Ratas rääkis pühadepöördumises solidaarsusest

Peaminister Jüri Ratas rõhutas oma aastavahetuse pöördumises vajadust hoida Eesti ühiskonna sidusust ning aidata nõrgemaid.

“Ma usun siiralt, et meie ühiskond peab olema sidus, ühtne ja hooliv. Me peame üksteisega arvestama, ka kõige nõrgematega suurte ja tugevate kõrval. Seni, kuni mõni veel meie hulgast tunneb, et ta on millestki teenimatult ilma jäänud, seni ei saa me päriselt üksteisele kinnitada, et oleme hästi hakkama saanud,” rääkis Ratas esmaspäeval sotsiaalmeedia kaudu edastatud videopöördumises.

“Kõik meie inimesed on Eesti jaoks vajalikud ja väärtuslikud – elagu nad siis väikestel saartel või suurtes linnades, tublides külades ja asulates või ka võõrastes riikides. Kõigil meil peab minema hästi. Tagasihoidlikumat eesmärki ei saa Eesti endale lubada,” kinnitas peaminister.

“Mulle teeb rõõmu, et meil siiski õnnestub tihti üksteist aidata. Olgu nendeks aitajateks siis parajasti meie kodanikuühendused või ettevõtjad, üksikud inimesed või omavalitsused, aga ka riik ise. Kõigi meie panus on oluline, et meie ühiskond muutuks paremaks, turvalisemaks, tugevamaks ja tervemaks. Toetades abivajajaid aitame ka kõiki teisi, kes abi ei vaja. See peabki olema saja-aastase Eesti väärtussüsteem,” rõhutas Ratas.

Peaminister tänas kõiki Eestimaa inimesi, kes on riigi arengusse kodus või võõrsil panustanud. “Kallid kaasmaalased, kelle elutee on viinud teid välismaale, teadke, et olete alati kodumaale tagasi oodatud,” ütles Ratas.

Peaminister avaldas lootust, et järgmisel aastavahetusel saavad kõik öelda, et neil on südames rõõm ja rahulolu ning möödunud aasta on hästi läinud.

Jüri Ratase videopöördumine:

Peaminister Jüri Ratase uusaastatervitus 2019

Head Eestimaa inimesed! Ma loodan, et Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta pakkus meile kõigile õnnelikke hetki, positiivseid emotsioone ja kordaminekuid. Soovin kogu Eesti rahvale uueks aastaks palju rõõmu oma perest ja lähedastest, rohkeid õnnestumisi ja rahulikku meelt. Samuti soovin, et igaühel meist oleks piisavalt aega endale ja oma armsatele. Ilusat 2019. aastat, kallis Eesti!

Posted by Jüri Ratas on Pühapäev, 30. detsember 2018

BNS/Kesknädal

15 kommentaari
 1. Paljud 2 aastat ago
  Reply

  ei tahagi sellist läilat abistamist. Inimesed vajavad tööd oma elukoha lähedal, mitte et peaksid käima kuskil perest kaugel tööd rügamas. meenutan Jurkale, et kui Ivanovosse rajati tekstiilitööstus, oli seal suur meestepõud. linnavalitsus pöördus Nikita poole, et MUŽIKOV NADA! Ja Nikita asutas Ivanovosse ka meestele töökohad ning pered said rahulikult kohapeal koos elada. Miks me teiste vigadest ei õpi, vaid peame neid ise kuhjaga tegema ja siis teisi süüdistama?

 2. halb on..... 2 aastat ago
  Reply

  ..ja öökima ajab. Ei saa rahulikult isegi aasta viimast päeva nautida. Iga paarikümne minuti tagant ilmub tülpimiseni äratüüdanud Ratta nägu ekraanile ja (oh kui rikkad me tõesti oleme, raha jätkub paremale ja vasakule pildumiseks, samas kerjame rahvalt kõnnirobotite ostmiseks raha, enneaegu sündinutele abivahendeid jne.) —–anname, parandame, jagame, hoolime veel rohkem, tõstame, panustame. Ei ühtki sõna, milliseid meetmeid võtab valitsus kasutusele majanduse turgutamiseks, et inimestel oleks töö ja selle töö eest ka õiglane tasu millega ennast ja oma peret toita ja väärikalt oma elu elada. Selle asemel teeb valitsus meid kerjusteks meie endi rahade eest. Venelane on harjunud saama almusi küll “Kuldkalakese!”, küll kaevust väljatõmmatud haugi abil, küll “batjuška” armust, eestlane püüdis ise hakkama saada ja kuigi oli raske, siis “Isetegemisrõõm”, “hakkamasaamine” varjutas valu ja vaevad. Nüüd jätkab Keskerakond eestlastest venelaste vorpimist, meie oma rahade “meelehea-“tasuta” saamise vastutasuks anna oma hääleke mulle, ma veel rohkem hoolin sinust, peale bussi toon ka järgmine kord “tasuta” leiva lauale, siis killuke võid leiva määrimiseks, siis vorstiviiluke, püksid võin ka jalga anda—-ja täitubki Keskerakonna suur unistus—-saabub kommunismus, ainuke mure hakkab kindlasti piinama—-raha saab otsa, riigikassas salved tühjad, Rattal kõht korisemas ja presidendiproual suu näljast lukkus. Ilus elu meid ootamas.

