Uutest jõududest Eesti poliitikateatris

Nende erakondade programme põgusalt sirvides jääb mulje loodetavatele valijatele meeldima pidavast loosunglikkusest.

Mõndagi sealpakutavat on senised pukisistujad ja uued pukkikippujad juba veerema pannud. Näiteks Eesti 200 lubab küll siinsete peakontorite kaudu välisfiliaalide kasumit Eestisse tuua, kuid samas kutsub siia lahkelt võõraid, kes tahavad siin finantseerida või tööd anda. Ilmselt pole nende eestvedajate esivanemate nimesid raiutud Maarjamäe marmorseina ega ole neid ka Eesti Mälu Instituudis talletatud represseeritute nimekirjas. Pikkade okupatsiooniaastate jooksul harjutati meid võõraste ideede järgi elama. Eestlaste oma peaga mõtlemine ja ettevõtlikkus lämmatati, kuid õnneks säilis vaid protestivaim, mis viis meid taasiseseisvumisele ning on veidi alles seniajani. Ja võitlemegi vaid millegi vastu, olgu see siis mingi ehitus, puidutöötlemisettevõte või hiidkanala.

Tõsisemateks ettevõtmisteks eestlastel kodumaal särtsu ei jätku, lihtsam on tegevust väljamaal otsida. Taasiseseisvumise järel ärastatud tootmisettevõttedki müüdi vanarauaks või said välisinvestoreile, kes need varad kähku likvideerisid. Laekunud raha paigutati kinnisvara- või muusse ärisse, kuid ekspordikõlbliku toodanguga firmade rajamine kiire rikastumise plaanidesse ei mahtunud. Välisfirmadele kuuluvate ettevõtete siinsed tippjuhid teenivad oma bosside tunnustust kohaliku tööjõu halva ja kasuahne kohtlemisega. Võõromanikke huvitab ainult kasum, mitte Eesti riik ja rahvas. Neile tuleb lubada sisse tuua tuhandeid võõrtöölisi, sest eestlased lahkuvad võõrsile…

Artur Talviku ahjusoe Elurikkuse Erakondki mängib massipsühhoosiga. Kuidas muud moodi mõista rahvaküsitlust projekteerimise lõppstaadiumis oleva raudtee kohta? Kui palju neid on, kes on tõepoolest tutvunud selle ettevõtmise plusside-miinustega? Ikka otsustatakse kõike hetkeemotsiooni ajel.

Kõik meie erakonnad peaksid luubi alla võtma ettevõtlusomandi Eestimaal. Alles hiljutigi müüdi üks meierei taanlastele. Oleks aeg loobuda moonakamentaliteedist ja muutuda peremeesteks. Noored peaksid juba põhikooli ajal tutvuma Eesti majanduses vajalike erialadega, suutmaks edasisel eluteel endale sobivat valida. Personalijuhtide hulgikoolitamise aeg on ammu möödanik. Töötahe ja vastutustunne arenegu juba lasteaiaeas.

Ehk leitakse mu mõlgutustest ka midagi praeguses valimiskampaanias välja pakkuda?

Einar Lepp

18 kommentaari
 1. Aivar 4 aastat ago
  Reply

  Kas rahvast peetakse idiootideks? Kas rahvas on idioot? Kahjuks peab sellele küsimusele jaatavalt vastama! Milliste “uute jõududega ” siis tegemist on? Polegi, sest enamus ikka vanad olijad, kes mingitel põhjustel kõrvale jäänud ja nüüd ikka mõnusat ja tasustatud muidusööjakohta ihaldamas. Tööd kui sellist ei taha meil enam keegi teha, ikka võimu juures või juutuuber. Vaadake, kui palju on meil igasugu “nõustajaid”! Küll stiili-toiduja elu…Noored tugevad härjad tegelevad mitte tööga. Kurat, liigutage labidat, mitte keelt!
  Võimul olevate kabajantsikute banded lubavad kohe võimule saades täisparadiisi! Mida te raiped siis siiani teinud olete? Üle kahe aasta võimul- tulemuseks suur sitt ja persses elu.
  Okesle ajab, ausõna!

