt võimalikku eestkostjat lähisugulaste hulgast. Põhja-Tallinnas on üle neljakümne lapse eestkostel oma vanavanemate juures. Ainult erakordselt kaalukatel põhjustel kaalub kohus lapse lapsendamist uude peresse – ja seda ainult siis, kui see on lapse huvides,” kinnitas Kaljulaid.

Tema sõnul on kahjuks peresid, kus lapsi ähvardab hooletusse jätmine, vägivald või seksuaalne väärkohtlemine. Ühiskond peab neid lapsi õigeaegselt märkama ja aitama. Selleks on vaja tugevat lastekaitseteenistust.

“Kirsti Vainküla artiklis kirjeldatud juhtum on väga traagiline ja valus. Ma olen tutvunud selle mahuka toimikuga ning võin kinnitada, et lastekaitse on üritanud seda peret aidata ning kohus on teinud otsuse pärast kõigi osapoolte ära kuulamist lapse huvides. Võin kinnitada, et Põhja-Tallinna lastekaitseametnikud teevad oma tööd pühendumuse ja missioonitundega,” ütles Kaljulaid.

Tema sõnul tuleb olla ettevaatlik, et emotsionaalsete pealkirjade tõttu ei kaotaks ühiskond usaldust lastekaitse vastu, mille tulemuseks võib olla see, et inimesed jätavad abi vajavatest lastest teatamata ning see seab abi vajavad lapsed ohtu.

Linnaosa vanem kutsub meediat olema lastekaitsejuhtumite käsitlemisel vastutustundlik ja mõtlema ka sellele, milline on nende lugude laiem mõju ning millised on kõlavate pealkirjadega kaasnevad riskid ühiskonna jaoks tervikuna ja abivajavate laste jaoks eriti.

BNS

1 Kommentaar
  1. Olen 2 aastat ago
    Reply

    Raimondoga täiesti nõus. Kõik tema käpardlikkused tuleb salastada!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.