Mäggi: Tööstusinvesteeringud toovad Ida-Virumaale töökohti

Ida-Virumaa majanduse ja tööhõive ergutamiseks avatakse 12. novembril tööstusinvesteeringute toetuse taotlusvoor. Ettevõtjatel on võimalik taotleda ligi miljon eurot ühe projekti kohta. Esimeseks taotlusvooruks on riik kavandanud 3 540 000 eurot.

„Toetuse eesmärk on innustada ettevõtjaid tegema Ida-Virumaale uusi tööstusinvesteeringuid,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Selle tulemusel tekib piirkonda juurde keskmisest kõrgema palgaga töötleva tööstuse sektori töökohti. Samuti aitavad tööstusinvesteeringud kasvatada valdkonna toodete lisandväärtust.“

Toetust antakse vahemikus 150 000 eurot kuni 990 000 eurot projekti kohta. Toetuse määr on kuni 25 protsenti abikõlblikest kuludest. Toetust antakse investeeringutele arvestusega kuni 30 000 eurot ühe loodava töökoha kohta, mis peab ületama töötleva tööstuse keskmist palgataset. Iga toetatav projekt peab looma piirkonda vähemalt viis uut töökohta. Taotlusi saavad esitada Eestis registreeritud äriühingud, kelle projekt kuulub töötleva tööstuse valdkonda. Toetuse andmise tingimustega saab tutvuda siin.

Taotlusi hakkab vastu võtma ja toetusi andma Riigi Tugiteenuste Keskus. Enne taotluse esitamist tuleb läbida eelnõustamine Riigi Tugiteenuste Keskuse spetsialisti juures. Eelnõustamine ja taotluste vastuvõtt avatakse 12. novembril. Eestikeelne infopäev meetme tingimuste tutvustamiseks toimub 5. novembril Jõhvis, aadressil Keskväljak 4 ja venekeelne infopäev 6. novembril 2018 Narvas, aadressil Kadastiku 25a.

Taotlusvoor suletakse rahaliste vahendite lõppemisel. Meetmega on kavas jätkata ka järgmistel aastatel. Infopäevadele saab registreerida ning täpsema ajakavaga tutvuda Ida-Virumaa Ettevõtluskeskuse kodulehel.

1 Kommentaar
  1. Tuttav 3 aastat ago
    Reply

    loll jutt Mäki Janekilt. Tegemist on altkäemaksudega, et ajutiselt kellegi rahanälga kustutada. Kuid kuhu jääb süsteemne tööstusearendamine? Et ka Tallinna ümbrusest sajad miljonid sinna koliks. Ja koos eestlastega, et ka see kant saaks eestimeelseks? Viige parem pealinn narva kanti ja peagi hakkavad ärikad oma rahadega samuti sinna ronima. Kas ajalugu tõesti pole viitsinud õppida?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.