Kersti Sarapuu: tuleva aasta riigieelarve seisab õiglasema riigi eest kõigile

Kersti Sarapuu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ütles, et täna Riigikogus teisele lugemisele tulev 2019. aasta riigieelarve seisab õiglasema riigi eest kõigile.. 

„Valitsuskoalitsioon püsib koos ja üksmeelne, et teha Eesti inimeste heaks häid otsuseid,“ ütles Sarapuu. „Järgmise aasta riigieelarve eelnõu suurendab Eesti inimese heaolu.“

Sarapuu avaldas lootust, et riigieelarves kajastatud valdkondi ja lahendusi peavad oluliseks enamik Riigikogu liikmetest sõltumata erakondlikust kuuluvusest.

Sarapuu tõi välja, et 2019. aasta eelarve toob palgatõusu õpetajatele, päästjatele, politseinikele, kultuuritöötajatele ja paljude teiste valdkondade esindajatele. Samuti suurendatakse kohalike omavalitsuste võimekust, sest tulubaas kasvab 2,2 miljardi euroni. „Lisaks tõuseb esimese ja teise lapse toetus uuel aastal 60 euroni ning kolmelapselist perekonda toetab riik järgmisest aastast 520 euroga kuus,“ märkis Sarapuu. „Enne valimisi on opositsioonil soov ristida eelarve „jõuluvana eelarveks“, kuid tegelikult keskendub see kauaaegsetele ja paljudele valupunktidele, millega on vaja tegeleda.“

2019. aasta riigieelarve kogumaht on rekordilised 11 miljardit eurot. Eelarve on struktuurses tasakaalus ning nominaalselt ülejäägis. Sealjuures väheneb valitsussektori võlakoormus 7,4 protsendile SKP- st, jõudes prognooside järgi 2022. aastaks 5,4 protsendi tasemele.

11 kommentaari
 1. Kersti 2 aastat ago
  Reply

  võiks ka edaspidi tuua miljoniliste altkäemaksude asemel välja just võrdlused %% abil, et sellesse valdkonda eraldati 13,7%, tollesse 11,9%. Aga kuna kokku peab saama 100%, sis tuli vähendada selle ja tolle valdkonna rahastamist. Ja miks! Siis saaks ka loll valija teada, miks üks võrdne on teisest veel võrdsem.

 2. Küll 2 aastat ago
  Reply

  ta muslimitele käib.

 3. Isamaalane 2 aastat ago
  Reply

  2016.a. olid oravad võimul viimst aastat ja nende riigieelarve oli sellel aastal 7,5 miljardit. 2019.a. riigieelarve on 11.06 miljardit. Tõus 3,56 miljardit ja seda kahe aasta jooksul. See on ikka väga muljetavaldav fakt. Selle 3,5 miljardiga annab ikka väga palju ära teha. Neid arve vaadates on loomulik, et palgad ja toetused tõusevad. Kõige rohkem heameelt teeb mulle, et kolmelapselised ja rohkema laste arvuga pered saavad ikka väga märkimisväärse toetuse riigi poolt laste kasvatamiseks. Olen selle valitsusega väga rahul, oravatega võrreldes ikka kohe mitu plussi parem. Loomulikult pilluvad oravad sülge ja sappi, aga las pilluvad. Moska haugub, karavan läheb oma rada. Ja õnneks on ka rahvas hakanud aru saama, kes on kes. Edu!

  • Mida 2 aastat ago

   näitab eelarve muutumine? Igale rahandusega kursisolevale inimesele ütleb aga seda, et rahaühik on väärtusetustunud. Euro puhul on see loomulik, sest trükitud on sadu miljardeid katteta raha. Teine põhjus on raharingluse suurenemine, mis aga iseenesest rikkusi juurde ei loo. Veel kisub eelarve tõusu väärtust alla tõdemus, et hinnad kasvavad tagant peale ning sageli kargavad ka ette. Vaadake paljude teenuste hindu, kohe 20-30%, kuigi eelarve on kasvanud 7% ja 10%. Nii et pidev ehk jätkusuutlik ehk kestlik oma saba tagaajamine.
   Ärge laske end sellest petta. Mitte keegi meist lihtinimestest ei tunne, et ta elaks 10% aastaga jõukamalt. Ei loe siia keskbandet teenivaid ametimehi ja kannupoisse.

 4. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Eelmine Maali Maalt on liba. Kui märkasin K.Sarapuu artiklit, siis arvasin kohe, et küllap libaja on kommentaaridesse selle oma kuulsa lause taas kirjutanud, mis osutuski tõeks.

