EKRE kui 90-ndate Reformierakond

EKRE saeb praegu palehigis oksa, millel ise istub. Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leidis EKRE nädalavahetusel avaldatud valimisprogrammi kommenteerides, et erakond soovib jätta enam raha kätte jõukamatele ning lõhkuda praeguse solidaarse sotsiaalsüsteemi. Muu hulgas soovib EKRE alandada käibemaksu 20 protsendilt 15-le.

Karilaid sõnas, et EKRE planeeritavad maksulangetused jätaksid enam raha kätte just ühiskonna jõukamale kihile ega pruugi tarbijani jõudagi. „Käibemaksu alandamine annab suurima kokkuhoiu sellele, kes jõuab osta rohkem ja paremaid asju ehk kelle toidukorv on kallim. Teisalt ei pruugi käibemaksu alandamine poehinnale mõju avaldada – ettevõtja riisub koore, kuid riigieelarve väheneb märgatavalt,“ tõi Karilaid välja, lisades, et 2019. aastal moodustab enam kui 11-miljardilisest eelarvest prognoositavalt 2,5 miljardit just käibemaks.

Ta sõnas, et maksulangetuste näol on EKRE näitamas oma ultraliberaalset nägu, mis meenutab 90-ndate Reformierakonda. „Maksulangetused peavad olema eesmärgipärased, elavdama majandust ja aitama abivajajaid. On selge, et maksude lauslangetamise korral pole võimalik tõsta pensione, vähendada ravijärjekordi või maksta päästjatele-politseinikele väärilist palka,“ rõhutas Karilaid, et sisuliselt tuleb EKRE nägemuses igaühel ise hakkama saada ning riigipoolsed toetused vähenevad või kaovad täiesti. Ta lisas, et EKRE ja Reformierakond võitlevad paljuski samade valijate pärast ning samade tehnikatega. „Mõlemal on minevikuihalus – üks pakub minevikulahendusi ja teine igatseb taga minevikku, kus rohi oli rohelisem ja taevas sinisem, sest oldi veel võimul,“ leidis Karilaid.

EKRE ja Reformierakond eksitavad valijaid, lubades sadade miljonite eurode tagasitoomist Lätist, sest sellised summad ei ole naaberriiki läinud. Alates 2013. aastast on alkoholiaktsiisi laekunud riigieelarvesse igal aastal üle 200 miljoni euro. Jutt, et sajad miljonid on viidud Lätti, on EKRE ja Reformierakonna koostöös sündinud poliitretoorika, mille valesid saab igaüks üle kontrollida.

 

5 kommentaari
 1. Konservandid 3 aastat ago
  Reply

  on aja nõuetest kõvasti maha jäänud. Pole vaja üldse sahkerdada tulumaksuga, vaja on see üldse tühistada. Kehtestada tuleb ühtme TARBIMISMAKSU MÄÄR kõigile. Nagunii rikkur oma raha ära ei põleta, ikka ta midagi ostab ja nii ka tarbib ja maksab maksu. Kui maksta töötajale kohe tasu loodud väärtuste eest kätte, siis oleks kohe palk topelt suurem. Pealegi pole mitte keegi keelanud keskbandel ja teistel piirata eelarvest tasustavate töötajate alam- ja ülempalga suhte ülempiiri 3 korraga. Praegu on see 20 korda, mõnel riigiasutise väljapressijal erinevate lisamaksete toel veelgi rohkem. Kuid keskbande seda ei tee. Miks? Sest palju ohutum on lärmi lüüa, kui iseendal suhteliselt palka kärpida. Seega on iva AHNUSES. Sellest aga ???? ei kirjuta.

