Karilaid: Jürgen Ligil tuleb endale õlale patsutamise asemel tööluusi eest vähemalt vabandada

Jaanus Karilaid Foto: Scanpix

Riigikogu õiguskomisjoni esimees, Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et Eestit raputanud rahapesuskandaalis ilmnevad asjaolud näitavad järjest enam, et miljonite liikumine finantsinspektsiooni nõukogu endist juhti ja rahapesu vastast komisjoni juhtinud formaalselt Jürgen Ligit diivanilt tõusma ei sundinud.

Karilaid kommenteeris asjaolu, et Vene musta raha sissevoolust tuli märke aastast aastasse mitte ainult idanaabrilt, vaid ka Euroopa Keskpangalt ning mujaltki. Muu hulgas rahandusministrina finantsinspektsiooni nõukogu esimehe kohta täitnud Jürgen Ligi Karilaiu hinnangul ohumärke aga tõsiselt ei võtnud. „2006. aastal Andrus Ansipi allkirjaga moodustatud Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valitsuskomisjoni 18st koosolekust viitsis endine minister juhtida vaid kahte, pidades selliseid koosolekuid ebavajalikuks. Ametnikud ja ametid nii Eestist kui ka välismaalt rääkisid, kuid polnud poliitikut, kes neid õigel ajal ja õiges kohas oleks kuulanud,“ selgitas Karilaid.

Ta tõdes, et seni on Jürgen Ligi patsutanud endale vaid õlale, kuid selle asemel tuleks tal tööluusi eest vähemalt vabandada. „Töökohtade ja juhiametitega kaasneb ka vastutus, mitte vaid hüved ja võimalused. Paraku on meie poliitiline kultuur hetkel selline, et üks tipp-poliitik ei suuda isegi veidi endale tuhka pähe raputada tegemata töö eest, rääkimata vabandamisest või lahkumisest poliitikast,“ tõdes Karilaid, kelle sõnul on hoolsuskohustuse jäme rikkumine ja vastutustunde täielik puudumine täiesti piisavad argumendid nendeks.

2006. aastal moodustati valitsuskomisjon rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamist puudutavate küsimuste lahendamise koordineerimiseks.Eesti Ekspress kirjutas täna, kuidas selle komisjoni protokollid näitavad, kuidas riigiametnikud teadsid ammu, et Venemaalt voolavad Eestisse ja Eestist sinna tagasi hiiglaslikud jõed kahtlast raha. Tänaseks on selgunud, et Danske Eesti üksusest liikus perioodil 2007–2015 läbi enam kui 200 miljardit eurot hämarat raha.

2 kommentaari
  1. Pekske 3 aastat ago
    Reply

    Püha Jürgemit! Tal käed tänaseni pesupulbriga koos.

  2. Ott 3 aastat ago
    Reply

    Reformi tagatoa tegelased on karistamatud. Nad ise võivad ausatele inimestele igasuguseid süütegusid välja mõelda ja seda karistamatult. Ühegi reformisti kodu pole kapo külastanud. Seal mõnuleb ka meie kõige suurem kurikael E.N. Kross. seal on alatute juttude vestja Randpere ja Ligi teeb, mis tahab. Karistamatult on liikunud kellegi taskusse miljonid. Aga oravatel käib kibekiire töö ausatele inimestele valestsenaariumite koostamise näol. Mis inimesed need küll on kes neile hääli annavad, nende valitsuse ajal ju vaesus aina kasvas. Ära on tüüdanud need ärapanemised ja peavoolumeedia valed.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.