Keskerakonna eesmärgid sotsiaalvaldkonnas on pensionitõus ja lesepension

Kersti Sarapuu

Keskerakonna põhieesmärk sotsiaalvaldkonnas eelseisvateks Riigikogu valimisteks näeb ette koos erakorralise pensionitõusuga 100 euro võrra 2020. aastal  seista lesepensioni ja õenduskodude loomise ning koduõenduse teenuste kättesaadavuse eest.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ütles, et erinevate erakondade esindajad tunnistavad eakate rasket elujärge ning vajadust pensionitõusuks, kuid ainult Keskerakond on valmis seda erakorraliselt tegema.

“Kutsume teisi erakondi toetama meie ettepanekut erakorralise pensionitõusu osas, sest peaaegu pooled vanaduspensionärid on vaesusriskis, ja nad tuleb sellisest olukorrast välja aidata,“ ütles Sarapuu. „Keskerakonna algatatud erakorralise pensionitõusuga kasvab 2023. aastaks keskmine pension ligi 700 euroni ehk üle 200 euro, võrreldes 2020. aasta algusega.“

Sarapuu ütles, et Reformierakonna jutt ainult majanduskasvu toel saabuvast pensionitõusust tähendaks nelja aasta peale kokku vaid 124-eurost tõusu. „Seega on nende poolt välja hõigatud 200-eurone tõus järjekordne tühi lubadus, nagu seda oli Eesti viimine viie jõukama Euroopa riigi hulka,” tõdes Sarapuu.

Sarapuu sõnul leevendab üksikuks jäänud eakate toimetulekuraskusi Keskerakonna kava kehtestada nn lesepension, mis võimaldab eakatel abielupaaridel saada suuremat pensioni lahkunud abikaasa pensioni arvesse võttes.

Sarapuu sõnul peab riik koos omavalitsustega appi tulema hooldekoduteenuse eest tasumisel, kuid lisaks on Keskerakonnal kavas rajada hooldekodude kõrvale ka õenduskodud. Sarapuu ütles, et erinevate sotsiaalteenuste pakkumise kord peaks olema üle Eesti ühetaoline.

Keskerakonna valimisplatvorm lubab seenioride teenusmajade loomist, mis toovad eakatele lähemale nii hoolekande kui ka olmeteenused. Sarapuu tõstis ühe sotsiaalvaldkonna punktina esile ka lubaduse, et pensioniealistel võimaldataks hambaproteeside tegemisest kasutamata või üle jäänud raha kasutada hambaraviks.

2 kommentaari
  1. Miks 2 aastat ago
    Reply

    Kersti ei tule välja ettepanekuga, et pinss oleks kindlas vahekorras eelarvega? Et tead, kui järgmise aasta eelarve kasvab 10%, kasvab ka pinss 10%. Ning abirahadele tuleb eraldada 40% eelarvest ja kõik tuleb ilma makse võtmata anda kohe kätte. Siis tõuseks ka palk 2500€-ni ja pinss 1200€-ni kuus. Või kardab Kersti seda, et siis tuleb ka surm sotsialismile, sest paljud asjad läheks tasuliseks? Ja ei saaks ka altkäemakse jagada enne valimist nagu nüüd. Äkki saab seda vaadata kui viha OMA rahva vastu?

  2. Eve 2 aastat ago
    Reply

    Väga õiged eesmärgid. Keskerakond püüab igati heastada seda tohutut vaesuse kasvu, mis toimus eelnevalt. Laari, Ansipi ja Rõivase valitsused ei hoolinud rahvast–kordagi ei tõstetud pensione ega abirahasid, ikka rohkem ja rohkem inimesi sattus vaesusesse.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.