  • Mets 2 aastat ago

   Kui sulle mingi saade ei meeldi, siis ära vaata seda. Ja siin hädaldamiseks puudub vajadus ja põhjus. Telekanaleid ja saateid on tohutult, mida vaadata on sinu valik.

 3. eestlastele.... 2 aastat ago
  Reply

  ..pidev näkkusülitamine. Sm. Jüri Ratas esines oma vene valijatele PBK, s , samal ajal kui vabariigi president rääkis “praegu veel eesti keeles” kõigile siin elavatele ( ka siin elada tahvatele kuid kremlimeelsetele—“Putin veel tuleb ja siis…!” ) inimestele. Korb ütles vastuseks ajakirjanikule, et RK,s pole mõtet sõna võtta, valitsuses tehakse kõik otsused niigi ära. Nii, et peame ülal oma maksudega peale valitsuse ja kalli presidendi — ka kummitemplit, mitte seaduse andjat ja õigluse kandjat. Mul on tunne, et rahvuslikult meelestatud inimestel pole siin enam kodumaad—oleme sunnitud otsima uue kodumaa (kunagi Kanada pakkus eestlastele päris suurt maatükki) , läheme ära ja põletame silla igavesti, sest meie maast tehakse tegelikult Venemaa ja need eestlased, kes valivad keske, sotse ja Eesti 200 aitavad selleks igati kaasa. Jääte igal juhul siin vähemusse ja kus pole enam enamus eestlasi pole ka Eesti maad. Valus saab see minemine olema, kuid ilmselt pole enam midagi teha, tuli räästasse, kompsud-lapsed kokku ja minek. 1941-1945 kommude püssitääkide all, nüüd “vabatahtlikult” kremlimeelsete survel. Kurb, et sellised mõtted 1 jaanuari hommikul.

 4. kahele eelmisele 2 aastat ago
  Reply

  iga inimene ISE elab oma elu just täpselt selliseks nagu ta ISE võimeline on. Kahe eelneva kommenteerija näol on hästi näha, et tegemist hädapätakatega, kellele miski ei meeldi mitte kunagi. Mind küll ei aja öökima ja igati rahul oma eluga. Ainukesede, kes tõesti on häirima hakanud on just need nõndanimetatud “rahvuslased”. Pidev vingumine kõige ja kõigi üle, no ma ei tea, vaadake peeglisse ja otsige põhjust sealt. Head uut aastat armas eesti rahvas, meil läheb väga hästi.

  • Poleks 2 aastat ago

   sotse ega tiblasid, oleks eluke ka meil korras.

 5. vaatasin ....... 2 aastat ago
  Reply

  …eile “Seltsimees Last”—-ja kahjuks on tekkinud siin Keskerakonna ja sotside võimuloldud 2 aastaga samasugused dendentsid, kus sinu enda sõber, hea tuttav, oma perekonnaliigegi on muutunud juudaseeklitesaajaks või koguni nende jagajaks. Kui kaugel on veel see aeg, kus rahvuslasi hakatakse (koostöös Venemaaga” Siberisse saatma, nagu 1941-1949 ja veel edasigi, kuni Stalini surmani), kus rahvuslus on midagi räpast ja ebameeldivat, kui isegi lodeva mõttemaailmaga Anu Saagim on naeruvääristajate ridadega ühinenud, rääkimata ajakirjandusest (eriti ebameeldiv Tralla, aga ka teisi, rääkimata Lobjaka taolistest “arvamusliidritest—eestlaste müüdavuse protsent on ikka väga kõrge, ime, et siis saadakse nii räigelt Eestit venestada) , mis rääkis ja kirjutas Reffide valitsemise ajal, hoopis teistsugust juttu. Vähemalt ei õelutsetud rahvuslikult meelestatud inimeste üle. Nüüd, aga võtab see aina kolosaalsemad mõõtmed. “Mina elan oma väikese inimese elu!” vigiseb “kahele eelmisele”, mulle ei lähe korda, et Eestisse tulvab juba varsti sama palju venelasi, kui ojupatsiooniajal, et vene keel on aina domineerivam, et meilt kistakse tükk, tüki haaval käest meie kodumaa—-aga tena elab oma väikest elukest, peaasi, et mul on hea, mis sest, et kõrvalt naaber ära viiakse, või sa enam oma poes eesti keeles teenindatud ei saa. Ükskõiksete pärast ei olegi meil varsti oma riiki, mis ju võib küll kanda Eesti nime, kuid sisult on see puna-kirju rahvaste paabel.

