Adams näeb Reinsalu plaanis riigivargust

Urmas Reinsalu FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Erakonna Isamaa liikmest justiitsministri Urmas Reinsalu plaan luua sihtasutus Riigiõiguse Instituut, mis peaks 2019. aasta riigieelarvest saama 300 000 eurot, meenutab riigivargust, leiab Vabaerakonna poliitik Jüri Adams.

“Sellist sihtasutust ei ole valitsus tegelikult loonud. Seepärast ei tohiks niisugust rahaeraldust riigieelarvest üldse olemas olla. Riigiõiguse ja põhiseaduse küsimustega tegelemiseks on raha eraldamine mõistlik, kuid selle tegevuse õige koht on Tartu Ülikooli õigusteaduskond,” ütles Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige, parlamendi põhiseaduskomisjoni aseesimees Adams pressiesindaja vahendusel.

Reinsalu saatis septembri keskel valitsusele dokumendid SA Riigiõiguse Instituut asutamiseks ning esitas kandidaadid asutuse tegevjuhi ja nõukogu liikmete kohale. Sihtasutuse nõukogu liikmete seas on ka Reinsalu ise. Ehkki sihtasutust ei ole veel asutatud, on järgmise aasta eelarvesse juba planeeritud selle kuludeks 300 000 eurot.

“Kui Eesti riigil on võimalik nende teemadega tegelemiseks raha eraldada, siis tuleks see andagi Tartu Ülikoolile, aga mitte Reinsalu ja tema sõpruskonna leivakannika kindlustamiseks. Paraku meenutab see Reinsalu plaan järjekordset keskmise suurusega riigivargust,” märkis Adams.

Oktoobri alguses kirjutas Eesti Päevaleht, et lisaks veel asutamata Riigiõiguse Instituudile on Isamaa poliitikute survel riigieelarvesse pandud ka miljon eurot Eesti Pere sihtkapitalile, mida alles hakatakse looma ning justiitsiministeeriumi kaudu saavad toetust veel mitmed ühendused, millest Eesti Mälu instituut, Eesti represseeritute abistamise fond, Inimõiguste instituut, Eesti omanike keskliit ja Eesti korteriühistute liit on lehe andmeil Isamaaga seotud.

BNS

2 kommentaari
 1. Urmas 6 aastat ago
  Reply

  lähtub ju põhimõttest “varasta, kuni varastada saab!”. Justiitsminister ju muud midagi välja mõelda ei oska. Meenutagem, kuidas ta püüdis konnade suguelu korraldavasse seadusesse sokutada Tallinna volikogu valimissätteid! Ja eks ta taipa, et isamaareeturid jääved märtsis ukse taha ning on vaja omale mingi tulus kohake kindlustada.

 2. kuldvasika kapriisid 6 aastat ago
  Reply

  Loodetavasti teeb TRÜ paremaid seadusi kui Reinsalu ministeerium.
  Loodetavasti on ülikooli teadlastel rohkem aru ja kogemusi ega ole rahvast niipalju kaugenenud, et nende probleemid /elunüansid/ ,tegelikkuse tundmine enam üldse arvesse ei tule.Aga kes teab, raha ja kihistumine võtab ka aru …
  Igatahes hr. Adams mulle meeldib. Teda tuleks rohkem kuulata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.