Simson: raskeveokite tehnoülevaatust peaks saama teha ka välismaal

Tehnoülevaatus. Foto: Dmitri Kotjuh/Scanpix

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson tegi riigikogu majanduskomisjonile ettepaneku täiendada riigikogu menetluses olevat liiklusseaduse eelnõu, et raskeveokite tehnoülevaatust oleks võimalik teha ka teistes Euroopa Liidu riikides pärast kahepoolsete lepete sõlmimist.

Simsoni sõnul suurendab ettepanek rahvusvahelisi vedusid tegevate transpordiettevõtjate konkurentsivõimet, kel avaneks võimalus teha oma autodele tehnoülevaatus ka väljaspool Eestit. „Eelkõige on täna probleem selles, et transpordiettevõtetel, kelle masinapark asub teenuse pakkumiseks välismaal, tuleb teatud aja tagant sõita kõikide masinatega Eestisse tehnoülevaatusele,“ ütles Simson.

„Lisaks ebaefektiivsele ajakasutusele toob auto ajutine tagasi toomine Eestisse täiendavalt kaasa finantskulutusi, kuna ühe tühisõidu maksumuseks Kesk-Euroopast Eestisse ning tagasi on hinnanguliselt 2000 eurot,“ lisas minister.

Muudatus võimaldab tulevikus Eestis registreeritud sõidukile teha ülevaatust riikides, kelle tehnoülevaatuse nõuded on vähemalt samaväärsed kui Eestis. Maanteeametile antakse muudatusega õigus sõlmida koostöökokkuleppeid teiste liikmesriikidega, kelle tehnoülevaatust hakataks tunnustama Eestis registreeritud raskeveokite puhul.

Ühtlasi määratletakse koostöölepingus ära kindlad isikud, kellel võimaldatakse vastavat tehnoülevaatust läbi viia. Enne vastava lepingu sõlmimist hindab Maanteeamet liikmesriigi vastavaid nõudeid ja teostab vajadusel määratud isikutele põhjaliku koolituse ning väljaõppe.

3 kommentaari
 1. Millal Majandusminister 2 aastat ago
  Reply

  pöörab tähelepanu lõpuks teede korrasolekule. Ei möödu päevagi kui inimesed surevad või saavad vigastusi. Ei saa juhte kiiruse valikuga lõputult süüdistada.

  • Heas 2 aastat ago

   korras auto peab suutma sõitma igasugustel teedel. Kehvad teed on isegi paremad, sest siis ei saa kihutada ja inimestele nii ohtlik olla. Seega – rohkem auke ja muhke teedesse! Kata võtku see oma südamemureks. Siis saame lõpuks aasta lõpus kuulutada, et “käesoleval aastal ei hukkunud meie maanteedel ühtki inimest”. Elagu Kata ja kehvad teed!

 2. Majandusministrile. 2 aastat ago
  Reply

  Teid peaks vangi panema kuna te ei suuda täita oma otseseid töökohustusi. Täna hommikul Järvamaal sai naine surma ja laps vigastada. Need õnnetused on ju igapäevased. Teie lubadus oli ju teede hooldus viia heale tasemele ja selleks suurendati ka eelarvet. Miks te ei täida oma kohustusi? On näha, et amet käib teil üle pea ja suutmatus paistab välja. Ma imestan, miks Ratas teid ei vaheta kellegi vastu, kes saaks korra majja? Teie kohustus põhikirja järgi on esimeses järjekorras inimeste elu säilitamine ja hoidmine. Miks te seda ei tee? Te ju otseselt vastutate teede seisukorra eest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.