  • miks arvatakse 3 aastat ago

   et rikkur ei oska oma rahaga ümber käia. Kui ta oskab seda teenida ja ei soovi seda oma töötajatega(tegeliku rikkuse loojatega) jagada, siis konservant võiks endale selgeks teha, et rikkurid ostavad siit täpselt nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. See on umbes sama põhimõte nagu rootsilauas, kus kõik maksvad ühesuguse summa ja tarbivad enamjaolt ka ühepalju, sest ühele inimesele ei mahu seda toitu oluliselt rohkem sisse kui teistele. Rikkur viib selle raha riigist välja ja meie riik ei saa siit mingit tulu. Oleks lollus kuubis kui seda teenistust(kasu) kohe ei maksustata. Ettevõtlustulumaks peaks tulema tagasi, ammu on aeg küps selleks. Meil on riigi elanike maksukoormus liiga suur ja sellega ei taha keegi tegeleda, meil ettevõtjad võtavad oma palga dividendidena ega maksa sotsmaksu. Need on probleemid millega tuleb tegeleda, mitte otsida uusi võimalusi kuidas makse juurde luua ja ikka kõik maksumaksjate turjale laduda. Täna maksavad käibemaksu ju enamalt jaolt ka inimesed, sest ettevõtted saavad kuluosalt käibemaksu tagasi. EKRE maksude langetamine on lausidiootsus, see halvab riigi toimimise ja teenuste pakkumise. Nii ongi nagu Karilaid ütleb, et puhas RE koopia, aga see kõik on meil juba läbikäidud etapp ja ei toonud meile rahahunnikuid. Pealegi pole me enam ka odava tööjõu maa ja seda tagasi keerata pole enam võimalik. Ärge tahtke maksulangetusi, sest maksude kaotamiste ja langetamistega luuakse soodne pinnas sellele et meil läheb kõik tasuliseks sh ka tervishoid ja kooliskäimine. Ja pensionite suurenemisest hakkate ainult und nägema. EKRE programm pole reaalselt täidetav ja nende poolt saavad hääletada vaid puupead. Rahvusluse jutukestega toidulauda ei kata.

  • Kui 3 aastat ago

   meil kehtiks tarbimismaks, siis ei saaks raha enam välja viia. Sest tarbimismaksuga maksustatakse iga ülekanne nii Jaapani. Šveitsi kui ka Rootsi panka raha üle kandes. Edasi aga tehku oma rahaga tõesti mida tahab. Ei maksustata ainult esmast palgaülekannet panka, edasi juba iga ülekannet. Seega pole rikkurile kasulik kanda siit raha üle Šveitsi ja osta siis sama asja mis siin, ainult lisamaksuga.

 2. ! 3 aastat ago
  Reply

  AGA KÕIK nn.ERAKONNAD JA KULLESED SOOVIVAD JÄTTA ROHKEM RAHA JÕUKAMATELE !
  EKRISTID ON HUVITAVAD VEEL SELLE POOLEST, ET NENDE PARTEIPROGRAMMIS POLE SÕNAGI PENSIONITE TÕSTMISEST, KÜLL AGA VALIMUSPROGRAMMIS TÕSTAVAD KOHE 2x. KUI RAADIOONU ÜHE KÄEST KÜSIS , SIIS TOO LOOMULIKULT KEERUTAS _ SEE OLENEB KOALITSIOONILEPPEST, ÜLDISEST OLUKORRAST jms.
  EESTI 200 ANNAB LÄBI LILLEDE MÕISTA, ET SOTSIAALSANDID /eeldatavasti ka meie pensionärid/ TULEB ÜLDSE RIIGI JA OMAVALITSUSE ÕLULT LÜKATA JA ANDA ASI KOGUKONNA KÄTTE OTSUSTADA.???
  JÜSKU “VAHTRAMÄE EMILI” LUGUDES ,KUS OLID VALLAVAESED _PENSIONE TOL AJAL POLNUD, SULASED JA TÖÖTÜDRUKUD VANAS EAS PISTETI VAESTEMAJJA.NII ET TAGASI AASTATESSE ENNE 1939. KUNA NEMAD POEVAD TEADLASTELE /mis iseenesest õige , sest teadust tuleb meil teha/aGA PENSKARITE NINA EES LÖÖVAD UKSE KINNI.
  KESKID EI KONTAKTEERU RAHVAGA ÕIGESTI – 101 KOHTUMIST, EI NÄITA EGA TOO ESILE LAHENDUSI JA SOOVE.ERITI KUI POLE ÕIGED INIMESED SAADETUD.
  MITTE KEEGI EI KUULA TEGELIKKE PROBLEEME EGA TAHA NENDEGA TEGELEDA.100 euri pensitõstmist ei aita, pole erakorraline ega ärata usaldust, eriti kui flirditakse hooldusasutustega,selmet parandada elutingimusi kodudes.
  VASAKPOOLSEID PARTEISID MEIL POLE. MEIE SOTSID EI SEISA NÕRGEMATE EEST; VASTANDINA SKANDIANAAVIA SOTSIDELE.
  KÕIK MEIE KONNAD ON TÄISPAREMPOOLSED.
  KUIDAS SEE MEIL KÜLL ÕNNESTUNUD ON.
  Vaja Brüsselile ka õpetada.
  Sestap Brüssel ehk kutsubki .

 3. Muumimamma 3 aastat ago
  Reply

  Jaanus sa oled tubakas

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.