 5. muidugi...... 2 aastat ago
  Reply

  ….seisab Keskerakond “õiglasema” riigi eest. Meie raha jagav Keskerakond annab lahkelt pisku ja võtab kamaluga tagasi. Vaadake hindu, ehk ometi jõuab mõistus peest pähe, aga kus sa sellega. “tasuta” pudrukausi eest roomatakse või käpuli alatu ja korroptiivse erakonna eest. Yana Toom, sokutas oma “vabastajast” isa väljaspool pikka järjekorda, kus inimesed ootavad kuid, hooldushaiglasse. Yana Toom toob läbi oma korteri Donbassi separatiste ja nende perekondi Eestisse—-pole vaja kaugelt otsida, kes need sissekirjutused teeb, mille alusel elamisload antakse. Ja siis laulab üks naine, kelle firma saab “tasuta” jagamisest kasumeid, et meil pidi olema tänu nende targale juhtimisele õiglane riik. Olete lõhkunud meie unistuste riigi ja toonud asemele silmakirjaliku, korruptiivse oblasti, kus valitseb nii vene keel kui vene meel ja kus Toom nagu ristämblik ootab eestlaste kadu, et jälle saaks järgmise maa enda alla võtta. Venelastel ju maad pidevalt vähe.

  • BaabaJaana 2 aastat ago

   meie korruptsiooninäitaja ongi.

 6. Aivar 2 aastat ago
  Reply

  Keskerakonna jaoks on “õiglane”selline seisukoht, nagu puutini Venemaalgi. Puutini arvates on õiglane tappa teda mitte pooldavaid ajakirjanikke, toetada oma rahvast mürgitavaid “riigijuhte”, tappa teiste riikide rahvast ja vallutada nende kodu, valetada, hämada ja teha igasuguseid perverssusi. Eks keskerakond pea oma emaparteist eeskuju võtma ja mitte kõrvale kalduma etteantud joontest. Erakond, kes on panustanud okupantidele ja nende järeltulijatele ei saa ju ometi teha nii, nagu ristirahvale kohane. Ma ei taha peatude Tzernogorova- Toomi sahkerdustel, aga ammu ju teada, et keskerakond on loonud privileegitud seisuse Eesti rahva mõrvarite järeltulijatele. Aastaid Tallinas, nüüd kogu Eestis!
  Kurb. Kurb, et ei lööda selga sirgu ja peksta need närakad tagasi oma kallile kodumaale, nagu tegid koolipoisid 1918 aastal.

  • Asi 2 aastat ago

   selles ongi, et siis oli KOOL, nüüd mailise juhtimisel TEENINDUSASUTUS, kus õigus on kliendil.

 7. vanal Tšernagorovi-eidel..... 2 aastat ago
  Reply

  …pole aega oma mehe eest hoolitsemiseks, tal on vaja venelaste “õiguste” eest seista. ja siis sokutatakse väljaspool järjekorda vana KGB,etsnik hooldushaiglasse—vot selline on siis see paljukiidetud “vene hing” tema võitleb rahu eest ikka nii, et kivi ei jää kivi peale ja võimujuurest lahkub jalad ees……/Endast lugupidaval riigil poleks mingeid kohustusi vägisi kaelasadanud isehakanud vabadusest vabastajate ees, aga Kremli tallaaalusel –Keskerakonnal on ju võimulpüsimise nimel vaja neid eestluse üle ilkujaid. Seda kallist, meile omast riiki pole enam olemas—on hüaanalik võlts, punane, salakaval , omakasupüüdlik ja vene blatnoi-kultuurat pealepressiv oblast, keskusega “Naša stolitsa” Vana kommunist kurtis, et eestlastel on oma Laulupidu, kus nad saavad oma tšuhnaa-keeles laulda, venekeelt sinna ei taheta—-milline õudne ülekohus, kalli vabastaja suhtes.

 8. Väga 2 aastat ago
  Reply

  huvitav on lugeda, mida Kersti peab ÕIGLASEKS. Et õiglane olevat see, kui töökat röövitakse ja tema loodud väärtus jaotatakse meelevaldselt ustavatele laiskadele ja lollidele. Ja selle asemel, et kehtestada vähim- ja ülempalga kindel suhe (2…3×), kuigi ollakse juba 2 aastat võimutsemas, pole sittagi ära tehtud. Ikka altkäemaksud ja röövimised. Üle poole loodud väärtusest peetakse enne palgamaksmist kinni ja üha suuremaks selle röövimise oskaal uute maksudega kasvab. Pole raske näha ka lõppu: kõik ära ja siis vastavalt küürule ja pisaratevalingutele altkäemaksuna heategijatelt natuke tagasi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.