Ratas arutas Soome ettevõtjatega Eestisse investeerimist

Foto: Mariann Sudakov/Valitsuse kommunikatsioonibüroo (Riigikantselei)

Helsingi, 15. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soome ettevõtjatega ning kutsus neid avastama Eestis uusi võimalusi äritegevuse alustamiseks ja laiendamiseks.

Peaminister Jüri Ratas tõi kohtumisel esile, et Soome on Eesti jaoks olulisim ekspordipartner ning umbes veerand meie välisinvesteeringutest on pärit just sealt. „Geograafiline lähedus ja sarnane kultuur teevad Eesti ning Soome piiriülese koostöö lihtsaks. Meie mõningad erinevused muudavad selle samas vastastikku kasulikuks. Seetõttu suureneb jätkuvalt Eesti ja Soome ettevõtete arv, mis on seotud omandiõiguse või kaubandussuhete kaudu,“ lausus peaminister.

„Soome ettevõtetel on viimase 30 aasta jooksul olnud oluline roll Eesti majanduse kujundamisel. Oleme oma põhjanaabrite kapitaliinvesteeringutest ja teadmistest saanud palju kasu ning Eesti on nende abil kasvanud Soomele igati võrdseks partneriks. Põhjamaine ärikultuur ja sellele omased väärtused on saanud loomulikuks ka Eesti ettevõtlusele ning kui sellele liita sealsete turgude kättesaadavus, siis on see kõik aidanud sillutada meie ettevõtjate teed maailma,“ sõnas Ratas ning tõi esile ka mõlema riigi avatust ja paindlikkust, mis on olulised saavutamaks edu nüüdsel kiire tehnoloogilise muutuse ja üleilmastumise ajal.

Haridusse, innovatsiooni ning teadus- ja arendustegevusse panustamine on mõlema riigi konkurentsivõime jaoks oluline ning Eesti pakub Ratase sõnul ettevõtetele igapäevaelu lihtsustamiseks kiiret ja mugavat digi-ärikeskkonda. „Möödunud aastal alustasime näiteks uue projektiga „Aruandlus 3.0”, mille tulemusel muutub väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele maksude deklareerimine järgmiseks aastaks täielikult automaatseks. Hiljuti otsustasime liikuda edasi avalike teenuste arendamisel sündmuspõhise lähenemisega ning töötame ideedega kasutada tehisintellekti avalikus sektoris,“ sõnas peaminister. „Eesti ja Soome avatus uuendustele ning värsketele tehnoloogiatele on hea alus piiriüleste digitaalsete lahenduste ja teenuste väljatöötamiseks nii era- kui ka avalikus sektoris,“ lausus Ratas.

Euroopa Liidu digitaalsest siseturust kõneldes tõi peaminister Ratas esile Eesti ja Soome vahel toimivat digialast koostööd. „Peame jätkama tööd, et veelgi paremini kasutada näiteks digitaalallkirjastamise ja andmevahetuse võimalusi,“ ütles peaminister Ratas.

Kohtumisest võttis osa 20 ettevõtjat, kes tegutsevad peamiselt elektroonika, kaubanduse, tööstuse ning kinnisvaraarenduse valdkonnas. Enamik neist juba tegutseb Eestis.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Eesti välisesinduste koostöös korraldatavad ja juba traditsiooniks saanud peaministri kohtumised erinevate riikide ettevõtjatega toovad kokku Eestisse investeerimisest huvitatud ja siin juba tegutsevad investorid.

5 kommentaari
 1. maali maalt 3 aastat ago
  Reply

  Ratas on Edgari jutu järgi nõrk juht.
  Edgarit peame uskuma, sest Edgar tõi meile vabaduse. Ratas tõi meile ainult tühjad pihud.
  Hiljuti näidati telekas Edgarist tehtud vilmi, autoriks keegi Kärmas. Halb vilm oli, Edgarile üldse ei meeldinud. Natuke Lenki ja Kotkat küll oli, aga vähe. Edgarit polnud üldse. Mage lugu.

  • Oli 3 aastat ago

   ikka. Mina nägin, kuidas Edgar lehvitas, kui vangikongi sõidutati. Venceremos!

 2. Kas 3 aastat ago
  Reply

  keegi neist ka midagi toodab? Ja kas Eestisse tuleb peale sealiha odava töötlemise ka midagi arukat? Või on jutt ainult tööstuse juhtimisest ehk siidkäppade siiasokutamisest, et siin saaks odava tööjõu arvel suuremat vaheltkasu?

 3. ? 3 aastat ago
  Reply

  Mis kinnisvaraarendust siin vaja on ?!
  Kes seda ostab?
  Tuhanded majad on müümata, suvilad. Klaaskarpide korterid maksavad mitme maja hinna – KES need on kes ostavad???
  Ainus,mida VAJA oleks, on PISIONNID ELAMISEKS – 20-50m2 Kuubikujulised, mida saab seest lükandustega jagada sektoriteks. Soovitavalt mitte puidust. Muidu põlevad sekundiga kui tõrvikud ,eriti kui soojapump või külmik annab sädet. Puhutud betoonist või puhutud savist võiksid olla, tehasest valmiskujuk transporditavad. Aga POLE ETTEVALMISTET ODAVAID KRUNTE.,Vanainimesed heameelega ostaksid sellise või vahetaks oma praeguse eluaseme vastu.+ veidike raha hammaste jaoks.

 4. uskmatu 3 aastat ago
  Reply

  Sõna investeerimine tuletab mulle kogu aeg meelde meie suuri saavutusi minevikust.Tubakavabrik Leek koos uue sisseseadega müüdi rootslastele,Tselluloosi paberikombinaat suleti lubadusega ehitada Serla,Viru hotell müüdi ühe aasta kasumi eest sommidele jne.Milliseid suuri kasumeid me oleme saanud ? Leek pandi kinni ja seadmed veeti Rootsi,Serlat ei tulnudki vaid Soomest tuuakse siia paberit,Viru hotelli kasumid viiakse maksuvabalt Soome jne.
  Meelitame siia investoreid sest veel on natuke meilt võtta !

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.