  • Aivarile 4 aastat ago

   aga miks sa ise sellisel kella-ajal labidat ei liiguta? Kas kärss kärnas ja maa külmand? Ole hea mees ja ära kasuta sõna rahvas kui oma arvamust avaldad, sina ei ole kindlasti rahvas. Mina ei jaga su seisukohti ja arvan et kui su elu p*rses on nagu väidad, siis vaata palun peeglisse. Põhjus vaatab sealt vastu.

  • Vello 4 aastat ago

   Pseudonüümi “Aivarile” all kommenteerinule tahaks küll öelda, et vaid loll liigutab labidat vastavalt kellaajale, mitte aga siis kui tal seda ka tegelikult vaja teha on. Sotsialistlik majandusmudel muideks ka paljuski just seetõttu läbi põruski, et labidaliigutamine lihtsalt mingiks varahommikuseks rituaaliks muutus ja selle tegelik eesmärk ning mõte ajaga üha enam hägustus! Nii, et kui tahame, et meie riik oleks edukas ning siin elavatel inimestel aina paremini läheks, tuleks küll labidat rohkem liigutada, aga teha seda ikka mõistusega ja vastavalt vajadusele mitte lihtsalt kella ja tähtede järgi!

  • Vellole 4 aastat ago

   kui öeldust aru ei saanud, siis on see sinu probleem, aga tõlgin siis ära. Selle labida liigutamise all pidasin silmas ikka seda, et iga inimene kes viitsib tööd teha tänases EV-s peaks siiski päris normaalselt hakkama saama. Vähem vingumist, rohkem tegusid.

 2. maali maalt 4 aastat ago
  Reply

  Referendum on alati emotsionaalne, mitte ratsionaalne tegevus. Paneme hääletusele -Kes tahab rikkaks saada? Kindlasti 100%. Aga kuidas? Või, kes tahab elada 160 -ne aastani?

 3. Aivar 4 aastat ago
  Reply

  Ma labidat liigutanud elus palju. Antud hetkel ongi sellest labidaliigutamisest tervisega hädas. Aga tegelen sellega, nimelt ei oota ravijärjekordades mitut kuud, vaid kasutan tasulist arsti( neid samu, kelle juurde pääsemiseks järjekord 2-4 kuud, kuid tasudes 50 raha, saab paari päevaga) Just selle nimel, et labidat edasi liigutama pääseda!
  Olen 37 aastat autojuht olnud ja sellega leiba teeninud, ja kirjutamiseks jääb aega seoses töö-ja puhkeaja seadusega, nii et mingi järjekordne nõustaja võiks vait olla!

 4. Aivar 4 aastat ago
  Reply

  Lisaks! Kas sina oled rahvas? Mis rahvas? Kus t rahvas?

 5. Aivar 4 aastat ago
  Reply

  Vabandust, aga järjekordne närakas ajas sita keema! Mina saan veel hakkama, aga kahjuks näen ma igal õhtul aknast( minu akna all on Toiduabi punkt) millised järjekorrad on sinna tekkinud viimase “rahvavalitsuse2 võimul oleva aastaga!
  Härra ei jaga muidugi mingeid seisukohti, mis ilmnevad praeguse varga-pättvalitsuse tegevuse valgustamisel. temale on tähtis hosiannat laulda, ehk pudeneb ka talle paluke, pole vaja toiduabi järjekorda sättida. Ja viimaseks- millega anonüümne topski ise sellisel ajal tegeleb? Tööga? Mingi Kutseri õpilane?

