Sarapuu: valitsuse umbusaldamise katse ainuke eesmärk oleks segaduse külvamine

Riigikogu istungitesaal. Foto: Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et Reformierakonnal pole Jüri Ratase valitsuse umbusaldamiseks toetust riigikogus ega ühiskonnas. Eesmärk oleks tema sõnul vaid üks – külvata valimiste eel ühiskonnas segadust.

ERRi saates „Esimene Stuudio“ väitis Reformierakonna esimees Kaja Kallas taas, et nad on valmis peaminister Jüri Ratast umbusaldama. Kersti Sarapuu tõi välja, et Reformierakond kangutaks sel juhul peaministrit, kelle toetus on rahva hulgas juba teist kuud kõrgem kui järgneval kolmel kandidaadil kokku. „Jüri Ratas on pälvinud inimeste usalduse oma töökuse, tasakaalukuse ja siira sooviga pingutada selle nimel, et Eesti oleks parem koht elamiseks kõigile siin elavatele inimestele. Reformierakonna pidev konflikti otsimine ühiskonnas ja mõtted sotsiaalmaksu, solidaarse tervishoiu või tasuta ühistranspordi kaotamisest usaldust ei loo,“ ütles Sarapuu.

Sarapuu rõhutas, et peaministri umbusaldamiseks pole toetust ühiskonnas, Riigikogus ega ilmselt isegi opositsiooni ridades. Ainus põhjendus saaks fraktsiooni juhi hinnangul olla soov külvata riigijuhtimises segadust ning lootus ise valimiste eel rohkem pilti saada. „Parlamendis puudub soov, vajadus ja võimalus Reformierakonna taktikepi all ajutist valitsust kokku panna. Reformierakonnal pole paraku Eesti elu edasiviimiseks ka riigimehelikku ja positiivset plaani,“ rääkis Sarapuu. Tema sõnul kinnitas praeguse valitsuskoalitsiooni selget soovi konstruktiivset tööd jätkata ka riigieelarve teise lugemise edukas lõpetamine.

Keskerakonna fraktsiooni juht tõdes, et kahtlemata on Reformierakonnal unistus pääseda kiirelt võimule, kuid ülehomme teist tööaastat tähistav koalitsioon on varasemat peaministrierakonda ebameeldivalt üllatanud. „Keskerakonna juhtimine pidi nende arvates tooma ju sise- ja välispoliitilise krahhi, mitte eduka EL eesistumise, tugeva majanduskasvu, 500-eurose tulumaksuvabastuse, ravijärjekordade lühenemise ning suurima kaitse-eelarve,“ meenutas Sarapuu, kelle hinnangul on Reformierakonna sisemiste pingete kuhjumine loonud olukorra, kus ainus ühine eesmärk ja mure peitub iga hinna eest Stenbocki jõudmises.

1 Kommentaar
  1. Kas 2 aastat ago
    Reply

    nüüd on esimölisejaks valitud Kersti? Tegemist pole mingi segadusega, vaid matemaatilise tehtega. Kas juppidest saab 51 häält kokku või ei. Ja selgus majas. Sellest aga Kersti oma arunatukesega aru ei saa.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.