Väikese Eesti maitsed võitsid südameid miljonilinnas Shanghais

Maaeluminister Tarmo Tamm avas 6. novembri õhtul Shanghais Eesti toidu ja toidukultuuri tutvustamiseks korraldatud vastuvõtu, kus võõrustati Hiina ametnikke ja toidusektori potentsiaalseid koostööpartnereid, et luua tugevamaid poliitilisi ja ärisidemeid.

„Eesti toit ja Eesti maitsed maailma ühes suurimas linnas – see tekitab minus väga võimsa tunde. Eesti eelis on rikkumatu loodus, mis võimaldab meil toota kõrgetele standarditele vastavat ja puhast Eesti toitu,“ ütles oma avasõnades maaeluminister Tarmo Tamm.

Minister lisas: „Meie ettevõtted on väga huvitatud oma toodangu laia maailma eksportimisest ning tänapäevased logistika- ja kaubandusvõrgustikud suudavad selle ka teoks teha. Ekspordi arendamisel Hiina turul on väga olulised otsekontaktid, mida saab sõlmida silmast-silma kohtumistel. Seetõttu ongi tänane üritus ettevõtete jaoks võtmetähtsusega.“

Vastuvõtul esitlesid oma toidukunsti Eesti tippkokad, restoran Wicca peakokk Angelica Udeküll ning restoran Leib peakokk Kristo Malm, kes tõid külaliste südamete võitmiseks lauale nii kala- ja veiseliha, musta küüslaugu, kohukese kui ka nõgesemarmelaadi. Eesti toit kujunes kogu õhtu tõeliseks hitiks, pälvides tunnustavaid sõnu kõigilt osalejatelt.

Shanghais on kohal Eesti toidu- ja joogitootjad: AS Balsnack International, Heimtal Spirits OÜ, Saku Õlletehas AS, Värska Vesi AS, AS EBM Grupp, Vaba Aed OÜ, Amoor OÜ, Loodusvägi OÜ, Haage Joogid OÜ, Tanker Brewery OÜ, Farmi Piimatööstuse AS/Tere AS, HKScan Estonia AS, Reyktal AS, Orkla Eesti AS, AS PRFoods.

Vaata ka galeriid!

Kesknädal.ee

1 Kommentaar
 1. Tillukese maa ressursid ei suuda teenindada hiigelmaad ,eriti kui valitseb ahnus 2 aastat ago
  Reply

  ÄRGE MÄNGIGE TULEGA !!!
  Kas pärrismaalase tarbeks ka midagi üle jääb – toitu ,maad, vett, loodust ? Hiina on suur maa.
  Turul sattusin taas kuulma-nägema neid mõttetuid mänguasju – kassid ja kutsikad, kaisuloomad, mil mootor sees ja helilint. Hüplevad ja häälitsevad. Kuna mul omal on loomi kodus titast peale ,tean,mismoodi nad häält teevad. Minule aga tekkis masendus – mänguasjade kuulmisest. Kõndisin turul ringi ja mõtlesin, mis mind häirib.
  Äkki taipasin. Need hääled olid lindistatud puuriloomadelt, kes seisavad restode ees ja köökides, oma puuridega, keda sealsamas ,kliendi valikul tapetakse. Nad näevad,kuulevad, haistavad kõike. Elusalt potti …jms. Mitte,et meie tapamajad ilusamad oleksid. Loomad ju teavad juba ärasaatmisel…Juba otsustamisel, sest loomad ON telepaadid.
  Aga jah, hääled olid masenduses, MURTUD loomade hääled, mis anusid väljalaskmist. Lootuse kaotanud loomade hääled, hirmuhullusest väsinud loomade hääled – varjupaigaloomade hääled on sarnased – anuvad., meeleheites, kuigi meil neid ei sööda … Enne sokiletargiat,. Loomad pidavat needma oma piinajat. See on tõde. Sest kaitsetu olendi piin on needuseks piinajale.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.