  • Aivarile 4 aastat ago

   Ah või kohe närakas ja ajab nii närvi, et ei suuda ennast vaos hoida. Ah et sina oled elus ainult tööd teinud ja igaüks kes sinu arvamust ei jaga on kindlasti keegi kes palukesi ootab. Pean sind kurvastama, sa panid sellise hooga vastu kiviseina, et said päris haiget. Tean päris mitmeid rekkamehi ja olen ka nende eludega üpriski kursis, nii et ära plõksi siin midagi. Ravi oma seljake terveks ja närviarsti juurde peaksid ka aja kinni panema, sest rekkameestel on närvid tavaliselt läbi küll, see mind üldse ei üllata. Ja et kõik teised on ümberringi sinu hädades süüdi, see on ka tuttav värk. Ikka peegli ette istu, ma saan aru et istumine sul praegu raske, no siis võid seista, aga vastuse oma hädadele saad sealt.

 6. Einar 4 aastat ago
  Reply

  vist ei tea, et kõike seda jama toetab ja viib usinalt ellu talle armas KESKBANDE! Muidugi koos pedekate ja isamaareeturitega, kuid punt on üks. Nii Seeder, Assinovski kui ka Ratas on julgad samast sitahunnikust. Ja kui märtsis valitsusest välja jäädakse,s iis lüüakse lahti vana lugulaul, et teised teevad kõike valaesti, vaat meie ei teinud 2 aasta jooksul mitte sittagi!

 7. Aivar 4 aastat ago
  Reply

  Ilma emotsioonideta lisaks väikese ülevaate isiklikust kogemusest
  Kevadel muutus käimine ebameeldivalt valusaks. Kuna töö tahtis tegemist ja muud varianti ei olnud, närisin valuvaigisteid. Novembriks oli olukord päris hull, nii et alustasin perearstist. Ja ralli läks käima.
  Edasisuunamised spetsialistide juurde ja parim variant oli tasuline teenus. Veresooned jalgadel, neuroloog jne, iga visiit 50 raha. Jaanuari algusest 1,5 nädalat haiglas. MRT ga leiti mingid rebendid .Tsüstid ja vanad vigastused. Haiglast suunati edasi ortopeedi juurde. Ja kuna jälle ainus kiirem võimalus (5 päeva 3 kuu asemel tasulisse) siis läks jälle poolsotti. Nüüd blokaadsüsti all(50) ja edasi nädala pärast uuesti uuringutele. Süst aitas tegelikkuses vähe, nii et jatkame!

 8. tõnn 4 aastat ago
  Reply

  ei lugenud läbi seda artiklit, panin ainult niipalju tähele , et halvustati seda talviku RB rahvahääletust. kahtlen ka, kas seda vaja on, kas saame oma rekkad raudteele. kas meil on üle-üldse midagi vedada et see 5 miljardit, voi oli koguni 8, tagasi teenida. soomlaste peale küll vist loota pole mötet, need veavad oma rekkad saksamaale ja poolasse ro-ro laevadega, need käivad kui trammid soome vahet, pole ju mötet soomes laeva peale minna ja muugale tulla, juba siis ots kohe euroopa poole keerata.

