Valimiskomisjon otsustas lubada kandideerima EÜVP pikema nimekirja

Vabariigi valimiskomisjon otsustas esmaspäeval, et riigikogu valimistel saab kandideerida Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (EÜVP) liikmete esitatud nimekirjadest pikem ning hiljem esitatud nimekiri.

“Komisjon võttis arvesse viimati esitatud nimekirja. Käsitleme seda kui esimese nimekirja muudatust,” ütles vabariigi valimiskomisjoni esimees Meelis Eerik rahvusringhäälingule (ERR).

Sisetülidest lõhestatud EÜVP üks leer, mida juhivad MTÜ Vene Kool Eestis eestvedajad Mstislav Rusakov ja Alisa Blintsova, esitas valimiskomisjonile kaheksaliikmelise kandidaatide nimekirja juba eelmise nädala algul. Hiljem tõi 11-liikmelise nimekirja valimiskomisjoni Vasakpartei esindus, mida juhib EÜVP esimees Julia Sommer. Sommer kandideerib Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas number 4.

Lisaks on nimekirjas veel ajakirjanik Oleg Tesla, kes kandideerib valimisringkonnas number 1, mis hõlmab Põhja-Tallinna, Haabersti ja Kristiine linnaosasid Tallinnas. Lasnamäel, Kesklinnas ja Pirital, valimisringkonnas number 2 kandideerib ettevõtja Andrei Orponen. Kolumnist ja ettevõtja Igor Rosenfeld kandideerib valimisringkonnas number 3, Mustamäe ja Nõmme linnaosades. Omavalitsustegelane, erakonna nõukogu liige, ettevõtja Viktor Malõgin kandideerib Ida-Virumaal, valimisringkonnas number 7. Erakonna juhatuse liige Viive-Helbe Peljuhhovska kandideerib Tartus, valimisringkonnas number 10. Valimisringkonnas number 5 kandideerib Diana Koor, valimisringkonnas number 6 kandideerib Andrei Anissimov, valimisringkonnas number 8 Diana Nõmberg Klaus, valimisringkonnas number 9 Tiina Radionov, valimisringkonnas number 12 Vjatšeslav Makaronski.

Sommer ütles novembris Eesti Päevalehele, et sügisel vallandunud erakonnasisese konflikti taga on endine KGB ohvitser Vladimir Iljaševitš, kes koordineerib MTÜ Vene Kool Eestis juhtfiguuride Rusakovi ja Blintsova tegevust Vasakpartei ülevõtmisel.

Alates novembri lõpust on vastasleer Sommeri seitse korda erakonna liikmete seast välja arvanud, misjärel viimane on kohe uuesti erakonda astunud. Rusakov on äriregistri andmeil erakonnast üheksal korral välja arvatud. Esmaspäevase seisuga on mõlemad EÜVP liikmed.

7 kommentaari
 1. Oluline 3 aastat ago
  Reply

  pole mitte see, kes oli viimane, vaid kas kumbki oli seaduslik. Kui vahepeal püüti võim bandes üle võtta ebaseaduslikult või põhikirja vastaselt, siis jääb kehtima selle eelne õiguslik seisund ehk kumb oli siis juhtiv jõud. Võimalik, et ka siis võimutses tänane viimane, kuid siis ei pea vale otsuse pärast häbi tundma. Las see kagebist Iljassevitš oma penidega annab asja kohtusse, las siis saab enne valimist teada, et tema oli ebaseaduslik kaaperdaja.

 2. ? 3 aastat ago
  Reply

  Vasakparteid oli muidugi tarvis, aga kui ta hakkab tegelema aint vene kooliga …
  Kas selliste asjade jaoks peab olema partei demikraatlikus riigis?
  Loodame, oh Issand sul loodame, et taas pole üks kurat kantslis või kits kärneriks grupeering heade kohtade peale trügimas.

 3. masendav.... 3 aastat ago
  Reply

  …ja olemegi siis niikaugel oma Eesti Vabariigiga, et okupandid istuvad RK.s. Blintsova ja Rusakov on tuntud Eesti Riigi vihkajad (samast mastist kui Toom ja Kõlvart), käivad kaebamas kõikides organisatsioonides kus vähegi võimalik, et vene kool säiliks—st. toodame umbkeelseid linnalõhkujaid edasi, kes ei oska hoida teiste poolt loodut ja ise pole võimelised midagi ehitama. Teised nimed on tundmatud, kuid juba partei nimi ütleb kõik.

  • Lisa 3 aastat ago

   nende vihkajate sekka ka Каллас.

  • to Masendav 3 aastat ago

   no mida sa röögid jälle, millal enne on nad Riigikogusse pääsenud? Inimene kohe ei saa, juba hommikul vara peab oma negatiivsust pritsima.

 4. maali maalt 3 aastat ago
  Reply

  To Oluline. Meil valiti isegi presidendiks endine kagebist -ja rahvas hääletas nii , et murdu. Siiamaani nutab rahvas, et nii head presidenti meil pole olnud, kes käis WC-sid inventeerimas.

 5. nime ei ütle 3 aastat ago
  Reply

  voorad nimed, aga toomsalu oli omal ajal värvikas kuju, ja rääkis tarka juttu, ja räägib siiamaani, kui vahest kuskil poetab.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.