Tamm Brüsselis: valgukultuuride viljelemist tuleb toetada

Foto: Renee Altrov / valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb täna, 28. jaanuaril Brüsselis Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil, kus põhipunktidest on päevakorras ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) reformipakett ja taimsete valgurikaste kultuuride kasvatamine Euroopa Liidus.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul peavad üle poole Euroopa Liidu liikmesriikidest oluliseks maaelu arengukava vahendite säilitamist järgmisel eelarveperioodil: „Seetõttu on ka Eesti liitunud Soome ja Sloveenia algatatud maaelu rahastamist käsitleva deklaratsiooniga.“

Euroopa Komisjon esitleb kohtumisel aruannet taimsete valkude kasutuse arendamise kohta Euroopa Liidus. Valgurikkad kultuurid on eesistujariigi Rumeenia üks prioriteetseid teemasid. Tarmo Tamme sõnul on kohalikesse oludesse sobivate ning ettevõtete ja tarbija nõudlusele vastavate valgurikaste kultuuride sordiaretus väga oluline. „Euroopas on söödavalgu defitsiit. Leiame, et tuleviku ÜPP võiks rohkem aidata kaasa valgurikaste kultuuride levikule Euroopa Liidus,“ sõnas minister Tamm.

Lisaks annab Taani delegatsioon ülevaate antimikroobikumiresistentsuse (AMR) lahenduste rahvusvahelise keskuse asutamisest, et tugevdada AMRivastast võitlust eelkõige madala ja keskmise sissetulekuga riikides, ja Euroopa Komisjon tutvustab konverentsi „Aafrika seakatku tõrjumine Euroopa Liidust ning metssigade populatsiooni pikaajaline juhtimine“ tulemusi. Viimane päevakorrapunkt on Slovakkia esitatud ühispöördumine komisjonilt kahetise kvaliteediga toodete teema hetkeseisu kirjelduse saamiseks.

Maaeluministrit saadavad nõukogu istungil toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann ning eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Madis Pärtel.

2 kommentaari
  1. Ahhaa 2 aastat ago
    Reply

    seltsimees Tamm sahkerdab toetustega juba Brüsselis peremeeste juures. Ometi oleks arukas kogu see toetuste jama lõpetada ning anda asjale oma õige hind. Järelikult tuleks tühistada ka sotsialistliku EL-i pealemaksed ja tehiskaitse oma viletsamale toodangule, millega praegu püütakse teiste arvel elada.

  2. Just 2 aastat ago
    Reply

    lugesin Delfist, et Hando Sutter laseb lammastel nälga surra ja KARISTUSEKS Tarmoke VÄHENDAB TOETUST talle viiendiku võrra! No tule mõistus kottu! Nõuete rikkuja peab ise TRAHVI maksma ja käesoleval juhul saama ka loomapidamise keelu aga Tarmo muudkui kandib rahva raha oma tuttavale petisele, et varjaks loomade mõrvamist ja näljutamist. Loomulikult Kesknädal sellistest juhtudest midagi ei kirjuta.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.