 9. kõik õige... 4 aastat ago
  Reply

  ..tänud. Siiski sooviks teada, millises erakonnas hr.Lepp ise olete või keda toetate? See analüüs toob valusalt kõik valukohad must-valgel “otsustajateni”, aga on sellest kasu. Murega pean tõdema—-mitte mingit. Inimesed võivad ju sellest kommentaarides rääkida, neid võimurid ei loe või kui loevad, tembeldavad “peldikuseinaks” sest valus on alasti tõega silmitsi seista. Kuna teie arvamus on “kesknädalas” siis eeldan siiski, et olete Keskerakonnas või selle valija. Küsiksin teilt; “Kas Keskerakonna valijate vanavanemate, vanemate nimed on “Kommunismiohvrite” marmorseinal või represseeritute nimekirjades? Pigem siiski Represserijate toimukutes, mis on ära viidud Moskvasse või salastatud. Nemad elasid oma elu “kangelastena” meie pisikesel õnnetul kodumaal. On õige, et CCCP. kasvataski inimestes “abituse sündroomi”, muutis endast ja oma suvast sõltuvaks. Kas mitte sama ei tee praegu Simson ja teda toetav Ratas. Majanduse arendamise asemel tegeldakse jätkuva vaesuse tekitamisega, inimeste hakkamasaamise pärssimisega? Viimase 2 aasta jooksul on järsult Venemaalt (Ukrainast) suurenenud slaavlaste innvasioon siia. Seda soosib nii Tallinna Liinnavalitsus kui Vabariigi valitsus—Yana Toom tõi läbi oma isikliku korteri üle 3000 Donbassi venelasest separatisti ja pereliikme Eestisse. Kes andis loa? Miks Keskerakond ei võta siis mitte midagi, et piirata slaavlaste siiatrügimist, on just need inimesed otseseks ohuks meile. Ukrainlased muidugi mitte pahatahtlikult kuid nad võtavad eestlastelt võimaluse tagasi koju pöörduda.

  • Hr Lepp 4 aastat ago

   kuulub ikka sellesse kremli koostöökampa.

 10. Aivar 4 aastat ago
  Reply

  Tõnnile! Kuna ise pikka aega transpordis töötanud, võin kindlalt väita, etRB veoautosid asendama ei hakka! Esiteks- on see kallim transport, teiseks-autod veavad kauba otse tellijani, mis on mugavam ja kiirem.
  Ei hakka keegi oma alust kusagilt kaubajaamast otsima ja pead murdma, mis moodi see sihtkohta toimetada. Pealegi ulatub RB Leedu- Poola piirini, edasi…?
  Tõsi, Soomes veetakse osa haakeid rongidel, ja seda pika vahemaa(põhja-lõuna suund), kuid see ei ole oluline osa, sest enamuses on tegemist täiskoormatega ja külmikhaagistega.

  • Kuna 4 aastat ago

   Eestisse kavandatakse lisaks Tallinnale vaid üks peatus (Pärnu), siis ei hakka ju keegi laadima mitmekordselt kaupa ümber, et see kauem kohale jõuaks. Seega Eesti piires on Reilpeldiku kaubaveo tähtsus suur 0. Ja pole meil midagi vedada ka lõunapoole, sest meil pole enam mingit tööstust. Tamme Tarmo muidugi luulutab, et rajame Reilpeldiku otsa veel ühe rauast tee Pekingi ja Šanghaini, et sinna mõnikümmend vagunit piimapulbrit vedada! Vat see on juba tase! Kas pean meenutama, millisesse bandesse Tarmo kuulub?

 11. Vello 4 aastat ago
  Reply

  Pseudonüümi “Vellole all kommenteerinule, et öeldust oli paraku võimalik vaid täpselt nii aru saada nagu seda saingi, kui tundus teisiti, tuleks edaspidi ka üheselt mõistetavalt väljenduda ja mis puutub oma füüsilistele ja vaimsetele võimetele vastava töötegemise eest teenituga hakkama saamisse, siis on sellega paraku tõsiseid probleeme mistahes maailma riigis ja viitsimisega pole sellel küll kahjuks mingit pistmist. Pigem ikka hoolivusega.

 12. tõnn 4 aastat ago
  Reply

  tonn aivarile. laevadega lähevad muuhulgas ka ainult järelhaagised, neid peab ikkagi saksamaal voi poolas sorteerima. olgu nende rekkadega nüüd nii, aga üks elu rikkur mainis täna ühes intrvjuus, et moskva ja berliini vahet käib ainult ÜKS rong nädalas. kahtlen ,et nii vähe, aga kui ka üks rong kasvöi päevas ei tasu miljardeid maha matta.ei mäleta selle venna nime momendil, aga oli metsateadlne, kes kandideerib elu rikkuse erakonnas. kuuba vöi kuura, midagu niisugust.mul poeg meremees, olen näinud ka pilte, laevalagi pritseppe täis.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.