Vsevolod Jürgenson taunib isadepäeva militariseerimist

Kuvatõmmis EV100 kodulehelt.

Mustamäe linnaosakogu liikme Vsevolod Jürgensoni sõnul vajab isadepäev küll tähistamist, kuid eelistatavalt siiski mitte militaarpropaganda vormis.

“Nii nagu nõukogude ajal püüti isa ja mehe rolli näha eelkõige kodumaa kaitsjana ning meestepäeva aset täitis armee aastapäev, nii on ka nüüd võtnud militaarstruktuurid sihikule isadepäeva, demonstreerimaks sel puhul riigi musklirammu,” kirjutab Jürgenson pressiteates. “Sellelgi aastal tuuakse lauluväljakul toimuval kesksel isadepäeva üritusel vaatamiseks välja tank, mõtlemata, kas tapamasin aitab tõepoolest mõista paremini isa rolli laste kasvatamisel või on pigem tegemist puhtakujulise militaarpropagandaga.”

Jürgenson möönab, et olukorras, kus viimasele reservväelaste lisaõppekogunemisele jättis ilmumata märkimisväärne kogus kutse saanutest, tuleb isamaalist võitlusvaimu tõsta. Kas selleks peab aga just isadepäeva ohverdama, on Jürgensoni sõnul vaieldav.

“Tegelikult pole isadepäev siiski relvakandjate ega lumehelbekeste sügispidu, vaid töökate ja perekesksete meeste päev, kellele meeldib lastega koos olla, lähedaste nimel kõvasti tööd rabada ja oma naisi hoida ning armastada, sest niisama proosaliselt saabki isaks olemise põhitõe defineerida,” kirjutab Jürgenson.

BNS

2 kommentaari
  1. Aja Lugu 2 aastat ago
    Reply

    Läbi ajaloo on enamik relvakandjatest isadest jäänud lahinguväljadele ja vaid üksikud (langenud) on toodud koju kilbil. Väga suur osa lastest on kasvanud üles isadeta.Tänapäeva Euroopa Liidus, kus pole juba enam kui 70 aastat sõditud , peaks eestisugune väikeriik tegelema sõjapropaganda ja absurdse võidurelvastumise asemel pragmaatilise ja naabritega sõbralikke suhteid arendava välispoliitikaga. Vaenlaste otsimise ja tekitamise asemel tuleks otsida liitlasi ja sõpru.

  2. Maali Maalt 2 aastat ago
    Reply

    Okupantide järeltulija Vsevolod Jürgenson ei vist, täna 11 november on ka Kaitseliidu sünnipäev.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.