  • to vaatasin 2 aastat ago

   see aeg ei ole tõesti kaugel, kui valid EKRE. Eile Nestor tegi väga hea uue-aasta pöördumise ja märgilises kohas. Kas sa sellest ikka said aru, et see oli eelkõige sinusugustele suunatud. No kui loll saab üks inimene olla kui räägib meile 2019 aastal sellest nagu hakkaks sotsid ja keskerakond kedagi Siberisse saatma. Nad juba kaks aastat koos võimul olnud ja sinusugune oleks siis juba ammu Siberis ja siin ei kommenteeriks. Hoia oma hülgemöla endale või räägi seda oma erakonna kontoris. Täiesti haige inimese jutt.

  • Asi 2 aastat ago

   ikka selles, et hädasid tuleb ette näha ja katsuda neid ära hoida. Kui vagunid ees, siis on juba hilja. Penid keti otsas ehk elavad näljas veel mõne päeva, siis on ka nendega kööga.
   Kui vaid ette kujutada, et Venemaa meid taas vallutab, siis suurema tapatalgu korraldavad siin just siinsed tiblad ja neile pugejad. Nii et Puutin oma kambaga peseb käed puhtaks, et ise te tegite. ja nagu Jurka ja Kersti on korduvalt kuulutanud, me kõik oleme ühed, rahvusest ja kuriteokavatsustest sõltumata.

  • to Asi 2 aastat ago

   Millal viimati arsti juures käisid? Viimane aeg psühhiaatri juurde aeg kirja panna. Kui nii hirm on, mida siin veel kükitad, piirid valla, lase jalga ja võta oma peni ka kaasa.

 6. Keskerakond ja "president" 2 aastat ago
  Reply

  räägivad nagu ühest suust meie heast elust. Millest see tuleb, et inimesed räägivad järjest rohkem streikim9se vajadusest? Kas see on tingitud meie heast elust ja õnnelikest pensionäridest ning “täis” kõhuga lastest?

 7. Mets 2 aastat ago
  Reply

  Imetlen Kesknädala kannatlikust ja taluvust kui neid nn ˇkommetaareˇ loen. Sõnakasutuse järgi võib öelda, et tegemist ühtede ja samade inimestega.

  • Siin 2 aastat ago

   käivadki kommimas need, keda ei võeta hullumajja vastu. Sest nad ei hirnu iga näpuga vibutamise peale.

 8. inimene 2 aastat ago
  Reply

  Autod kraavis. Bussid ei püsi teel. Lumekoristus puudulik ja pidev enese kiitmine. Majandusminister lubas, et see talv toob puhtad teed. Elu lilleline ainult valitsuse liikmetel. Majandust ei ole olemaski. Maksude tõstmise läbi kasvatatakse majandust. Trahvid eelarvesse. Elu on alla käinud. Vaja saamatu valitsuse vahetust. Ainukene kes aitaks, on Savisaar. Savisaarele kurja teinud isikud tegid meie rahvale kurja. Tuleb välja selgitada kurjategijad ja vangis nende koht.
  Ratas sulimisega pääses löögile. Selleks oligi vaja Savisaar kukutada.
  Kaabakad vangi.

  • oh jah 2 aastat ago

   esimest korda sadas sellel aastal eile lund ja täna juba üks siin haliseb. Ma ei tea kus pärapõrgus sa elad, aga ajad täiesti süüdimatut juttu. Ma muud eile ei näinudki kui lumesahkasid edasi tagasi sebimas.Kui elad külakolkas, siis küsi omavalitsuse käest vastuseid ja kas tõesti ei saa üks inimene aru, et kui vahetpidamata tuiskab, siis ongi nii, et lükkad tee puhtaks ja enne kui jõuad otsa ringi keerata ja tagasi tulla on see juba täis tuisanud. Mis sellel majandusel häda on, läheb üle hulga aja hästi, aga ikka peab mingi savisaarlane siin vinguma. Savisaare ja Toobali korraldatud jamasid ja uisutamise klippe maksab Keskerakond siiani ja sa julged ikka veel siin plõksida. Savisaar on ise aidata, tema ei aita siin enam kedagi, hakka lõpuks harjuma. Kui savisaar juhiks praegugi keskerakonda, istuks nad kenasti opositsioonis ja savisaar teeks veelgi idiootsemaid teleklippe ja võlad aina kasvaks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.