Taavi Aas: Ardo Ojasalu ja ERJK skeemitamine naeruvääristab erakondade järelevalvet

Pildil: Ardo Ojasalu Foto: Konstantin Sednev/Scanpix

Olukord, kus Ardo Ojasalu hakkab sisuliselt esindama ERJKs juba kolmandat erakonda, nimelt EKREt, naeruvääristab kahjuks kogu erakondade rahastamise järelevalve tööd, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

“Kui üks ja sama mees esindab kord sotsiaaldemokraate, siis saab raha Vabaerakonnalt ja lõpetuseks esindab ka EKREt, siis pole selle komisjoni läbipaistvusest võimalik rääkida,” ütles Taavi Aas.

Aasa sõnul ei tohiks uus Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon lubada skeemitamist, kus üks ja sama isik vahetab pidevalt esindatavaid osapooli vastavalt olukorrale. “Selline vahetus tekitab küsimuse, kes siis nüüd tema tegevust rahastab?” päris Aas.

“Ardo Ojasalu on rääkinud, et see, kui ta võtab raha ühelt oma järelevalvatavalt, Vabaerakonnalt, ei tekita mingeid probleeme,” meenutas Aas. “See näitab, et tal puudub kohasuse taju.”

Taavi Aas toonitas, et Eesti poliitika vajab sõltumatut ja professionaalset erakondade rahastamise järelevalvet, mida ta praeguselt ERJKlt ei oota.

Kesknädal.ee

1 Kommentaar
  1. maali maalt 3 aastat ago
    Reply

    Ojasalu on vabariigi algusest saadik üks suuremaid sulisid meie riigis. Huvitav on see, et pidevalt ilmub ajakirjanduses Ojasalu firmade ja tegude väärtegude paljastusi, aga ikkagi kinni ei panda. Kas Prokuratuuri ringkaitse?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.