Riigikokku pürgijate arv lõi selle sajandi registreerimisrekordi

Riigikogu istungitesaal. Foto: Riigikogu

Riigikogu valimisteks registreeriti kokku 1099 kandidaati, tegemist on sel sajandil aset leidnud parlamendivalimiste kandidaatide arvu rekordiga.

Vabariigi valimiskomisjon registreeris esmaspäeval kandidaadid riigikogu valimisteks, valimistel kandideerib riigikokku kümme erakonda ja 15 üksikkandidaati, kokku 1099 kandidaati.

2015. aasta riigikogu valimisteks esitasid vabariigi valimiskomisjonile oma dokumendid kümme erakonda ja 11 üksikkandidaati, kokku oli nelja aasta eest kandidaate 872.

2011. aastal osales riigikogu valimistel üheksa erakonda ja 32 üksikkandidaati, kokku oli kandidaate 789.

2007. aasta riigikogu valimisteks registreerus 11 erakonda ja seitse üksikkandidaati, kokku oli kandidaate 975.

2003. aasta riigikogu valimisteks registreerus 11 erakonda ja 16 üksikkandidaati, kokku oli kandidaate 963.

1992. aasta riigikogu valimisteks registreeriti kokku 628 kandidaati, 1995. aasta valimisteks 1256 ning 1999. aasta valimisteks 1885 kandidaati.

4 kommentaari
 1. Järelikult 2 aastat ago
  Reply

  läheb 998 lollaka papp valitsuse hõlma alla.
  Saan aru 1992.a kandideerinuist, kui kõik oli veel sassis ja ametid polnud ärastatud, nüüd aga peab üdini loll olema, et oma papp prügikasti annetada.

 2. Sten 2 aastat ago
  Reply

  Kena töökoht, raha tuleb, enamusel pole vaja eriti vaeva näha, teised teevad nende eest kogu töö ära. Sellepärast võiks seal poole vähem poliitikuid olla.Mida küll inimmesed mõtlevad kui valivad sinna inimesi kes ei oska ega taha tööd teha meie rahva heaks. Tuntud teleajakirjanik ju ütles ausalt, et tal pole poliitikast aimugi, aga riigikogus ta on.

 3. Sten 2 aastat ago
  Reply

  Vabandan vea pärast, peab olema inimesed.

 4. Viga 2 aastat ago
  Reply

  polegi niivõrd riigikogulaste arvus, vaid nende vaimses tasemes. Kui enne valimist korraldataks range test loogika, riigikorralduse ja alusteadmiste kohta, siis tagasihoidlikult pakkudes 90% kukuks raudselt läbi. Kõik need kikud, rattad, kaldad, hussarid ei saaks hinnet 3-gi. Sest mõelda on vaja riiklikult, mis saab toimida ja mille arvel. Täna ainult lubatakse, kuid kust mingi altkäemaks tuleb, sellest mitte sõnagi. Toimub ainult rahva raha ümberjagamine, et nüüd paneme pidu, homme aga igaüks vaatab, kuidas ise saab.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.